To chyba jedna z najbardziej zaskakujących informacji w środowisku aktorskim! Tomasz Karolak będzie musiał zamknąć swój warszawski teatr IMKA na Placu Trzech Krzyży! Dlaczego? Wszystko przez wycofanie się sponsorów! Żeby utrzymać interes Karolakowi brakuje aż 3 mln złotych! Jeśli ich nie zdobędzie, IMKA będzie działać tylko do końca grudnia.

Reklama

IMKA odwołuje plany repertuarowe na sezon 2015/2016. Powodem jest wycofanie się sponsorów ze współpracy z teatrem. IMKA jest teatrem prywatnym i działa wyłącznie dzięki współpracy z firmami, instytucjami oraz osobami prywatnymi. Brak środków finansowych na dalszą działalność artystyczną spowoduje zamknięcie warszawskiej sceny przy pl. Trzech Krzyży. Potrzebne 3 mln złotych - czytamy na funpage'u teatru

Zobacz: Kuba Wojewódzki szydzi z Tomasza Karolaka. O co poszło tym razem

Karolak zapewnia, że robi wszystko, aby uratować scenę. Nie chce jednak dopuścić do sytuacji, że nie będzie miał jak zapłacić twórcom i aktorom:

Z końcem sierpnia zarząd teatru podjął kroki, mające na celu zmniejszenie bieżących kosztów działalności. Odwołane zostały spektakle zaplanowane na jesień bieżącego roku, nawet tak uwielbiane przez publiczność IMKI jak „Kwartet” czy „Dzienniki”. Bez wsparcia finansowego ze strony sponsorów teatru, IMCE grozi zamknięcie z końcem grudnia 2015 roku. – Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której nie będziemy w stanie pokryć naszych zobowiązań względem aktorów i twórców współpracujących z teatrem. – mówi Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny IMKI – Podjęliśmy też trudne kroki związane z restrukturyzacją zespołu. Robimy wszystko, aby uratować naszą scenę. Niestety bez pozyskania sponsora nie przetrwamy. Na naszą działalność w sezonie potrzebujemy co najmniej 3 mln złotych - tłumaczy aktor.

W teatrze IMKA występowali m.in. Magdalena Cielecka, Piotr Adamczyk, Jan Frycz, Magda Boczarska czy Jan Peszek. Czy ich obejmie „restrukturyzacja”?

Zobacz: Tomasz Karolak przeprasza za aferę z córką Andrzeja Dudy

Zobacz także

Pełne oświadczenie poniżej:

Posted by Teatr IMKA on 26 sierpnia 2015

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama