szczepionka
Newsy

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, kiedy szczepienie przeciw koronawirusowi powinno zostać odroczone! Są konkretne zalecenia

Kiedy szczepienie przeciw koronawirusowi powinno zostać odroczone? Ministerstwo Zdrowia podaje konkretne zalecenia

Kiedy należy odroczyć szczepienie przeciw koronawirusowi? W jakiej sytuacji Polacy powinni przełożyć wizytę w punkcie szczepień? Ministerstwo Zdrowia opublikowało konkretne wytyczne z którymi musi zapoznać się każdy, kto zgłasza się na szczepienie na COVID-19. Jakie są wytyczne ministerstwa?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy odłożyć szczepienie przeciw COVID-19?

Zaledwie kilka tygodni temu w Polsce ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi. Na początku szczepionkę otrzymali lekarze i osoby pracujące w placówkach medycznych. Na szczepienia mogą zapisać się również seniorzy, którzy skończyli 70. rok życia. Teraz Ministerstwo Zdrowia razem z Kancelarią Premiera przygotowali specjalny kwestionariusz, który powina wypełnić każda osoba zgłaszająca się na szczepienie przeciw COVID-19. 

Według zaleceń, które znalazły się w kwestionariuszu, powinniśmy odłożyć szczepienie jeżeli m.in. w ostatnich tygodniach otrzymaliśmy pozytywny test na koronawirusa, w dniu szczepienia jesteśmy przeziębieni, mamy biegunkę, gorączkę lub wymioty. Pacjent powinien również poinformować, czy w ciągu ostatnich czternastu dni nie wrócił z zagranicy, lub czy miał kontakt z osobą zakażoną lub mającą objawy COVID-19. Pacjenci muszą również odpowiedzieć na szereg pytań- czy w przeszłości doznali wstrząsu anafilaktycznego lub czy zmagają się z chorobami obniżającymi odporność. 

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest pozytywna, szczepienie przeciw Covid-19 powinno zostać odroczone. Na szczepienie należy zgłosić się wtedy, gdy wszystkie odpowiedzi na ww. pytania będą negatywne - czytamy w kwestionariuszu. 

Każdy kto zgłosi się na szczepienie musi podpisać również oświadczenie, w którym informuje, że dobrowolnie zgadza się na wykonanie szczepienia. 

Czy ktoś z Waszych bliskich został już zaszczepiony przeciw COVID-19?

Zobacz także: Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Nie obyło się bez problemów!

Ministerstwo Zdrowia stworzyło specjalny kwestionariusz dla osób zapisujących się na szczepienia przeciw koronawirusowi.

szczepionka
East News

MEN informuje kiedy powinniśmy odłożyć szczepienie.

szczepionka
East News

 

Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie pozostawia wątpliwości
Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie pozostawia wątpliwości

Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Po tym jak jedna z firm ogłosiła, że ma już niemal gotową szczepionkę, i jest ona skuteczna w 90 proc. pytanie zyskało na aktualności. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia i premier rozwiali wątpliwości w tej sprawie! Wojciech Andrusiewicz i Mateusz Morawiecki odpowiedzieli na pytania o szczepionkę, która - według ostatnich doniesień - może być dostępna w Polsce już za kilka miesięcy.  Szczepienie na koronawirusa będzie obowiązkowe? Pandemia koronawirusa w bardzo krótkim czasie rozprzestrzeniła się na całym świecie. Tylko w Polsce ostatniej doby wykryto 24 051 nowych przypadków zakażenia, a 419 osób zmarło (dane z 13 listopada). Specjaliści nie ukrywają, że sytuacja polepszy się dopiero wówczas, gdy na rynku pojawi się skuteczna szczepionka. Ostatnio ogromne nadzieje rozbudziła firma Pfizer, która ogłosiła, że rozwijany we współpracy z BioNTech SE projekt szczepionki przeciwko koronawirusowi ma ponad 90 proc. skuteczności.  Za trzy, cztery miesiące (...) szczepionka do nas przyjedzie.  Ważne jest przestrzeganie obostrzeń, musimy zrobić wszystko, aby jak najmniej osób ucierpiało przez Covid-19. Chcemy zrobić wszystko, aby walczyć z wirusem, (..) aby Covid -19 przeszedł do historii- mówił premier Mateusz Morawiecki.  Ale czy szczepienie będzie obowiązkowe? Nie!  Nie planujemy wprowadzania obowiązkowych szczepień. Wiemy też, ile to może wywołać oburzenia niektórych środowisk. My nie chcemy z żadnymi środowiskami walczyć i nie chcemy nikogo do szczepienia zmuszać - w progranie "Onet Rano" powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia. - My pokazujemy jedno: to z czym mamy dzisiaj do czynienia to tak wygląda świat w którym nie ma szczepionek, tak wygląda świat, który musi się zamykać przed...

szczepionka
Newsy
Rząd przedstawił plan szczepień. Na jakie benefity mogą liczyć zaszczepieni? 
Rząd przedstawił plan szczepień. Na jakie benefity mogą liczyć zaszczepieni? 

We wtorek 8. grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas której poznaliśmy strategię szczepień przeciwko koronawirusowi . Kto i na jakich zasadach zostanie zaszczepiony jako pierwszy? Jak będzie wyglądał cały proces szczepienia? Czy osoby zaszczepione otrzymają benefity i zostaną zwolnione z części obostrzeń? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa może wywołać skutki uboczne! Producenci poinformowali o możliwych działaniach niepożądanych Strategia szczepień przeciwko koronawirusowi Na początku 2021 roku w Polsce mają ruszyć masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. W pierwszej kolejności mają zostać zaszczepieni medycy, osoby bezpośrednio związane z walką z COVID-19, służby mundurowe, pracownicy i podopieczni DPS-ów oraz osoby starsze. Podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poznaliśmy strategię szczepień, które mają ruszyć po Nowym Roku. Rządzący przygotowali już projekt dokumentu, w którym zawarty jest program szczepień. Jakie są jego cele? Oto 6 głównych punktów: Dostarczenie bezpiecznych i skutecznych szczepionek, Dostarczenie szczepionek w wystarczającej ilości,  Przeprowadzenie szczepień w krótkim czasie, Szczepionki będą darmowe, Szczepionki będą  dobrowolne, Organizacja łatwo dostępnych punktów szczepień.  Projekt dokumentu zostanie jeszcze przekazany do konsultacji. Do soboty rządzący będą zbierali wszystkie uwagi, na podstawie których będą nakładać poprawki. Szef KPRM zapowiedział, że 15 grudnia zostanie przedstawiony już oficjalny dokument.  Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że podczas pracy nad dokumentem, rządzącym towarzyszyły trzy główne hasła:  wiedza,...

Szczepionka
East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa może wywołać skutki uboczne! Producenci poinformowali o możliwych działaniach niepożądanych
Szczepionka na koronawirusa może wywołać skutki uboczne! Producenci poinformowali o możliwych działaniach niepożądanych

W środę w Wielkiej Brytanii została dopuszczona do użycia szczepionka przeciwko koronawirusowi , opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech. Jak jednak wynika z materiałów udostępnionych przez producentów, szczepionka może wywoływać skutki uboczne. Jakie działania niepożądane mogą wystąpić? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Kiedy zaczną się szczepienia na koronawirusa w Polsce?  "Chcemy zaszczepić jak najwięcej Polaków" Szczepionka na koronawirusa może wywołać skutki uboczne Cały świat przygotowuje się do masowych szczepień przeciwko koronawirusowi, w tym również Polska. Ostatnio szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, kiedy będą mogły już ruszyć pierwsze szczepienia w naszym kraju.   Jeżeli szczepionka na COVID-19 trafi do Polski na przełomie grudnia i stycznia, będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia programu szczepień. - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk  w TVN24.  Szczepionka firmy Pfizer i BioNTech została już dopuszczona do użycia w Wielkiej Brytanii. Jak informuje TVN24, na stronach internetowych brytyjskiego rządu pojawiły się informacje z ulotki szczepionki na COVID-19, z których możemy dowiedzieć się między innymi o potencjalnych działaniach niepożądanych produktu. Z opublikowanych informacji wynika, że większość skutków ubocznych jest łagodna lub umiarkowana i trwa nie dłużej niż kilka dni po wykonaniu szczepienia. Zostały wyszczególnione następujące działania niepożądane:  Bardzo częste ( występujące częściej niż w przypadku 1 osoby na 10) - ból w miejscu wykonania zastrzyku,  ból głowy, ból mięśni, ból stawów, dreszcze, gorączka, zmęczenie. Częste (poniżej 1 przypadku na 10) - nabrzmienie bądź zaczerwienienie w miejscu...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner