Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

W tym roku kolonie i obozy będą wyglądać inaczej niż dotychczas! Są wytyczne Ministerstwa Zdrowia

Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

Jak w tym roku będą wyglądać obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży? Według medialnych doniesień lista z wytycznymi, które muszą spełnić organizatorzy wakacyjnych wyjazdów jest naprawdę długa! Jak donosi portal money.pl Główny Inspektor Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia przekazali swoje wytyczne do Ministerstwa Rozwoju- teraz lista trafi do przedsiębiorców. W dokumencie mają znajdować się m.in. zalecenia dotyczące wielkości grup na koloniach i obozach. Co jeszcze? 

Nowe zasadzy w funkcjonowaniu obozów i kolonii

Według doniesień portalu money.pl, który dotarł do wytycznych GIS i Ministerstwa Zdrowia, na kolonie i obozy nie pojadą dzieci, które miały kontakt z osobą, która musiała przejść obowiązkową kwarantannę lub była podejrzana o zakażenie koronawirusem. Według nowych wytycznych dzieci i kadra opiekująca ma być wyposażona w środki ochrony osobistej- dzieci w maseczki ochronne, a personel w przyłbice, fartuchy ochronne czy rękawiczki jednorazowe. Zmiany dotyczą również w ilości dzieci w grupach!

Obowiązuje zasada maksymalnie 4 osoby na pokój lub namiot, przy zachowaniu minimum 4 m2 powierzchni noclegowej na 1 osobę. Najlepiej, aby grupa uczestników wypoczynku liczyła do 12 osób (w przypadku dzieci do 10. roku życia) i do 14 osób (dzieci powyżej 10. roku życia)- czytamy na money.pl.

To jeszcze nie koniec! Okazuje się, że w ośrodkach, gdzie zostaną zorganizowane obozy i kolonie będą musiały powstać specjalne izolatki dla osób u których pojawią się objawy koronawirusa. Organizatorzy mają zapewnić dzieciom i młodzieży program, który powinien być realizowany stacjonarnie- należy bowiem ograniczyć wychodzenie poza teren ośrodka. Wycieczki będą mogły odbywać się jedynie w najbliższej okolicy ośrodka. Portal informuje jednak, że dzieci będą mogły wybrać się na boisko czy pływalnie. Odwiedziny rodziców będą ograniczone do minimum. 

Planujecie wysłać swoje dziecko na obóz lub kolonie?

Zobacz także: Kiedy koniec obowiązku noszenia maseczek? Minister Szumowski o możliwych terminach decyzji!

W tym roku oboze i kolonie będą inne niż dotychczas.

Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01