Badania na koronawirusa
East News

WHO ostrzega: "Nie wystarczy objąć całego kraju kwarantanną, by pokonać koronawirusa". Co powinniśmy jeszcze zrobić?

Badania na koronawirusa
East News

Walka z koronawirusem trwa na całym świecie i o ile sytuacja w Azji zaczyna wracać do normy, tak Europa przeżywa największą falę zachorowań. Wiele państw podjęło radykalne kroki, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych Światowej Organizacji Zdrowia Mike Ryan twierdzi jednak, że sama izolacja nie wystarczy. Co jeszcze powinniśmy zrobić, aby jak najszybciej uporać się z koronawirusem?

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zmarła 8 osoba zakażona koronawirusem w Polsce!

Ewydanie Party

Ekspert WHO radzi, co należy jeszcze zrobić, aby skuteczniej radzić sobie z koronawirusem

Pandemia koronawirusa opanowała cały świat. Niestety, aktualnie to Europa stała się epicentrum rozwoju groźnego wirusa. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest we Włoszech, gdzie codziennie przybywa kilka tysięcy nowych zachorowań, a kilkaset osób umiera. W Polsce na ten moment odnotowano już ponad 1000 przypadków zakażeń, w tym 14 osób zmarło.

Wiele państw, w tym Polska, zdecydowało się na zamknięcie placówek oświatowych i kulturalnych, jak również barów, restauracji, miejsc rozrywki itp. Należy także unikać kontaktów z innymi osobami i najlepiej przeczekać ten czas w domu. Jednak czy to wystarczy? Ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych Światowej Organizacji Zdrowia Mike Ryan stwierdził, że sama kwarantanna może nie wystarczyć, aby skutecznie walczyć z koronawirusem.

Nie wystarczy objąć całego kraju kwarantanną, by pokonać koronawirusa. Powinniśmy skupić się na znajdowaniu chorych i zakażonych oraz na izolowaniu ich, na znajdowaniu ludzi, z którymi się kontaktowali i izolowaniu ich. Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, to choroba powróci, gdy ograniczenia ruchu i kwarantanny zostaną zniesione - powiedział w rozmowie z BBC, Mike Ryan. 

Zdaniem Mike Ryana kraje azjatyckie, które połączyły kwarantannę z testowaniem każdego podejrzanego przypadku, powinny być w tym momencie wzorem dla Europy, która stała się epicentrum pandemii. W ten sposób według eksperta, walka z koronawirusem byłaby zdecydowanie bardziej skuteczna.

Badania na koronawirusa
East News

W Polsce w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, wprowadzono szereg ograniczeń, m.in. placówki oświatowe nie będą pracowały do świąt Wielkanocnych.  

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17