Dziennikarz TVN zatrzymany Wojciech Bojanowski - do środka
East News
1/5
East News

 

Wojciech Bojanowski, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie naprawdę imponujące osiągnięcia. W ciągu zaledwie kilku lat wyrósł na główną gwiazdę TVN-u. To właśnie on nagłośnił sprawę tragicznej śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie. Jednak to nie jedyny duży i ważny materiał, który udało mu się przygotować. 

 

Wojciech Bojanowski był także specjalnym wysłannikiem TVN24 w Tajlandii, gdzie prowadzono akcję ratunkową w jednej z jaskiń, gdzie uwięzionych zostało 12 młodych piłkarzy wraz z ich trenerem. Niestety, dziennikarz złamał jeden z zakazów panujących w tym kraju i został aresztowany. Kim jest Wojciech Bojanowski i jakie jeszcze zasługi ma na swoim koncie? Dowiecie się tego z naszej galerii!

 

POLECAMY: Ośmiu chłopców zostało ewakuowanych z jaskini w Tajlandii! Znamy szczegóły akcji ratunkowej!

 

Bądź zawsze na bieżąco z newsami! Zapisz się w Facebook Messengerze na dzienną dawkę najważniejszych informacji. Kliknij w link.

2/5
Dziennikarz TVN zatrzymany

 

Wojciech Bojanowski relacjonował akcję ratunkową, jaką przeprowadzono w jaskini Tham Luang Nang Non. Przypomnijmy, że przez kilkanaście dni w środku uwięzionych było 12-stu nastoletnich piłkarzy oraz ich trener. Wysoki stan wody nie pozwalał ratownikom na dotarcie do poszkodowanych. W końcu jednak udało im się uratować drużynę oraz ich trenera. Wojciech Bojanowski był na miejscu i na bieżąco relacjonował to, co dzieje się w jaskini. Niestety, w pewnym momencie złamał zasady panujące w Tajlandii. Dziennikarz TVN-u używał zdalnie sterowanego drona w pobliżu lądowiska w momencie, gdy lądował na nim śmigłowiec ratunkowy. Policjanci zdecydowali się zastosować wobec Polaka areszt. 

Wojciech Bojanowski przyzwyczajony jest do trudnych warunków pracy oraz do sytuacji, które sprawiają, że wielu osobom jeży się włos na głos. To właśnie on przygotowywał jedne z najgłośniejszych materiałów dziennikarskich ostatnich kilkunastu lat. Dorobek Wojciecha Bojanowskiego jest naprawdę imponujący! Sprawdź kolejny slajd i dowiedz się więcej! 

3/5
Wojciech Bojanowski - do środka

 

Wojciech Bojanowski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną. W 2007 roku dołączył do zespołu TVN24 i TVN. To właśnie tam przygotował swoje najgłośniejsze materiały, które poruszyły opinię publiczną i zmusiły wszystkich do dyskusji. Wojciech Bojanowski pracował między innymi przy sprawie Igora Stachowiaka, który zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach na komisariacie we Wrocławiu. Dziennikarz dotarł do zastraszających informacji, które rzuciły nowe światło na całe to zdarzenie. Wojciech Bojanowski ujawnił wiele nieścisłości i zdemaskował pracujących tam funkcjonariuszy. Dotarł także do nagrania z kamery umieszczonej na paralizatorze, którym rażono Igora Stachowiaka. 

Praca Wojciecha Bojanowskiego została doceniona. Dziennikarz został laureatem nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepszy materiał dziennikarski".  Jednak to nie jedyne wyróżnienie, jakim może się pochwalić Wojciech Bojanowski. Sprawdź kolejny slajd i dowiedz się więcej!

4/5
East News

 

Wojciech Bojanowski jest także wzorem dla młodych dziennikarzy, którzy są dopiero na początku swojej zawodowej ścieżki. Nie bez powodu to właśnie w jego ręce w 2017 roku trafiła statuetka DetonaTOR w ramach plebiscytu MediaTORy. Studenci dziennikarstwa uznali, że seria reportaży o Igorze Stachowiaku była jednym z najważniejszych momentów w polskich mediach. Jakie jeszcze materiały przygotował Wojciech Bojanowski? Sprawdź kolejny slajd!

5/5
East News

 

Wojciech Bojanowski, który w 2017 roku otrzymał tytuł "Dziennikarza Roku" w plebiscycie Grand Press, często zajmuje się także sprawami zagranicznymi. W 2014 roku głośno było o jego materiale pt. "Słowiańska gra w wojnę", który opowiadał o wojnie domowej w Donbasie na Ukrainie. Oprócz tego Wojciech Bojanowski nakręcił takie dokumenty, jak choćby "Droga przez Piekło" (o miejscowości Calais we Francji, gdzie migrancie próbują przekroczyć kanał La Manche) oraz "Brazylijska wojna Futbolowa" (o gangach narkotykowych i przygotowaniach do Mundialu 2014). 

Znacie jego reportaże? Który z nich poruszył was najbardziej?

Więcej na temat dziennikarz