Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News

Kolejne 3 województwa zagrożone lockdownem! Tutaj wrócą wszystkie obostrzenia

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News

Już wkrótce lockdown zostanie ogłoszony w kolejnych województwach? Mieszkańcy których województw mogą spodziewać się powrotu do zniesionych kilka tygodni temu obostrzeń? Media informują o kolejnych regionach w Polsce, w których wciąż wzrasta liczba osób zakażonych na koronawirusa.

Lockdown w kolejnych województwach?

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi wzrostu zachorowań na koronawirusa władze już kilka dni temu ogłosiły, że w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie sytuacja była najpoważniejsza, zostaną przywrócone wszystkie obostrzenia- 27 lutego zostały zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry, baseny czy korty tenisowe, a dzieci z klas 1-3 wróciły do nauki zdalnej. 

Czy wkrótce lockdown zostanie ogłoszony w kolejnych województwach? Niestety, jak informuje portal money.pl aż trzy województwa są zagrożone obostrzeniami! Minister zdrowia informował ostatnio, że każde województwo, które przekroczy próg zakażeń (40 zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców) musi liczyć się z lockwodnem. Teraz portal money.pl donosi, że w dniach od 22 lutego do 2 marca wskaźnik zachorowań pokazał, że lockdownem jest najbardziej zagrożone województwo pomorskie, gdzie jest 38 zakażeń na 100 tysięcy osób. Na kolejnym miejscu - pod względem zakażeń - znajduje się województwo lubuskie w którym wskaźnik wynosi 33 zakażenia na 100 tysięcy mieszkańców.

Tuż za województwami warmińsko-mazurskim, pomorskim i lubuskim znalazło się województwo mazowieckie, w którym wskaźnik zachorowań wskazuje nico poniżej 33 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Jak zauważa money.pl w województwie mazowieckim codziennie jest ok. 1,3 tys. zachorowań na koronawirusa.

Najdalej od ewentualnych ograniczeń są z kolei mieszkańcy województwa opolskiego. Należy jednak wspomnieć, że przekroczyliśmy "próg bezpieczeństwa" dla całego kraju, o którym wspominał minister zdrowia- czytamy na portalu money.pl.

Czy lada dzień minister zdrowia ogłosi lockdown w kolejnych, najbardziej zagrożonych województwach? 

Zobacz także: Czy dzieci wrócą do szkoły w tym semestrze? Jest komentarz ministra edukacji 

Adam Niedzielski już wkrótce ogłosi lockdown w kolejnych województwach?

Adam Niedzielski, minister zdrowia
East News

Na liście regionów z najwyższymi wskaźnikami zachorowań znalazły się województwa: pomorskie, lubuskie i mazowieckie. 

Andrzej Horban i Adam Niedzielski na konferencji prasowej
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39