Mateusz Morawiecki
East News
Newsy

Władze planują zamknięcie szkół, galerii i wiele innych obostrzeń?! Niepokojące ustalenia mediów! 

Władze planują radykalne zasotrzenie obostrzeń?! Czy już wkrótce znów zostaną zamknięte szkoły, galerie handlowe, baseny czy hotele? Media opublikowały bardzo niepokojące ustalenia!

Władze planują radykalne zasotrzenie obostrzeń?! Czy już wkrótce znów zostaną zamknięte szkoły, galerie handlowe, baseny czy hotele? Media opublikowały bardzo niepokojące ustalenia! Według doniesień Krzysztofa Berendy z RMF FM, władze rozważają wprowadzenie restrykcji znacznie surowszych niż w ostatnich miesiącach! Sprawdźcie, szczegóły.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Będzie zaostrzenie restrykcji?!

Trzecia fala koronawirusa dotarła do Polski - taką informację w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce przekazał minister zdrowia. Tylko dziś (w piątek 19 lutego) w naszym kraju ogłoszono aż 8777 przypadków koronawirusa - niestety, 241 osób zmarło. W związku z nagłymi wzrostami zakażeń władze nie ukrywają, że już wkrótce może nastąpić powrót do części obostrzeń, które zostały zniesione 12 lutego. Teraz okazuje się, że obostrzenia mogą być znacznie surowsze niż do tej pory! Dziennikarz RMF FM dotarł do zaskakujących i niepokojących ustaleń. Niewykluczone, że szkoły czy galerie handlowe znów zostaną zamknięte. 

(...) oprócz zamykania hoteli, stoków narciarskich, basenów, kin i teatrów na stole pojawiło się również ponowne zamknięcie sklepów w galeriach handlowych i szkół- czytamy na stronie rmf24.pl. 

Według doniesień Krzysztofa Berendy tak surowe restrykcje mogą zostać wprowadzone kiedy ponad dwukrotnie wzrośnie bilans dziennych zakażeń koronawirusem. Podczas ostatniej konferencji prasowej (w piątek 19 lutego)  Adam Niedzielski komentował dane dotyczące zachorowań.

Patrząc na ostatnie 2 tygodnie, widzimy bardzo dynamiczny przyrost nowych zakażeń. Średnia tygodniowa przekroczyła w tym tygodniu 6,5 tys. przypadków. W ostatnich tygodniach była na poziomie 5,5 tys. zakażeń dziennie- mówił minister zdrowia. 

Myślicie, że czekają nas kolejne obostrzenia? Jedno jest pewne, wszystko zależy od dyscypliny Polaków i przestrzeganiu obowiązujących restrykcji.

Jeżeli teraz zbytnio sobie poluzujemy, to niestety będziemy musieli zamykać się bardziej, niż to mieliśmy dotychczas-  rmf24.pl cytuje Wojciecha Andrusiewicza, rzecznika MZ. 

Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia poinformowało, kiedy szczepienie przeciw koronawirusowi powinno zostać odroczone! Są konkretne zalecenia

Według doniesień mediów władze zastanawiają się nad ewentualnym wprowadzeniu surowych restrykcji.

Obostrzenia koronawirus policja
East News

Jeżeli nastąpią gwałtowne wzrosty zakażeń władze zamkną m.in. szkoły, galerie i hotele.

Mateusz Morawiecki
East News

 

Pusta galeria handlowa
East News
Newsy
Całkowity lockdown jednak zostanie wprowadzony?! Rząd już nie wyklucza takiej możliwości! Zaskakujący komentarz
Całkowity lockdown jednak zostanie wprowadzony?! Rząd już nie wyklucza takiej możliwości! Zaskakujący komentarz

