Koronawirus w Warszawie, dezynfekcja na Placu Zamkowym
East News

Warszawa już za kilka dni znajdzie się w żółtej strefie? Jest komentarz rzecznika Ministerstwa Zdrowia! 

Koronawirus w Warszawie, dezynfekcja na Placu Zamkowym
East News

Wszystko wskazuje na to, że Warszawa już za kilka dni znajdzie się w żółtej strefie! W związku z najnowszymi informacjami dotyczącymi zachorowań i liczby zgonów z powodu koronawirusa mieszkańcy stolicy najprawdopodobniej będą musieli dostować się do obostrzeń. Od kiedy w Warszawie będzie obowiązywać żółta strefa?

Kiedy Warszawa w żółtej strefie?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań i ofiar śmiertelnych koronawirusa. Niestety, okazuje się, że w ciągu minionej doby koronawirusa wykryto aż u 3003 osób- zmarło aż 75 osób (dane z 7 października). To rekord od samego początku pandemii w Polsce. W związku z niepokojącymi informacji władze najprawdopodobniej już wkrótce ogłoszą, że Warszawa znajdzie się w żółtej strefie. 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował, że w Warszawie najprawdopodoniej już za kilka dni zostanie wprowadzona żółta strefa. Kiedy dokładnie?

Na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie- powiedział rzecznik MZ. 

Jakie obostrzenia od 10 października będą obowiązywać w strefie żółtej? Przypominamy, że w żółtej strefie od najbliższej soboty będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Zostanie również zredukowana liczba gości na weselach- do tej pory na weselu mogło być 100 osób, teraz będzie to 75 osób. 

Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia ogłasza "zero tolerancji" dla osób, które nie będą przestrzegać obostrzeń! Policja ostrzega przed mandatami

Warszawa będzie w żółtej strefie?

koronawirus
East News

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przyznał, że stolica na 99 procent znajdzie się w strefie żółtej. 

Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48