Fryzjer, zakład fryzjerski
East News

To już prawie pewne! Fryzjerzy wrócą już do pracy. To jednak nie koniec zmian w trzecim etapie odmrażania gospodarki! 

Fryzjer, zakład fryzjerski
East News

Minister zdrowia w najnowszym wywiadzie potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne dotyczące wprowadzania kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Łukasz Szumowski rozmowie z Radiem Zet przyznał, że fryzjerzy i kosmetyczki najprawdopodobniej już w najbliższy poniedziałek, czyli 18 maja, będą mogli wrócić do pracy!

Nastąpi to z dużym prawdopodobieństwem. Trudno mi wyskakiwać przed szereg i to, co komunikujemy wspólnie na konferencjach z panem premierem w KPRM, ogłaszać wcześniej samemu- Łukasz Szumowski zdradził w Radio Zet. 

Szczegóły kolejnego etapu odmrażania gospodarki mamy poznać podczas konferencji prasowej z udziałem premiera- spotkanie z mediami jest zaplanowane na środę 13 maja. Teraz jednak media dotarły do informacji, co jeszcze ma się zmienić po wprowadzeniu trzeciego etapu!

W trzecim etapie dzieci wrócą do szkoły?

Według doniesień RMF FM już w najbliższy poniedziałek do pracy wrócą nie tylko fryzjerzy, ale również kosmetyczki. Salony mają być otwarte w nowym reżimie sanitarnym, który zakłada m.in., że między stanowiskami ma być zachowana bezpieczna odległość, fryzjerzy mają używać jednorazowych ręczników, a produkty wielorazowego użytku mają być dezynfekowane. Klienci najprawdopodobniej nie będą napić się kawy lub herbaty. Według doniesień dziennikarzy RMF FM w związku z wprowadzeniem kolejnego etapu odmrażania gospodarki zmiany nastąpią również w transporcie publicznym. 

(...) do tramwajów i autobusów mogłoby wejść 2-3 razy więcej pasażerów niż aktualnie - czytamy na stronie rmf.fm.

To jednak nie koniec! Według nieoficjalnych informacji "Gazety Wrocławskiej" wkrótce zostanie ogłoszona informacja, że od 25 maja samorządy będą mogły same zdecydować, czy otworzą szkoły dla uczniów klas 1-3. Warto zaznaczyć, że obecność dzieci w szkole ma nie być obowiązkowa. 

Zobacz także: Kiedy otworzą się fryzjerzy i kosmetyczki? Jest wstępna data! Wiemy, co zmieni się w salonach

18 maja fryzjerzy i kosmetyczki wrócą do pracy?

Wizyta u fryzjera
East News

W poniedziałek rozpoczniemy trzeci etap odmrażania gospodarki.

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53