Lockdown, zakaz handlu w galeriach
East News

W niedzielę 6 grudnia jednak nie zrobimy zakupów? Jest ostateczna decyzja władz! W które niedziele sklepy mogą być otwarte? 

Lockdown, zakaz handlu w galeriach
East News

Czy w najbliższą niedzielę, 6 grudnia, wszystkie sklepy będą otwarte? W które niedziele w grudniu będziemy mogli zrobić zakupy? Teraz wszystko stało się jasne! Andrzej Duda podpisał ustawę, według której niedziela 6 grudnia 2020 roku będzie niedzielą handlową. Jest to wyjątkowa sytuacja, związana z pandemią koronawirusa. W które jeszcze niedziele sklepy zostaną otwarte?

Niedziele handlowe w grudniu 2020 roku

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w grudniu br. miały być dwie niedziele handlowe- Polacy mieli zrobić zakupy w niedziele 13 i 20 grudnia. Ze względu na pandemię koronawirusa i ostatnie zamknięcie galerii handlowych pojawił się jednak pomysł, żeby również 6 grudnia sklepy zostały otwarte. Do tej pory był to jedynie projekt zaproponowany przez polityków. Teraz wiadomo już, że prezydent podpisał ustawę, według której w najbliższa niedziela, 6 grudnia, będzie wyjątkowo niedzielą handlową. 

(...) zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej- politycy tlumaczyli projeky ustawy dotyczący niedzieli handlowej 6 grudnia.

Podpisanie ustawy, która umożliwia wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej sprawiło, że w tym roku Polacy będą mogli robić zakupy  jeszcze w łącznie trzy niedziele- 6, 13 i 20 grudnia. 

Waszym zdaniem to dobry pomysł? Planujecie zakupy w handlowe niedziele przed świętami?Przypominamy, że premier przyznał ostatnio, że nie wyklucza ponownego zamknięcia galerii handlowych- wszystko przez nieprzestrzeganie obostrzeń w sklepach. Czy dodatkowa niedziela handlowa rozwiąże problem kolejek? 

Zobacz także: Sklepy i galerie ponownie mogą zostać zamknięte! Premier wyjaśnia, kiedy do tego dojdzie

Prezydent podpisał ustawę, która pozwala na wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej.

Andrzej Duda
East News

6, 13 i 20 grudnia sklepy będą otwarte.

Kontrole policyjne w galeriach handlowych
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17