41. urodziny Edyty Górniak. Zagraniczne sukcesy Edyty Górniak Edyta Górniak na planie The Voice of Poland Edyta Górniak na gali Fashion Magazine 2013 Edyta Górniak na gali "1000 razy M jak Miłość" Edyta Górniak na kofnerencji The Voice of Poland 3
41. urodziny Edyty Górniak. Zagraniczne sukcesy Edyty Górniak
ONS/Akpa
Gwiazda ma się czym pochwalić
1/9
41. urodziny Edyty Górniak. Zagraniczne sukcesy Edyty Górniak
ONS/Akpa

Dziś swoje 41. urodziny kończy Edyta Górniak. Wokalistka do celebracji zaprosiła swoich fanów, a na Facebooku umieściła wpis, w którym zauważa, że choć przekroczyła czterdziestkę to jednak jej wiek biologiczny jest dużo niższy. Podziękowała też wielbicielom za to, że nadają sens jej życiu i karierze.

Według metryki urodzenia kończę dziś 41 lat. Według biologii mojego ciała - 28. Coś się nie zgadza .. I całe Szczęście. Uff.. DZIĘKUJĘ, że nadaliście piękny i trwały sens mojemu Życiu. Kocham.. EDI - napisała na Facebooku gwiazda.


My również przyłączamy się do życzeń urodzinowych i z tej okazji stworzyliśmy galerię międzynarodowych sukcesów Górniak. Diwa jako jedna z nielicznych polskich gwiazd może pochwalić się wysokimi pozycjami na listach przebojów za granicą i faktem, że niektóre jej przeboje są znane na całym świecie.

AfterParty.pl życzy wszystkiego najlepszego i kolejnych sukcesów!

Zobacz: Górniak odwiedziła spaloną tęczę i... zdobiła ją żywymi kwiatami

Sprawdźcie galerię z zagranicznymi podbojami Edyty. Komuś uda się powtórzyć jej sukces?

2/9
Edyta Górniak na planie The Voice of Poland
ONS

Pierwszym i chyba najsłynniejszym sukcesem Edyty Górniak na arenie międzynarodowej był oczywiście jej występ podczas konkursu Eurowizji w 1994 roku, gdzie zajęła drugie miejsce po fantastycznym wykonaniu utworu "To Nie Ja". Już wtedy swoją uwagę zwrócili na nią obserwatorzy muzyczni z Europy - dziennikarz BBC nazwał ją "najpiękniejszym młodym głosem Europy".

3/9
Edyta Górniak na gali Fashion Magazine 2013
Akpa

Pod koniec 1997 roku Edyta wydała swój pierwszy anglojęzyczny album zatytułowany po prostu "Edyta Górniak". Wokalistka współpracowała przy nim ze światowej sławy producentami - Chrisem Neilem, który był odpowiedzialny za międzynarodową karierę Celine Dion, Billem Steinbergiem, autorem hitów Madonny czy Georgem Merillem i Shannon Rubican - twórców przeboju "I Wanna Dance With Somebody" Whitney Houston.

 

4/9
Edyta Górniak na gali "1000 razy M jak Miłość"
AKPA

Największym hitem z międzynarodowej płyty Górniak był utwór "When You Come Back To Me" - piosenka stała się przebojem w Skandynawii, Portugalii i w krajach azjatyckich. Teledysk do tego utworu doszedł do 3. miejsca azjatyckiej listy przebojów MTV, tuż za Spice Girls i Madonną.

 

5/9
Edyta Górniak na kofnerencji The Voice of Poland 3
ONS

W 1999 roku Górniak dała o sobie znać na zagranicznych listach przebojów dzięki utworowi "One & One", który zdobył sporą popularność w Europie, szczególnie we Francji i Niemczech. W 1996 roku jako pierwszy ten utwór wydał Robert Miles i singiel stał się przebojem, mimo iż to Edyta nagrała go wcześniej.

6/9
Edyta Górniak na pożegnaniu wakacji w Uniejowie
ONS

Ostatecznie płyta "Edyta Górniak" rozeszła się aż w 350 tysiącach egzemplarzy na całym świecie. W Norwegii album uzyskał status "Złotej Płyty", a w Szwajcarii i Portugalii "Srebrnej Płyty".

7/9
Edyta Górniak na Sopot Top of the Top Festival 2013
ONS

W 2002 roku Edyta podpisała kontrakt z niemieckim oddziałem wytwórni Virgin Records. Po raz kolejny do produkcji jej albumu zaangażowano wielkie nazwiska - zespół Absolute, pracujący wcześniej ze Spice Girls i Tiną Turner czy Steve Kipner, odpowiedzialny za przebój "Genie In A Bottle" Christiny Aguilery. Album na świecie ukazał się pod tytułem "Invisible".

8/9
Edyta Górniak na prezentacji jesiennej ramówki TVP 2013 w japonkach. Edyta Górniak siedzi na czerwonym dywanie
Akpa

Płytę "Invisible" promował singiel "Impossible", który był mocno promowany na rynkach niemieckojęzycznych i odniósł tam spore sukcesy. Z tej samej płyty promowano również utwór "Hold On Your Heart", który wykorzystano w popularnym portugalskim serialu "Morangos com Açúcar".

9/9
Edyta Górniak na Sopot Top of the Top Festival 2013
Akpa

W 2012 sporo szumu narobił teledysk do singla "On the Run" z płyty "MY". Klip był regularnie transmitowany na "4" World Music Channel, który swoim zasięgiem obejmuje Europę, północną Afrykę i zachodnią część Azji.

Więcej na temat Edyta Górniak