Wojciech Pszoniak nie żyje
East News

Wojciech Pszoniak nie żyje. Wybitny aktor zmarł dziś rano w szpitalu. Do samego końca czuwała przy nim żona

Wojciech Pszoniak nie żyje
East News

Badzo smutna wiadomość. Dziś rano zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy, Wojciech Pszoniak. Informacje o śmierci aktora przekazał jego przyjaciel ks. Andrzej Luter. Wojciech Pszoniak miał 78 lat i zmagał się chorobą nowotworową. 

Dziś o 6.08 rano odszedł od nas Wielki Artysta. WOJCIECH PSZONIAK.
Napisałem krótkie wspomnienie, które udostępniam. Brak słów.

Ks. Andrzej Luter w poruszającym wpisie w sieci zdradził, że w domu przy Wojciechu Pszoniaku do samego końca czuwała jego ukochana żona, Barbara. Ostatnie godziny życia aktor spędził w szpitalu. 

Ten cholerny rak, już nawet nie wiem czego – na końcu wydawało się, że rak wszystkiego – był bezlitosny- napisał ks. Andrzej Luter. Bywałem u niego w ostatnich tygodniach, dniach i godzinach życia. Pragnął sakramentów, ale i rozmów. Jedna z nich, na dwa tygodnie  przed śmiercią, trwała kilka godzin. Tydzień później kolejne spotkanie, ale to już było bardziej milczenie, i bezradność. Wielki aktor nie mógł już nic powiedzieć, każde słowo przychodziło mu z trudnością- dodał.

Wojciech Pszoniak miał na swoim koncie role w takich filmowych hitach jak: "Ziemia Obiecana", ""Wesele", "Korczak" czy "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł". 

(...) Był świetnym kolegą, lubianym bardzo. Jego odejście to jest niewątpliwie strata dla Teatru Polskiego, dla polskiej kultury, myślę, że dla całego społeczeństa naszego- na antenie TVN24 mówił Jan Englert. (...) niezwykły żal, niezwykła szkoda, niezwykła przykrość. Wiemy wszyscy, że prędzej czy później wszyscy odchodzą, ale za każdym razem boli. Raz boli  bardziej, raz boli mniej, w tym przypadku boli bardzo. 

Bliskim Wojciecha Pszoniaka składamy kondolencje. 

Zobacz także: Aktorka "M jak miłość" przekazała tragiczną wiadomość o śmierci ojca i dziadka. "Covid naprawdę zabija"

Wojciech Pszoniak nie żyje. 

Wojciech Pszoniak nie żyje
East News

Informacje o śmierci aktora przekazał ks. Andrzej Luter. 

 

Dziś o 6.08 rano odszedł od nas Wielki Artysta. WOJCIECH PSZONIAK. Napisałem krótkie wspomnienie, które udostępniam....

Opublikowany przez Andrzeja Lutra Poniedziałek, 19 października 2020

Więcej na temat Wojciech Pszoniak
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48