East News

Padł rekord zakażeń! Czy władze planują lockdown? Szkoły będą zamykane? Jest komentarz ministra zdrowia

East News

Czy wkrótce władze w Polsce ogłoszą lockdown, a dzieci wrócą do nauki zdalnej? W związku z coraz większą liczbą wykrytych przypadków koronawirusa (dziś znów padł rekord) z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, czy czeka nas powtórka tego, co działo się na początku pandemii. Minister zdrowia w najnowszym wywiadze zdradził, czy władze rozważają podjęcie decyzji o zamrożeniu gospodarki i zamknięciu szkół! 

Czy dzieci wrócą do nauczania zdalnego?

Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie poinformowało, że w ciągu ostatniej doby padł rekord wykrytych przypadków koronawirusa. Covid-19 zdiagnozowano aż u 1967 osób (dane z 1 października)! Łącznie, od początku pandemii koronawirusa wykryto już u 93 481 osób. Niestety, jest już 2542 ofiar śmiertelnych. Z ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że wzrosła również liczba osób, które trafiły pod respiratory - dziś jest to 159 osób.

Podczas ostatniej konferencji prasowej prezydent Warszawy poinformował, że w stolicy pojawia się coraz więcej zakażeń wśród dzieci i osób młodych.  

Otrzymujemy informację, że jest coraz więcej chorych w wieku 10-25 lat- mówił Rafał Trzaskowski. 

Ostatnio również rzeczniczka stołecznego ratusza opublikowała w sieci wpis, w którym poinformowała, ile przypadków koronawirusa wykryto tylko w warszawskich szkołach i przedszkolach.

Niestety, potwierdziły się nasze obawy: po miesiącu nauki, mimo dyscypliny sanitarnej w szkołach i przedszkolach w  @warszawa, odnotowaliśmy łącznie 102 przypadki koronawirusa. Tylko w 3 dzielnicach w placówkach nie było #COVID19- Karolina Gałecka napisała na Twitterze.

Czy w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa w całym kraju i niepokojącymi informacjami o zakazeniach wśród dzieci władze w Polsce planują kolejny lockdown i zamknięcie szkół? Wygląda na to, że nie. Minister zdrowia w rozmowie z portalem money.pl zdradził dlaczego wiosną w Polsce została zamrożona gospodarka a dziś ewentualne obostrzenia są wprowadzane jedynie w najbardziej zagrożonych powiatach. 

W marcu bardzo mało wiedzieliśmy o nowym wirusie, który nas zaatakował. Nikt nie wiedział na dobrą sprawę, z czym będziemy się mierzyć - w rozmowie z money.pl powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia. (...) Lockdown w takim momencie był jedynym racjonalnym wyjściem.

Dziś, jak zauważa minister zdrowia, sytuacja i wiedza dotycząca koronawirusa jest inna niż kilka miesięcy temu dlatego nie mówi się o kolejnym zamrażaniu gospodarki. A co ze szkołami? Wygląda na to, że dzieci będą dalej uczyć się stacjonarnie. 

Koszt zatrzymania dzieci w domach jest dziś większym ryzykiem niż możliwe zakażenia w szkołach. Myślę tu przede wszystkim o kosztach psychicznych i rozwojowych dzieci. Pamiętajmy też, że gospodarka musi funkcjonować. Tylko wtedy działa służba zdrowia, gdy są środki na jej finansowanie- w wywiadzie dla money.pl powiedział Adam Niedzielski. 

Co ciekawe, w związku z rosnącą liczną zakażeń władze Czech i Słowacji zdecydowały się na ponowne wprowadzenie stanu wyjątkowego. 

Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek i ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji! 

Polskie władze nie planują zamknięcia szkół.

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

Minister zdrowia przyznał, że również drugi lockdown w tej chwili nie jest brany pod uwagę.

Adam Niedzielski, minister zdrowia na konferencji prasowej
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03