Już wkrótce władze wprowadzą całkowity lockdown?! Polacy muszą liczyć się z tym, że znów będą zamykane galerie handlowe, kina, szkoły czy salony fryzjerskie? Jest komentarz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka! Do tej pory władze w naszym kraju zapewniały, że nie zamierzają zamykać gospodarki i drugi lockdown nam nie grozi. Teraz to się zmieniło! Sprawdźcie, co powiedział Michał Dworczyk! Będzie drugi lockdown? Od kilku tygodni liczba chorych na koronawirusa wzrasta w zastraszającym tempie. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o ok. 7-8 tys. nowych przypadków, a podczas ostatniej konferencji prasowej Adam Niedzielski przyznał, że według najgorszego scenariusza już niebawem dziennie może być nawet 15-20 tys. zachorowań. Lekarze mówią wprost, że "epidemia wymknęła się spod kontroli", a władze już rozpoczęły budowę szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Minister zdrowia zapowiedział ostatnio, że chorzy na COVID-19 będą leczeni również w prywatnych placówkach, a do Polski mają być ściągani lekarze z zagranicy.  W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii władze wprowadziły wiele obostrzeń, ale do tej pory rządzący zapewniali, że nie wprowadzą drugiego lockdownu. Teraz to się zmieniło! Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z TVN24 przyznał, że rząd już nie wyklucza zamknięcia gospodarki! Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie, dlatego że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać - Michał Dworczyk powiedział na antenie TVN24.  Michał Dworczyk przyznał, że ma nadzieję, że władze nie będą musiały wprowadzać drugiego lockdownu... Ale dzisiaj mówienie w taki sposób stanowczy,...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Narodowa kwarantanna to kwestia najbliższych dni?! Cienka granica może za chwilę zostać przekroczona
Narodowa kwarantanna to kwestia najbliższych dni?! Cienka granica może za chwilę zostać przekroczona

W środę 4. listopada odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Prezes Rady Ministrów poinformował o nowych obostrzeniach , a także dodał, że wkrótce może czekać nas narodowa kwarantanna. Kiedy może zostać wprowadzona? Okazuje się, że szybciej, niż możemy się tego spodziewać. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu Narodowa kwarantanna to kwestia najbliższych dni?! Cienka granica może za chwilę zostać przekroczona Pandemia koronawirusa w Polsce w dalszym ciągu nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy kolejne rekordy zakażeń, a ostatnio dobowy przyrost sięgnął prawie 25 tysięcy nowych przypadków. W związku z dramatycznie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Od soboty 7. listopada zostają zamknięte galerie handlowe i placówki kultury, pojawiło się również kilka innych nowych obostrzeń.  Druga fala pandemii uderzyła z niebywałą siłą - mówił premier na konferencji. - Niestety, mamy rekordową liczbę zgonów. Ta druga fala może być znacznie groźniejsza i dłuższa, niż spodziewaliśmy się wcześniej. Listopad będzie jednym z najtrudniejszych momentów. Przed nami arcytrudny czas. Dlatego restrykcje są niezbędne - mówił premier podczas środowej konferencji.  Premier Mateusz Morawiecki poinformował również, że to już ostatni etap przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Niestety, ciągłe wzrosty zakażeń nie wróżą nic dobrego. Kiedy zatem rząd może zdecydować się na pełny lockdown?  Zakładając, że w Polsce jest 38 milionów obywateli, narodowa kwarantanna zostanie wprowadzona, gdy średnia dzienna liczba nowych przypadków przekroczy 26 600...

East News
Newsy
Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu
Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu

W środę 4. listopada odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Poznaliśmy nowe obostrzenia, które w większości będą obowiązywały od najbliższej soboty. Już wiadomo, że galerie handlowe zostaną zamknięte i tylko wybrane sklepy będą mogły funkcjonować. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Uwaga! Nowe obostrzenia związane z koronawirusem: jest decyzja w sprawie galerii, sklepów, szkół Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa , rząd wprowadził nowe restrykcje. W dalszym ciągu odnotowujemy kolejne rekordy zakażeń - tylko ostatniej doby przybyło prawie 25 tysięcy nowych przypadków. Z tego też względu rządzący chcą, aby jak najszybciej ograniczyć wzmożone kontakty międzyludzkie, które mogą powodować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Chcemy chronić służbę zdrowia, chcemy chronić ludzi. Krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna czyli całkowity lockdown - mówił na konferencji prasowej premier.  Przede wszystkim zostańmy w domu. Zostańmy w domu, aby ograniczyć kontakty, aby nie pozwolić wirusowi rozprzestrzeniać się - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. I właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się, że od soboty 7. listopada zamknięte będą między innymi galerie handlowe. Otwarte pozostają jedynie sklepy z artykułami spożywczymi i kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo - budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi .  W dalszym ciągu będą obowiązywały również ograniczenia w liczbie klientów. Handel w sklepach do 100 m2 - 1 osoba na 10m2 , a w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2 . Na razie obostrzenia będą...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner