Czy wszyscy uczniowie otrzymają promocję z klasy do klasy?
East News
Newsy

Uczniowie chcą zamknięcia szkół z powodu koronawirusa! "My się boimy, to nie jest zabawa"

Śmierć nauczycieli, jednego z uczniów... Uczniowe chcą zamknięcia szkół!

Podczas sobotniej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego nie przedstawiono żadnych obostrzeń odnośnie szkół, nie podjęto również tematu nauki zdalnej. Premier wyjaśnił, że nie ma takiej konieczności, bo system zaproponowany w sierpniu przez ministerstwo sprawdza się bardzo dobrze. Tymczasem młodzi ludzie boją się zakażeń w szkole i dzień po konferencji zorganizowali tzw. #protestuczniowski:

Nie idź w poniedziałek do szkoły. A jeśli musisz, ubierz się na czarno - zaapelowali do rówieśników organizatorzy.

Uczniowie chcą w ten sposób chronić nie tylko siebie, ale również dziadków i osoby starsze, najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wracają godziny dla seniorów!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

#protestuczniowski: Uczniowie chcą zamknięcia szkół!

Niestety, pandemia nie ustępuje a wirus zbiera swoje kolejne żniwa. Niedawno liczba dziennych zachorowań przekroczyła już 5000. Tragiczne wieści napływają między innymi ze szkół. W ciągu ostatnich kilku dni media poinformowały o śmierci dwojga nauczycieli - 31-letniego polonisty z Zawiercia i 44-letniej pedagog z Osieku oraz 20-letniego ucznia z Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy. Po sobotniej konferencji premiera, podczas której nie padły żadne nowe ustalenia odnośnie szkół i prowadzenia nauki zdalnej uczniowie postanowili zorganizować #protestuczniowski. 

Organizatorami akcji są: Ala z Bielska-Białej, Mateusz z Wrocławia i Robert z Bydgoszczy. Nastolatkowie zaapelowali w mediach społecznościowych do rówieśników, żeby na znak protestu nie przychodzili w poniedziałek do szkoły, lub ubrali się na czarno. 

Celem protestu jest powrót do nauki zdalnej, aby ograniczyć kontakt bezpośredni. Seniorzy są szczególnie narażeni, głównie w autobusach, którymi przemieszczają się również uczniowie - wyjaśnili 

Akcja niemalże natychmiastowo otrzymała ogromne poparcie. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich dni do mediów dotarły tragiczne informacje o śmierci dwóch nauczycieli i jednego ucznia. Hasztag #prostestuczniowski już tego samego dnia stał się najpopularniejszym hasztagiem na polskim Twitterze. Tysiące postów pojawia się również na Facebooku. Uczniowie zastanawiają się, dlaczego dla bezpieczeństwa nie robi im się testów na koronawirusa, lub nie wyśle na zdalne nauczanie chociaż tych starszych roczników, żeby ograniczyć frekwencję. Akcja spotyka się również z wieloma krytycznymi głosami, sugerującymi, że uczniowie po prostu nie chcą chodzić do szkoły. 

Niektóre szkoły już przeszły na zdalne nauczenie, m. in. LXXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, oraz II LO im. M. Konopnickiej w Katowicach - tam wprowadzono zdalne lekcje do 23 października. Decyzja ta została podjęta w związku z pięcioma przypadkami zakażenia wirusem. Z kolei kolejne placówki decydują się na przejście na częściową zdalną edukację. Nieciekawa sytuacja jest również w łódzkiej podstawówce nr 1, gdzie u jednego z uczniów test na koronawirusa dał wynik dodatni, a to spowodowało, że ośmioro nauczycieli i cała klasa przebywa na kwarantannie. 

- Ja przepraszam bardzo, ale dlaczego my (uczniowie) mamy pchać się do szkoły zatłoczonymi autobusami, co 3 osoba kaszle, a co 2 nie ma maseczki, do tego wszyscy przepychamy się na korytarzach, a rząd ma bezpieczne videokonferencje?
- Dlaczego okres wakacji nie został wykorzystany na udoskonalenie i ujednolicenie nauczania zdalnego, tylko rząd przez 2 miesiące udawał, że problemu szkół nie ma, po czym kilka dni przed 1 września powiedział "radźcie sobie sami"?
- Rząd: zróbmy godzinę dla seniorów! Są narażeni na duże niebezpieczeństwo... Seniorzy: jedźmy dokładnie tymi samymi autobusami co uczniowie, w godzinach, w których udają się na zajęcia (lub z nich wracają)! *zapchany autobus
- Najbardziej śmieszy mnie ta hipokryzja kiedy Ministrowie prowadzą telekonferencje i siedzą u siebie. A tymczasem uczniowie muszą iść do szkoły bo przecież jak to tak nie iść - piszą uczniowie pod popularnym hasztagiem

Akcję poparła m. in. Hanna Lis: 

Szlag mnie trafia, kiedy czytam, że młodzi domagają się zamknięcia szkół, bo są bumelantami, którym nie chce się uczyć. Młodzi też chorują, też się boją i mają rodziców oraz dziadków, o których się troszczą. Popieram #protestuczniowski

Zobacz także: Przerażona Dorota Gardias o powikłaniach po koronawirusie: "Łapię zadyszki nawet przy najprostszych czynnościach!"

Uczniowe zorganizowali akcję #protestuczniowski. Już tego samego dnia ten hasztag pojawił się w trendach polskiego Twittera. 

koronawirus
East News

Uczniowie domagają się zamknięcia szkół i przejścia na naukę zdalną. Chcą chronić swoich dziadków przez zakażeniem się koronawirusem, do którego może dojść w szkole lub w zatłoczonych autobusach. 

koronawirus
East News

Zobacz także
koronawirus

Tragiczna wiadomość! Nie żyje 20-letni uczeń zakażony koronawirusem

koronawirus

Koronawirus. Będzie drugi lockdown? Opinie ekspertów nie pozostawiają złudzeń! 

 

Nie żyje kolejny nauczyciel zarażony koronawirusem. To nauczyciel z Warszawy
East News
Newsy
Tragiczny Dzień Nauczyciela. Nie żyje kolejny nauczyciel zarażony koronawirusem
Tragiczny Dzień Nauczyciela. Nie żyje kolejny nauczyciel zarażony koronawirusem

Jak informuje Gazeta Wyborcza, nie żyje kolejny nauczyciel zarażony wirusem COVID-19. Według informacji zmarły pracownik oświaty miał 55 lat i uczył w jednej z niepublicznych szkół w Warszawie.  Zobacz także:  Tragiczna wiadomość! Nie żyje 20-letni uczeń zakażony koronawirusem Nie żyje nauczyciel z Warszawy zarażony koronawirusem To tragiczny "Dzień Nauczyciela" dla jednej z warszawskich szkół.  Nie żyje nauczyciel, u którego zdiagnozowano COVID-19, aczkolwiek my głównej przyczyny śmierci nie znamy. Cała nasza społeczność szkolna została o tym poinformowana. To wieloletni pracownik naszej szkoły. Nauczyciel, który wypuścił wiele roczników uczniów. Wszyscy jesteśmy w głębokim bólu i smutku —  powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" pracownica szkoły odpowiedzialna na kontakt z mediami.  Dziennikarze uszanowali wolę rodziny o nienagłaśnianiu sprawy i nie podali personaliów zmarłego na koronawirusa nauczyciela.  Odkąd we wrześniu szkoły zostały otwarte z powodu zakażenia wirusem COVID-19 zmarło już trzech pracowników oświaty - wcześniej informowano o śmierci 31-letniego nauczyciela z Zawiercia oraz 44-letniej pedagog z Osieka. Z powodu koronawirusa zmarł również 20-letni uczeń szkoły w Bydgoszczy. Po sobotniej konferencji prasowej, na której nie ogłoszono żadnych zmian związanych z funkcjonowaniem szkół, młodzi ludzie zorganizowali akcję pt. #protestuczniowski. Hasztag ten już w niedziele wieczorem stał się jednym z najpopularniejszych trendów na polskicm Twitterze:  Celem protestu jest powrót do nauki zdalnej, aby ograniczyć kontakt bezpośredni. Seniorzy są szczególnie narażeni, głównie w autobusach, którymi przemieszczają się również uczniowie -...

