Przemysław Czarnek
East News
Newsy

Starsi uczniowie już w lutym wrócą do szkoły? Jest komentarz ministra edukacji! Dobra wiadomość dla uczniów i rodziców

Starsi uczniowie już w lutym wrócą do szkoły? Jest komentarz ministra edukacji! Dobra wiadomość dla uczniów i rodziców

Czy wkrótce starsze dzieci zakończą naukę zdalną? Kiedy kolejni uczniowie będą mogli wrócić do szkoły? Minister edukacji i nauki w rozmowie z RMF FM odpowiedział na pytania, które dziś zadają sobie wszyscy uczniowie i ich rodzice. Już w lutym kolejne klasy zakończą naukę zdalną? Ta wiadomość z pewnością ucieszy wiele osób!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kolejni uczniowie wrócą do szkoły?

Przez pandemię koronawirusa uczniowie już od wielu tygodni nie mogą chodzić do szkoły i muszą uczyć się zdalnie. Zaledwie kilka dni temu do nauki stacjonarnej wróciły najmłodsze dzieci z klas 1-3. Teraz chyba wszyscy zastanawiają się, kiedy dołączą do nich starsi koledzy. Dziś, w czwartek 21 stycznia, minister edukacji i nauki w najnowszym wywiadzie zdradził, kiedy to się może wydarzyć! Przemysław Czarnek w rozmowie z RMF FM przyznał, że być może już wkrótce władze zdecydują o powrocie części uczniów do szkoły.

Jak obserwujemy to, co się dzieje w ostatnich kilkunastu dniach, to dzienne liczby zakażonych są dość stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy. W perspektywie tygodnia - dwóch, jeśli ta stabilizacja dotycząca liczby zakażeń będzie się utrzymywać, a być może spadać, to będziemy podejmować decyzje o powrocie do szkół - Przemysław Czarnek powiedział na antenie RMF FM. - Sytuacja pandemiczna jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorowana. Może być tak, że w przyszłym tygodniu będą pierwsze decyzje w tej sprawie - dodał szef MEN.

Przemysław Czarnek potwierdził wcześniejsze doniesienia, że w pierwszej kolejności szansę na powrót do szkoły mają uczniowie klas ósmych oraz maturzyści.

(...) oni tego najbardziej potrzebują - ocenił minister edukacji i nauki. 

Minister edukacji i nauki dodał, żeby być może w przyszłym tygodni usłyszymy o decyzji w sprawie powrotu uczniów do szkoły.

Zobacz także: Znamy dokładną datę otwarcia galerii handlowych! Wiadomo też, co z otwarciem kolejnych branż

Minister edukacji i nauki zdradził, że być może część uczniów wróci do szkoły już w lutym.

Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News

W pierwszej kolejności do nauczania stacjonarnego mają wrócić uczniowie klas ósmych i maturalnych.

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News

 

 

 

Natalia Kukulska z córką
East News
Newsy
Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"
Natalia Kukulska ​​​​​​​w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa.

Natalia Kukulska w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa. Jak mama trójki dzieci radzi sobie z nauką starszych pociech w domu? Czy artystka musi poświęcać dużo czasu, żeby pomóc swojej 15-letniej córce? Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedziała Natalia Kukulska! Czego, według artystki, najbardziej brakuje uczniom podczas nauczania zdalnego? Z Natalią Kukulską z pewnością zgodzi się zdecydowana większość rodziców!  Sprawdźcie, co powiedziała gwiazda! Zobacz także:   Natalia Kukulska pokazała syna. Jan skończył już 20 lat! "Cały tata" ocenili" internauci Natalia Kukulska zdradziła, czego brakuje jej córce podczas nauczania zdalnego.

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News
Newsy
Uczniowie wrócą do szkoły już po feriach zimowych? Jest komentarz ministra edukacji! 
Czy po feriach zimowych wszyscy uczniowie wrócą do szkoły?

Czy po feriach zimowych wszyscy uczniowie wrócą do szkoły? Kto już wkrótce może rozpocząć naukę stacjonarną? Minister edukacji i nauki w najnowszym wywiadzie odpowiedział na pytania, które z pewnością zadają sobie dziś wszyscy rodzice i dzieci. Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek! Kiedy powrót dzieci do szkół? W związku z pandemią koronawiusa uczniowie już wiele tygodni temu musieli rozpocząć naukę zdalną i od tamtej chwili nie mogą wrócić do swoich szkół. Początkowo nauczanie online miało się zakończyć 29 listopada, jednak przez wzrost liczby zachorowań, władze wydłużyły ten termin do 23 grudnia. Teraz trwa przerwa świąteczna, a od 4 do 17 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Dziś chyba wszyscy zastanawiają się, czy w związku z rozpoczęciem szczepień przeciwko koronawirusowi w naszym kraju, dzieci już wkrótce będą mogły zakończyć naukę zdalną i po feriach wrócą do szkoły. Teraz minister edukacji i nauki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Po 17 stycznia do szkoły wracają w pierwszej kolejności uczniowie klas 1-3, być może uczniowie klas maturalnych i klas ósmych, stopniowo, hybrydowo lub stacjonarnie- Prezmysław Czarnek mówił na antenie radiowej Jedynki.  Minister edukacji i nauki zaznaczył jednak, że powrót dzieci do szkół będzie uzależniony od tego, jak "epidemiolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii".  Waszym zdaniem uczniowie powinni już wrócić do szkoły?  Zobacz także:   Kiedy koniec obostrzeń? Morawiecki podał prawdopodobny termin: "Wtedy będziemy wracać do normalności" Minister edukacji i nauki zdradził, kiedy część uczniów może wrócić do szkoły. Czy po feriach dzieci zakończą naukę zdalną?  

Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy
Młodsi uczniowie jednak wrócą do nauczania zdalnego? Jest komentarz  ministra edukacji! 
Młodsi uczniowie jednak wrócą do nauczania zdalnego? Jest komentarz  ministra edukacji! 

Czy uczniowie klas I-III wkrótce  rozpoczną nauczanie zdalne? Jest komentarz ministra edukacji narodowej! Jeszcze kilka dni temu Przemysław Czarnek w TVP Info mówil, że najmłodsi uczniowie dalej będą uczyć się stacjonarnie. Teraz jednak szef MEN nie wyklucza, że dzieci z klas I-III wkrótce mogą wrócić do nauczania zdalnego! Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek! Uczniowie klas I-III wrócią do nauki zdalnej? W związku coraz większą liczbą przypadków koronawirusa,  od 24 października uczniowie klas  IV-VIII szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócili do nauczania zdalnego- nauczanie zdalne ma trwać do 8 listopada. Cały czas pojawiają się jednak pytania, czy najmłodsi uczniowie wkrótce również będą uczyć się zdalnie.  Na ten moment nie. Nie ma takiej potrzeby, również dlatego, że zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach - Przemysław Czarnek mówił ostatnio w TVP Info. Teraz, kiedy caly czas rośnie liczna zachorowań na koronawirusa, Przemysław Czarnek poinformował, że nie wyklucza przejścia również młodszych uczniów na naukę zdalną! Nic nie wykluczamy, być może ta sytuacja, w której się znajdujemy i zagrożenie potęgowane m.in. wydarzeniami, które wczoraj widzieliśmy na ulicach miast, zmuszą nas niebawem do tego, żeby taką decyzję podjąć, ale trwają rozmowy na ten temat. Ostatecznej decyzji państwu zakomunikować jeszcze nie mogę- szef MEN powiedział na konferencji prasowej. ...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner