25 lat temu "Titanic" pojawił się w kinach i podbił serca widzów na całym świecie, stając się jednym z najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Został obsypany 11 Oscarami i do dziś cieszy się wielką popularnością. Z okazji jubileuszu odnowiona wersja (w standardzie 4K) "Titanica" Jamesa Camerona trafiła ponownie do kin - będzie można ją oglądać także w wersji 3D. I choć wydaje się, że wszystkie tajemnice produkcji zostały już ujawnione, pewnej ciekawostki na temat poniższej sceny mogliście nie wiedzieć.

Reklama

"Titanic": Kulisy kultowej sceny z Rose

Oglądaliście "Titanica" więcej niż... 10 razy? Spokojnie, my również, choć głównie w telewizji. Ale z okazji jubileuszu film ponownie trafi do kin w odświeżonej i unowocześnionej wersji. Wierni widzowie na nowo będą mogli odkryć romantyczną historię Jacka (Leonardo DiCaprio) i Rose (Kate Winslet) a potem zastanawiać się, czy mężczyzna zmieściłby się obok Rose na drzwiach od szafy już po utonięciu statku.

Zobacz: Błędy w filmie Titanic - czy dostrzegliście te wpadki, m.in. kamerzystę odbijającego się w drzwiach?

Kulisy kręcenia tak wielkiej produkcji od lat budzą emocje i co chwila pojawiają się nowe ciekawostki - tak jak na temat jednej z najpiękniejszych scen w filmie, kiedy Jack rysuje nagą Rose "tak jak swoje Francuzki". Czy to rzeczywiście sam Di Caprio szkicował Winslet? Czy aktorka podczas kręcenia tej sceny było nago? Jakiś czas temu gwiazda w programie "The Late Show with Stephen Colbert" opowiedziała o kulisach!

Okazuje się, że słynny rysunek tak naprawdę wykonał reżyser "Titanica", James Cameron, który w środowisku znany jest także ze swojego talentu malarskiego.

Zobacz także

Jim Cameron naprawdę to narysował. Może nikt nawet o tym nie wie, aż do tej chwili. Jim Cameron to narysował i rzeczywiście mnie naszkicował - mówiła Winslet.

Aktorka zdradziła dodatkowo, że tak naprawdę podczas tej sceny miała na sobie kostium kąpielowy. Zaskoczeni?

Wybierzecie się do kina na odnowioną wersję "Titanica"? Jeśli tak, to polecamy zapoznać się ze wszystkimi ciekawostkami i tajemnicami na temat tej kultowej produkcji.

Reklama

Zobacz także: Tego nie zobaczycie w filmie! 20 rzeczy, których nie wiedzieliście o "Titanicu"

East News, album online
Reklama
Reklama
Reklama