Wiadomość o tym, że Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje przekazano do mediów w niedzielę, 9 czerwca. Teraz z kolei znane są pierwsze informacje nt. jej pogrzebu. Kiedy i gdzie planowane jest ostatnie pożegnanie?

Reklama

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Są pierwsze informacje

Informację o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki jako pierwsza przekazała jej przyjaciółka, a zarazem koleżanka z planu "Świata według Kiepskich", Renata Pałys. Aktorka wyjawiła również pierwsze szczegóły pogrzebu 58-latki.

Marzena Kipiel-Sztuka ma spocząć w Legnicy, czyli swoim rodzinnym mieście. Zanim jej ostatnie pożegnanie się odbędzie, konieczne jest jednak załatwienie spraw formalnych:

Zostanie pochowana w Legnicy. Dzisiaj są załatwiane te wszystkie formalności, ponieważ nie umarła w Legnicy. (...) W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, na którym cmentarzu i kiedy
- powiedziała dla ''Jastrząb Post'' Renata Pałys.

Z kolei w poniedziałek w południe do sieci trafił nekrolog, w którym podano godzinę i dokładne miejsce ostatniego pożegnania aktorki. Jak z niego wynika, ceremonia odbędzie się w najbliższy czwartek, 13 czerwca w Legnicy, na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej.

Marzena Kipiel-Sztuka nekrolog
Facebook Edwin Films

Za serce chwyta również wyjątkowy dopisek, który widnieje poniżej. Żałobnicy są proszeni o przyniesienie barwnych kwiatów zamiast pogrzebowych wieńców, a stroje mają być kolorowe - nie tradycyjnie żałobne, czyli czarne.

Zobacz także

Renata Pałys w rozmowie z "Jastrząb Post" dodała także, że ponieważ zmarła aktorka nie miała najbliższej rodziny, formalnościami związanymi z pogrzebem muszą zająć się jej przyjaciele, m.in. właśnie Pałys:

To się stało tak nagle… To znaczy… nie nagle. Byliśmy przygotowani od tygodnia na to. Dziś można było załatwiać te formalności wszystkie. Musimy to wszystkich załatwić my, ponieważ nie miała rodziny jako takiej
- dodała Renata Pałys.
Marzena Kipiel-Sztuka
Artur Zawadzki/REPORTER

Jak się okazuje, również przebieg ceremonii jest już znany bliskim Marzeny Kipiel-Sztuki, bo wspominała o nim jeszcze za życia:

Z Marzeną żeśmy rozmawiały, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Wszystko zostanie ujęte w oficjalnym komunikacie
- podsumowała Pałys.
Reklama

Zobacz także: Smutne, co pojawiło się na profilu Marzeny Kipiel-Sztuki. "Teraz kochamy Cię mocniej"

Reklama
Reklama
Reklama