Koszalin
EastNews
Newsy

Babcia Miłosza S. uciekła z domu!? Kolejne fakty w sprawie Koszalina...

Babcia Miłosza S. uciekła z domu!? Kolejne fakty w sprawie Koszalina...

 

Od piątku, 4 stycznia cały Koszalin pogrążony jest w żałobie. W wyniku zatrucia się tlenkiem węgla podczas zabawy urodzinowej w escape roomie zginęło pięć nastoletnich dziewczyn. Kilka dni po tragedii policja zatrzymała Miłosza S., który prowadził działalność. Jak się okazuje firma nie była zapisana na niego, a na jego... babcię! Jak podaje Wirtualna Polska starsza pani zniknęła! Czy policja namierzyła już seniorkę?

 

Oliwia Bieniuk pracuje z mężem Natalii Siwiec? Zdradziła, co łączy ją z rodziną modelki: "Kocham!"

Kto odpowie za tragedię w Koszalinie? 

 

Choć chwilę po tragedii policja zatrzymała Miłosza S., właściciela escape roomu,  szybko okazało się, że nie jego nazwisko figuruje w dokumentach. Formalną właścicielką pokoju zagadek okazała się babcia 28-latka. Policja od razu pojechała do kobiety, aby przesłuchać ją w charakterze świadka. Jak podało WP,  funkcjonariusze odbili się od drzwi seniorki. Starsza pani nie chcąc uniknąć zamieszania wokół jej osoby chwilę po koszmarze opuściła mieszkanie. 

 

Śledczym  zajęło chwilę ustalenie nowego pobytu seniorki. Całe szczęście kobieta nie zapadła się pod ziemię. Jak się okazało starsza pani udała się do swojej siostry. Została już przesłuchana. Zeznała, że wnuk prowadził działalność i ona nic więcej nie wie na temat sprawy. 

 

Wnuczek babci usłyszał zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu dziewczynek. 28-latek nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Odmówił też składania wyjaśnień. Jak podali obrońcy Miłosza S. Faktowi jest on "zrozpaczony tym, co się stało i nie jest w stanie psychicznie znieść ciężaru, który na niego spadł".  

 

Kiedy odbędzie się pogrzeb?

 

Pogrzeb pięciu piętnastoletnich dziewczyn odbędzie się w czwartek, 10 stycznia w Koszalinie. Dziewczynki spoczną koło siebie. Organizacją zajmie się miasto.

 

Zobacz też: Przyjaciółki, które zginęły w tragicznym pożarze w escape roomie zostaną pochowane razem!

 

15-latki zginęły w escape roomie 

Tragedia w Koszalinie
East News

Pogrzeb nastolatek odbędzie się w czwartek

Opinie o escape roomie w Koszalinie

Escape Room w Koszalinie
East News
Newsy
Nastolatki mogły uciec? Nowe ustalenia prokuratury w sprawie tragedii w Koszalinie!
"Pokój nie był zamknięty na klucz, ale..."

  Śmierć nastolatek w escape roomie wstrząsnęła całą Polską. Pięć 15-letnich dziewczyn zginęło podczas zabawy urodzinowej. Nastolatki, których pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Po  tragedii w Koszalinie wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego młode dziewczyny nie mogły uciec z escape roomu. Teraz prokuratura zdradza, jak wyglądał pokój, w którym zginęły nastolatki. Jakie są najnowsze ustalenia śledczych?   Nastolatki mogły uciec z escape roomu? Przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Koszalinie w rozmowie z TVN24 zdradził, jakie są nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci nastolatek w escape roomie. Okazuje się, że w pomieszczeniu nie było drogi ewakuacyjnej, a w oknie, które było zasłonięte płytami, znajdowała się metalowa krata. Prokuratura informuje również, że pokój nie był zamknięty na klucz, ale od wewnątrz w drzwiach nie było klamki -  nastolatki w trakcie zabawy miały odnaleźć część klamki, za pomocą której można było otworzyć drzwi.  Elementem rozwiązania zagadki było odnalezienie klamki do drzwi od strony wewnętrznej. Okna zabite były od strony wewnętrznej regipsem, tak aby było pomieszczenie ciemne - w rozmowie z TVN24 przyznał Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.   Czy nastolatki miały szansę wydostać się z escape roomu? (...) one po prostu miały sytuację w której ze swej strony absolutnie nie mogły tych drzwi otworzyć, mogły podjąć próbę wyważenia, ale wyważenie drzwi nie jest proste w szczególności dla nastolatek  - dodaje Ryszard Gąsiorowski.    Jak informuje TVN24 w escape roomie, w którym doszło do tragedii, nie było elektronicznego systemu, który automatycznie otwierał zamek w drzwiach w przypadku zagrożenia.    Zobacz także:  Ostatnie słowa 15-letniej Wiktorii z escape...

Tragedia w koszalinie, pożar w escape roomie
East News
Newsy
Przyjaciółki, które zginęły w tragicznym pożarze w escape roomie zostaną pochowane razem!
Jest data pogrzebu

  Pogrzeb nastolatek, które zginęły w pożarze escape roomu odbędzie się w czwartek - poinformował  prezydent Koszalina, Piotr Jedliński. Nastolatki mają być pochowane obok siebie, a uroczystości pogrzebowe zorganizuje miasto. Podczas konferencji prezydent poprosił też, aby nie zaczepiano uczniów szkoły i zapewniono im spokój. Poznajcie szczegóły uroczystości pogrzebowych nastolatek, które zginęły w pożarze escape roomu ! Zobacz:  Pierwsze zarzuty po śmierci nastolatek w Koszalinie i wniosek o areszt za „umyślne stworzenie niebezpieczeństwa”   W najbliższy czwartek zajęcia w szkole, do której chodziły nastolatki, będą odwołane, tak by wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w pogrzebie koleżanek, które zginęły w pożarze escape roomu.  W czwartek odbędą się uroczystości pogrzebowe. Pogrzeb będzie jeden wspólny. Odbędzie się na koszlińskim cmentarzu. Dziewczynki spoczną obok siebie - powiedział prezydent Koszalina podczas konferencji prasowej. Jednocześnie podkreślił, jak trudny dla wszystkich, a w szczególności dla uczniów, jest pierwszy dzień  w szkole po tragicznych wydarzeniach. Po pożarze w escape roomie w poniedziałek uczniowie zobaczyli w sali pięć pustych krzeseł, na których jeszcze w piątek siedziały ich koleżanki: To jest najtrudniejszy ich dzień w szkole, kiedy po raz pierwszy odbywają się zajęcia po tej tragedii i nie ma z nimi pięciu koleżanek - poinformował Piotr Jedliński. Prezydent Koszalina zapewnił też, że uczniowie mają zapewnioną pomoc psychologiczną i wsparcie całego miasta.    Zeznania pracownika escape roomu Tragedia w Koszalinie  wstrząsnęła Polską.  W pożarze escape roomu zginęło pięć nastolatek: Julia, Amelia, Gosia, Karolina i Wiktoria. Pracownik pokoju zagadek złożył już zeznania i wynika z nich, że chciał pomóc zamkniętym dziewczynom,...

Miłosz S
East News
Newsy
Miłosz S., który zaprojektował escape room w Koszalinie, stworzył więcej takich miejsc! Nowe ustalenia śledczych
Miłosz S., który zaprojektował escape room w Koszalinie, stworzył więcej takich miejsc! Nowe ustalenia śledczych

  Od tygodnia Polska żyje sprawą z Koszalina, gdzie w miniony piątek w jednym z escape roomów, doszło do tragicznego pożaru . Pięć 15-latek bawiło się na imprezie urodzinowej w pokoju zagadek, gdy doszło do pożaru. Nastolatki utknęły w 7-metrowym pokoju bez wyjścia ewakuacyjnego. Według ustaleń, zatruły się tlenkiem węgla. Wczoraj odbył się ich pogrzeb. Prokuratura ujawniła nowe ustalenia w sprawie. Zobacz:  Prokuratura Okręgowa w Koszalinie: "Odbyły się już sekcje zwłok zmarłych". Nowe informacje!   Tragedia w Koszalinie: nowe ustalenia W sprawie tragicznego pożaru przesłuchano już właściciela budynku, który prowadził escape room, a także kobietę, która zarejestrowała działalność. 28-letni Miłosz S., wnuk wyżej wymienionej kobiety, który zaprojektował pokój zagadek, usłyszał już zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa pożaru, a także nieumyślnego spowodowania śmierci pięciu osób.  RMF FM informuje, że Miłosz S. nie chce składać wyjaśnień w sprawie pożaru, ale rozmawiał o źródłach swojego utrzymania. Prokuratura dowiedziała się m.in. że escape room, w którym wybuchł pożar, nie był jedynym, w którym pracował i który zaprojektował. Miłosz S. projektował zagadki, a także realizował plany w escape roomach. Kilka takich miejsc w województwie wielkopolskim zostało stworzonych przez niego. Obecnie trwają kontrole we wszystkich escape roomach w Polsce. Wykryto już 1600 nieprawdiłowości, a co dziesiąty lokal został zamknięty. Do dziś do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego mają wpłynąć raporty kontroli escape roomów ze wszystkich województw. Przeczytaj:  Pogrzeb dziewczynek z Koszalina. Wzruszające słowa ojca jednej z nich oraz papieża Franciszka Zobacz też:  Koszalin żegna 15-letnie ofiary pożaru! To, co zrobił ich ksiądz katecheta, jest naprawdę wzruszające…   Miłosz...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner