Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Mateusz Morawiecki w maseczce
East News
Newsy

UWAGA! Rząd zmienia decyzję w sprawie noszenia maseczek!

W Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie. Rząd właśnie wprowadził ogromną zmianę w sprawie obowiązku noszenia maseczek.

Już od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa. Zapis, który opublikowano w środę 2 grudnia w Dzienniku Ustaw, to ogromna ulga dla tysięcy Polaków. Gdzie nie będziemy musieli nosić maseczki? Nowelizacja zakłada jedną, zasadniczą zmianę. 

Zobacz także: Bez szczepienia nie wejdziesz do restauracji i kina? Kontrowersyjne pomysły ministra

Szykuje się całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza"

Koronawirus w Polsce. Rząd zmienia decyzję w sprawie noszenia maseczek

Zasłanianie ust i nosa to jedna z głównych pięciu zasad bezpieczeństwa w walce z epidemią koronawirusa. Maseczki cz przyłbice stały się więc naszym nieodłącznym atrybutem w przestrzeni publicznej, a od 28 listopada były one obowiązkowe również w pracy. Jak się okazuje, to właśnie w tej kwestii rząd postanowił wprowadzić ogromną zmianę, która weszła w życie wraz z dniem dzisiejszym.

Zakłada się zmianę przepisu, który nakazywał zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba. Powyższe rozwiązanie było zbyt daleko idące, w związku z czym zmodyfikowano je tak, by pracodawca decydował w tym zakresie - przekazano w uzasadnieniu nowego rozporządzenia.

Tym samym od 2 grudnia o tym, czy w pomieszczeniach służbowych należy nosić maseczki czy nie decyduje pracodawca. Jak przekazuje Radio Zet, z obowiązku zasłaniania nosa i ust zostały zwolnione również osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach administracji publicznej, kultu religijnego, oświaty i szkolnictwa wyższego, opieki zdrowotnej, społecznej czy socjalnej, kultury, wymiaru sprawiedliwości, obsługi bankowej, gastronomii, handlu, usług, a nawet turystyki, sportu, obsługi pasażerów - chyba, że zarządzający budynkiem zadecyduje inaczej. Wyjątek dotyczy również osób, które bezpośrednio obsługują klientów i interesantów.

 

Ministerstwo Zdrowia 2 grudnia poinformowało o kolejnych, nowych i potwierdzonych 13855 przypadkach zakażenia koronawirusem. W dniu dzisiejszym weszła w życie również bardzo ważna zamiana dotycząca obowiązku noszenia maseczek w zakładach pracy.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

Do tej pory w Polsce od początku trwania epidemii koronawirusa odnotowano 1013747 przypadków zakażeń.

koronawirus
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koniec noszenia maseczek?
Newsy
Koniec obowiązku noszenia maseczek?! Jest kilka warunków rządu! 
Kiedy nie będziemy musieli nosić maseczek? Nowe plany rządu!

Co z maseczkami ochronnymi? Jednak nie będziemy musieli zakrywać nosa i ust do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa? Wiceminister zdrowia w rozmowie z mediami przyznał, że być może już wkrótce zmienią się zapisy dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej! Zobaczcie, co dokładnie powiedział Sławomir Gadomski! Na świeży powietrzu nie będzie nakazu noszenia maseczek? W związku z pandemią koronawirusa w Polsce władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele ograniczeń i obostrzeń. Początkowo Polacy nie musieli nosić maseczek ochronnych, jednak po jakiś czasie ogłoszono, że musimy zakrywać nos i usta. Od tamtej chwili chyba wszyscy zastanawiali się, jak długo będziemy musieli nosić maseczki na twarzy. Ostatnio minister zdrowia stwierdził, że będziemy zakrywać usta i nos aż do wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Teraz wiceminister zdrowia poinformował, że być może już wkrótce noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie będzie obowiązkowe! Niestety, ewentualne zniesienie nakazu zasłaniania ust i nosa nie będzie obowiązywać w całym kraju. (...) są regiony w Polsce, w których być może jesteśmy w stanie poluzować w pewnym sensie te obowiązki- gazeta.pl cytuje Sławomira Gadomskiego z Ministerstwa Zdrowia. I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych- dodał wiceminister MZ.  Wiceminister zdrowia zapewnia jednak, że stanowisko w sprawie noszenia maseczek np. w miejscowościach turystycznych, gdzie często nie jest przestrzegany nakaz zakrywania ust i nosa pozostaje bez zmian. Noszenie maseczek zabezpiecza przede wszystkim osoby z kontaktu:...

Maseczki
East News
Newsy
1000 zł kary za brak maseczki ochronnej! Nowe przepisy już obowiązują
1000 zł kary za brak maseczki ochronnej! Nowe przepisy już obowiązują

Nie nosisz maseczki ochronnej? Jeżeli tak to musisz się liczyć z naprawdę wysokim mandatem! W miniony poniedziałek weszła w życie tzw. ustawa antycovidowa, a to oznacza, że obowiązek zasłaniania ust i nosa jest już zapisany w ustawie i wszyscy muszą dostosować się do obostrzeń. Do tej pory za brak maseczki ochronnej policja mogła nam wręczyć mandat w wysokości maksymalnie do 500 złotych - teraz kara za nieprzestrzeganie nakazu jest znacznie większa!  1000 zł kary za brak maseczki W związku z coraz większa liczbą zakażeń koronawirusem władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły nakaz zasłaniania ust i nosa nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale również na świeżym powietrzu. Według rozporządzenia za brak maseczki ochronnej policja mogła wręczyć nam mandat, ale były przypadki kiedy sąd umarzał karę. Teraz już tak nie będzie! Reguluje to ustawa, która weszła w życie w poniedziałek. W tej chwili wszystkich obowiązuje nakaz noszenia maseczki ochronnej, a za jej brak otrzymamy naprawdę wysoki mandat. Okazuje się, że według nowych przepisów za nieprzestrzeganie obostrzeń możemy zapłacić do 1000 złotych! To jeszcze nie koniec zmian! Według najnowszych wytycznych od poniedziałku mandat za brak maseczki może nam wręczyć już nie tylko policja - teraz możliwość wystawienia mandatu mają również strażnicy miejscy i straż ochrony kolei. Warto zauważyć,  że według zapisów w ustawie antycovidowej od poniedziałku pracownicy sklepów mogą odmówić nam obsługi  jeżeli nie zasłonimy ust i nosa.  Przypominamy, że według rozporządzenia, które weszło w życie 28 listopada, maseczki ochronne należy nosić również w miejscach pracy. Zobacz także:   Maseczki obowiązkowe w miejscach pracy! Nowe prawo własnie weszło w życie Za brak maseczki ochronnej...

Zasady żółtej strefy - najważniejsze informacje
Newsy
Od dziś cała Polska w żółtej i czerwonej strefie. Oto najważniejsze zasady i zmiany. Co z siłowniami i restauracjami? 
Zasady żółtej strefy. Najważniejsze zasady w żółtej strefie - jakie zmiany?

W związku z rosnącą ilością zachorowań na koronawirusa rząd poinformował, że od dziś cały nasz kraj będzie objęty żółtą strefą (z wyjątkami powiatów, które zostały wcześniej włączone do czerwonej - są w niej 32 powiaty i 6 miast). Oczywiście wiążę się to z nowymi zasadami bezpieczeństwa, które trzeba przestrzegać. Poznajcie najważniejsze z nich! Żółta strefa - najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Co z maseczkami?  Najważniejszą zasadą jest oczywiście obowiązek zakrywania ust i nosa w całej przestrzeni publicznej, nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale także na ulicach, parkach czy cmentarzach. Obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całego kraju – w przestrzeni publicznej: 1) w środkach transportu publicznego; 2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym: a) na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, b) na terenie nieruchomości wspólnych, c) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny, d) w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach); 3) w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner