Koronawirus
East News

Ubezpieczenie na wypadek zarażenia się koronawirusem? To możliwe! Są już pierwsze oferty!

Koronawirus
East News

Pandemia koronawirusa opanowała cały świat. W Polsce z dnia na dzień w coraz szybszym tempie przybywa zakażeń i zgonów. Ludzie obawiają się o swoje zdrowie i życie, dlatego oferta Generali wzbudza coraz większe zainteresowanie. Firma przedstawiła propozycję ubezpieczenia grupowego COVID-19. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Okładka włoskiego Vogue jest pusta! To hołd dla ofiar koronawirusa

 

Flesz ewydanie

 

Ubezpieczenie na wypadek zakażenia koronawirusem - Generali zaprezentowało swoją ofertę

Według informacji portalu Businessinsider, Generali poszerzyło ofertę o nowy grupowy produkt ubezpieczeniowy. Pracodawca będzie miał możliwość ubezpieczenia wszystkich pracowników na wypadek zarażenia się koronawirusem. Ubezpieczona osoba w przypadku zachorowania na COVID-19, będzie mogła liczyć na wsparcie finansowe związane z pobytem w szpitalu.

Ubezpieczony otrzyma również świadczenie za pobyt na oddziale intensywnej opieki medycznej. Generali zapewni także praktyczne usługi assistance po hospitalizacji, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, osobą starszą, zwierzętami, jak również transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu" - cytuje Businessinider informacje od firmy Generali. 

Firma postanowiła ułatwić zainteresowanym ofertą sposób załatwiania formalności, dlatego ubezpieczenie można wykupić zdalnie. Co więcej jak informuje Generali, w ramach takiego ubezpieczenia pracownik może również liczyć na wsparcie telefoniczne lub wideokonsultację psychologa jeżeli zetknął się w swoim otoczeniu z negatywnymi skutkami COVID-19.

A Wy co sądzicie o ofercie firmy Generali? Skorzystalibyście z takiego ubezpieczenia? Przypomnijmy że obecnie liczba zakażonych w Polsce wynosi dokładnie 5000 osób, w tym 136 osób zmarło (informacja z dnia 8 kwietnia 2020, godz. 10:00).

Koronawirus
EastNews

Ministerstwo zdrowia podkreśla, że w obecnej sytuacji spotkania rodzinne w okresie świąt Wielkanocnych są niewskazane. Z tego też względu zaleca się spędzenie tych dni tylko z domownikami. 

Gdybyśmy zrezygnowali z obostrzeń na czas Świąt Wielkanocnych, mielibyśmy o 10-30 proc., a nawet o 50 proc. więcej zachorowań – stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie radiowej Trójki.

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"

zobacz 02:08