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia mówi o terminie, specjalista odpowiada: "W ogóle nie ma co marzyć"
Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole?

Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole? Jest nowy komentarz ministra zdrowia. Adam Niedzielski mówi o możliwym terminie zakończenia nauczaina zdalnego, przynajmniej dla części uczniów. Ale uwaga, specjaliści hamują te dość optymistyczne wizje.  Kiedy nastąpi koniec nauki zdalnej? W związku z pandemią koronawirusa i nagłym wzrostem liczby osób zakażonych władze już kilka tygodni temu zdecydowały, że uczniowie - podobnie jak wiosną - muszą wrócić do nauczania zdalnego. Początkowo miało ono trwać do 29 listopada, jednak w związku z dużą liczbą zachorowń premier ogłosił, że nauczanie zdalne zostanie wydłużone do 23-24 grudnia, później zaś, w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Ale czy po feriach dzieci wrócą do szkoły? Minister Zdrowia po raz kolejny przyznał, że ewentualny powrót do szkoły będzie dotyczyć tylko najmłodszych uczniów. Jeżeli chodzi o to, co będzie się działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzje o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali, zaczynając - oczywiście - od klas I-III- Adam Niedzielski mówił w wywiadzie dla RMF FM.  A jak komentuje to dr Paweł Grzesiowski? Znany immunolog w rozmowie z portalem interia.pl powiedział, od czego zależy powrót dzieci do szkół. Mówienie, kiedy dzieci mogą wrócić do szkół, uzależnione jest od aktualnej sytuacji. Nie można wyznaczyć żadnej daty, bo od momentu zamknięcia szkół niewiele się nie zmieniło. Dopóki średnie tygodniowe nie spadną poniżej 3 tys., to w o otwarciu szkół....

Minister edukacji Przemysław Czarnek
East News
Newsy
Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy! 
Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy! 

W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą lawinowo liczbą zakażeń uczniowie szkół ponadpodstawowych już od ponad tygodnia uczą się zdalnie. Od poniedziałku zdalną naukę rozpoczęli też uczniowie starszych klas szkół podstawowych. Jak długo będą uczyć się z domu? Czy jest szansa, że wrócą do klas jeszcze w tym roku? A może zdalne nauczanie potrwa aż do końca roku szkolnego? Na pytania te odpowiedział dziś nowy minister edukacji Przemysław Czarnek . Przy okazji opowiedział rówież jak będa wyglądały egzaminy dla klas ósmych i tegoroczna matura. Szykują się zmiany! Zobaczcie, co powiedział minister Czarnek. Zobacz także:  Nieoficjalnie: Rząd ponownie zamknie zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Drugi lockdown już za chwilę? Kiedy koniec nauki zdalnej?  W czasie konferencji ministra edukacji dziennikarze pytali czy jest jakaś granica nauki zdalnej? A może możliwe jest nauczanie zdalne aż do końca roku szkolnego? Jak mówił minister Czarnek, w tej chwili nikt tego nie jest w stanie przewidzieć i wszystko zależy od rozwoju epidemii. Wiadomo za to kto pierwszy wróci do klas kiedy tylko będzie to już możliwe. Najszybciej jak to tylko możliwe będziemy wracać do nauczania stacjonarnego, zaczynając od tych roczników, które dzisiaj są najbardziej potrzebujące, to znaczy od naszych maturzystów, uczniów klas ósmych i szkół zawodowych - mówił minister. - Mamy nadzieję, że to nastąpi szybko. Że już po ósmym listopada część przynajmniej naszych uczniów będzie mogła wrócić do szkół i uczyć się stacjonarnie. Ale nie jesteśmy dziś w stanie przewidzieć jaki będzie rozwój pandemii - mowił Czarnek. Zmiany w maturach i egzaminach dla ósmoklasistów Dziennikarze dopytywali także, co ze zmianą...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik