Koronawirus
East News
Newsy

Ubezpieczenie na wypadek zarażenia się koronawirusem? To możliwe! Są już pierwsze oferty!

Czy będzie można ubezpieczyć się na wypadek zarażenia się koronawirusem? Okazuje się, że to możliwe, bowiem pojawiają się już oferty od ubezpieczycieli.

Pandemia koronawirusa opanowała cały świat. W Polsce z dnia na dzień w coraz szybszym tempie przybywa zakażeń i zgonów. Ludzie obawiają się o swoje zdrowie i życie, dlatego oferta Generali wzbudza coraz większe zainteresowanie. Firma przedstawiła propozycję ubezpieczenia grupowego COVID-19. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Okładka włoskiego Vogue jest pusta! To hołd dla ofiar koronawirusa

 

Flesz ewydanie

 

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Ubezpieczenie na wypadek zakażenia koronawirusem - Generali zaprezentowało swoją ofertę

Według informacji portalu Businessinsider, Generali poszerzyło ofertę o nowy grupowy produkt ubezpieczeniowy. Pracodawca będzie miał możliwość ubezpieczenia wszystkich pracowników na wypadek zarażenia się koronawirusem. Ubezpieczona osoba w przypadku zachorowania na COVID-19, będzie mogła liczyć na wsparcie finansowe związane z pobytem w szpitalu.

Ubezpieczony otrzyma również świadczenie za pobyt na oddziale intensywnej opieki medycznej. Generali zapewni także praktyczne usługi assistance po hospitalizacji, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, osobą starszą, zwierzętami, jak również transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu" - cytuje Businessinider informacje od firmy Generali. 

Firma postanowiła ułatwić zainteresowanym ofertą sposób załatwiania formalności, dlatego ubezpieczenie można wykupić zdalnie. Co więcej jak informuje Generali, w ramach takiego ubezpieczenia pracownik może również liczyć na wsparcie telefoniczne lub wideokonsultację psychologa jeżeli zetknął się w swoim otoczeniu z negatywnymi skutkami COVID-19.

A Wy co sądzicie o ofercie firmy Generali? Skorzystalibyście z takiego ubezpieczenia? Przypomnijmy że obecnie liczba zakażonych w Polsce wynosi dokładnie 5000 osób, w tym 136 osób zmarło (informacja z dnia 8 kwietnia 2020, godz. 10:00).

Koronawirus
EastNews

Ministerstwo zdrowia podkreśla, że w obecnej sytuacji spotkania rodzinne w okresie świąt Wielkanocnych są niewskazane. Z tego też względu zaleca się spędzenie tych dni tylko z domownikami. 

Gdybyśmy zrezygnowali z obostrzeń na czas Świąt Wielkanocnych, mielibyśmy o 10-30 proc., a nawet o 50 proc. więcej zachorowań – stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie radiowej Trójki.

East News

Zobacz także
Koronawirus w Polsce - kiedy się skończy?!

Kiedy koronawirus w Polsce się skończy? Kiedy będzie można wychodzić na zewnątrz? "Odpowiedź jest krótka" - mówi ekspert

WITTCHEN szyje maseczki

Wittchen też walczy z koronawirusem - szyje maseczki dla szpitali

 

Narciarka leży na śniegu i trzyma się za nogę.
©pressmaster/Fotolia.com
Styl życia
Ubezpieczenie turystyczne na narty: ubezpieczenie OC, assistance
Wybierając ubezpieczenie turystyczne na narty, należy sprawdzić, jaką cenę kosztów leczenia ma firma ubezpieczeniowa. Trzeba też rozważyć ofertę pod względem następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenie od kosztów ratowniczych, OC dla narciarzy oraz assistance.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne na narty, należy sprawdzić, jaką cenę kosztów leczenia ma firma ubezpieczeniowa. Trzeba też rozważyć ofertę pod względem następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenie od kosztów ratowniczych, OC dla narciarzy oraz assistance.   Wyjeżdżając na narty, trzeba się liczyć z wieloma potencjalnymi zagrożeniami. Ruszając w taką podróż, warto więc się ubezpieczyć. Wielu Polaków wykupuje polisę narciarską , ale wielu ma problem z jej dobrym wyborem. Ubezpieczenie kosztów leczenia Podczas wyjazdu za granicę ubezpieczenie kosztów leczenia jest niezbędne, zwłaszcza gdy uprawia się sporty zimowe. Na nartach bardzo łatwo o kontuzję, a zakup leków lub pobyt w szpitalu poza obrębem kraju wiążą się z ogromnymi kosztami. Tylko leczenie nagłych chorób jest zwracane przez ubezpieczyciela. Kuracja schorzeń przewlekłych, takich jak astma czy cukrzyca, jest w zakresie chorego. Warto więc zadbać o polisę, która uwzględnia leczenie chorób przewlekłych. Wiąże się to jednak ze znaczną dopłatą do ubezpieczenia . Należy też pamiętać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zwraca koszty leczenia w jednostkach, które są odpowiednikiem polskiej służby zdrowia. Ale w niektórych krajach, za takie leczenie trzeba zapłacić niewielką kwotę, mimo posiadania karty EKUZ. Warto wziąć to pod uwagę przy wyjeździe do małych, górskich miejscowości. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków Podczas zjazdów ze stoku łatwo o wypadek z uszczerbkiem na zdrowiu. Posiadanie ubezpieczenia pozwoli uzyskać zwrot kosztów poniesionych w wyniku kontuzji . Należy wziąć pod uwagę kwotę, która za tym stoi oraz warunki spłaty. W przypadku złamania nogi lub ręki...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?
Testy na koronawirusa w Polsce? Gdzie zrobić badanie?

W Polsce z każdym dniem pojawia się coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory osoby, które wracają z miejsc, gdzie ryzyko zakażenia było duże, ale nie mają niepokojących objawów były poddawane obserwacji, a jeśli miały styczność z osobą u której wykryto koronawirus - kwarantannie. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonywany był jedynie w szpitalu, a próbki badało początkowo sześć specjalnie przystosowanych do tego laboratoriów. Teraz ich liczba zwiększyła się do 11! Czy testy na koronawirusa są już dostępne dla każdego? Ile kosztuje wykonanie badania na koronawirusa i gdzie można je przeprowadzić? Testy na koronawirusa są dostępne? Badanie na koronawirusa nosi nazwę identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR  i jak informował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski jest bezpłatnie wykonywane u wszystkich osób hospitalizowanych, u których jest podejrzenie koronawirusa. Wobec tych osób, które są wskazane przez zalecenia, wszystkie badania są refundowane - powiedział Łukasz Szumowski w tvp.info Jednak Szpital Zakaźny w Warszawie wprowadził rozporządzenie na mocy, którego można było zrobić test  na koronawirusa w tej placówce. Za badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 trzeba zapłacić 500 zł! 5 lutego 2020 r. wprowadza się cennik badania identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR. Koszt badania to 500 zł. Zarządzenie wchodzi w życiem z dniem podpisania – czytamy w opublikowanym zarządzeniu podpisanym przez Agnieszkę Kujawską-Misiąg, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Kiedy sprawa wyszła na jaw placówka zrezygnowała z pobierania opłat od osób, które chciały na własną rękę przebadać się na obecność koronawirusa. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie....

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Chorzy na COVID-19 będą leczeni także w prywatnych klinikach! Ministerstwo Zdrowia ostrzega: "Możemy mieć 15-20 tys. zachorowań dziennie"!
Chorzy na COVID-19 będą leczeni także w prywatnych klinikach! Ministerstwo Zdrowia ostrzega: "Możemy mieć 15-20 tys. zachorowań dziennie"!

Szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował o zmianach, które chce wprowadzić w związku z pandemią koronawirusa.  Adam Niedzielski przyznał, że w związku z coraz wiekszą liczbą zachorowań i informacjami o braku miejsc w szpitalach MZ rozmawiało z przedstawicielami placówek prywatnych, które zgodziły się wesprzeć polską służbę zdrowia. Prywatne szpitale będą przyjmować chorych na COVID-19. To jeszcze nie koniec!  Ministerstwo Zdrowia chce wesprzeć finansowo lekarzy Minister zdrowia podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że władze w Polsce przygotowują się na wszystkie możliwe scenariusze związane z pandemią koronawirusa. Adam Niedzielki przyznał, że w najgorszym przypadku w przyszłym tygodniu liczba zachorowań może wzrosnąć nawet do 15-20 tysięcy! W związku z tym MZ rozmawiało już z przedstawicielami prywatnych placówek medycznych. Adam Niedzielski poinformował, że do środy prywatne szpitale mają przygotować listę miejsc, w których będą mogli leczyć się pacjenci z COVID-19- ma być to ok.1000 dodatkowych łóżek.  Bardzo się cieszę, że odbiór ze strony pracodawców jest pozytywny. Jest deklaracja współpracy. Do środy wypracujemy listę szpitali prywatnych, które będą miały tzw. łóżka covidowe- powiedział szef MZ. Szef ministerstwa zdrowia poinformował również, że chce wprowadzić zmiany dotyczące kawarantanny. Adam Niedzielski przypomniał, że dziś na obowiązkowej kwarantannie przebywa blisko 300 tysięcy osób. Minister zdrowia chce zaproponować, żeby te osoby miały możliwość pracy w domach.  Chcielibyśmy, żeby te osoby mogły mieć możliwość pracy, bo na razie takiej możliwości nasze ustawodawstwo i przepisy nie przewidywały- mówił na konferencji minister zdrowia. Minister zdrowia podczas...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner