Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska
East News
Newsy

"The Voice Senior": Alicja Majewska nie chciała zostać jurorką! Namówił ją Włodzimierz Korcz

"The Voice Senior": Alicja Majewska nie chciała zostać jurorką! Namówił ją Włodzimierz Korcz

"W pierwszej chwili pomyślałam, że wolę sama być oceniana, niż oceniać innych", tak w jednym z wywiadów Alicja Majewska (72) wspominała moment, kiedy zaproponowano jej posadę jurora debiutującego w Polsce show „The Voice Senior”. Gwiazda na szczęście nie wahała się długo, bo jako trenerka sprawdziła się świetnie i już od 2 stycznia znów możemy ją oglądać w drugiej edycji programu. Przyczynił się do tego także Włodzimierz Korcz, który jak opowiadała Majewska, „zamiast mi odradzić, powiedział, że widzi mnie w tym programie, że z moją empatią oraz stosunkiem do ludzi dam sobie radę. I weszłam w to!”. To nie pierwsza dobra rada, którą Majewska dostała od Korcza. Z kompozytorem, który pisze dla niej piosenki, nie są jednak, jak wszyscy myślą, parą. Łączy ich zawodowa przyjaźń. Cztery miesiące temu na festiwalu w Opolu obchodzili 45-lecie współpracy artystycznej!

„Podobno teraz śpiewam lepiej niż 30 lat temu. Skala się nie zmniejszyła, oddech się nie skrócił. Dźwigam te długie nuty, które Korcz mi wypisuje od lat, żeby nie rozczarować swoich odbiorców”, mówiła w „Party” kilka lat temu Alicja.

Ale od tamtego czasu nic się nie zmieniło. W takt jej przebojów na koncertach kołyszą się i nastolatki, i starsze panie. „Jeszcze się tam żagiel bieli!”, śpiewała zachwycona publiczność, a aplauz jest hołdem złożonym liryce, melodii i prawdzie na scenie.

Zobacz także: Alicja Majewska to kolejna jurorka w "The Voice Senior"! Zobaczcie, co o niej wiemy

Wróżka na scenie "The Voice Senior"?! Do jednej z jurorek powiedziała: "Jesteś bardzo kontrowersyjna"

Droga do gwiazd

Majewska urodziła się we Wrocławiu, ale dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach, wsi w powiecie sandomierskim. Jej rodzice byli nauczycielami. Ojciec uczył matematyki i śpiewu – to on grał w domu na instrumentach i dostrzegł muzykalność córki. Śpiewała przy każdej nadarzającej się okazji. Rodzina chciała ją nawet wysłać do szkoły muzycznej, ale nie udało się zrealizować tego pomysłu, bo takich szkół w okolicy nie było. Na etapie liceum, do którego chodziła w Pruszkowie, wypatrzono ją w domu kultury i zaproponowano udział w festiwalu. Wystartowała w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, ale po występie komisja stwierdziła: „To nie twoja tonacja”. Spróbowała tydzień później, obniżając o tercję, i zajęła pierwsze miejsce. Tak zadebiutowała na dużej scenie. Jednocześnie studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i zaczęła śpiewać w zespole Partita. Był koniec lat 60.

Skromna Alusia

„Nigdy nie przeceniałam wagi swojego zawodu. Może nawet siebie nie doceniałam. Słysząc od ludzi, jak moje piosenki są dla nich ważne, byłam zawsze zdumiona. Naprawdę to dla kogoś aż tyle znaczy?”, opowiadała Alicja Majewska w „Party”.

Wspomina swój pierwszy występ na festiwalu w Opolu. Był rok 1975. Nie umiała się ocenić, dopiero co rozstała się z zespołem Partita. Solo na scenie? Bała się, że da plamę. Zdobyła jednak główną nagrodę za piosenkę „Bywają takie dni”. W tamtych czasach jury miało zwyczaj obradować do rana. Na werdykt czekało się w hotelowej restauracji. Mąż Alicji, Janusz Budzyński, chcąc jej oszczędzić napięć, zadecydował, że idą spać.

„W ten sposób o tym, że jestem laureatką, dowiedziałam się ostatnia”, wspominała potem artystka.

Każdy występ na scenie dużo ją kosztuje. Ambitna, ale wrażliwa, krucha – taka jest. „Alusia”, jak mówił do niej starszy o 15 lat mąż. Pobrali się, gdy piosenkarka miała 24 lata. Janusz Budzyński był konferansjerem i dziennikarzem muzycznym. Od początku wierzył, że Alicja zostanie gwiazdą. „Pyłki mi zmiatał spod nóg. Był nadopiekuńczy, hołubił mnie, weszłam przy nim w rolę słodkiej dziewczynki. Janusza nie ma już od wielu lat. Myślę, że gdyby mógł zobaczyć, jak dzisiaj daję sobie radę, byłby zaskoczony, ale chyba i dumny”, opowiadała pięć lat temu Majewska.

Chce się żyć

Nigdy nie miała jednak dylematu: śpiewać czy nie? Nawet przez chwilę nie myślała: „Może powinnam zająć się w życiu czymś innym?”. Ma swoją wierną publiczność. „Jestem realistką. Nie mierzyłam się ze zdobywaniem najwyższych szczytów. Udało mi się nie popełnić zbyt wielu błędów”, przyznała Majewska. Jak każdy ma jednak na koncie potknięcia. Za największe uważa chwilową zmianę repertuaru w połowie lat 80. W stanie wojennym bojkotowała media. Wtedy pojawiła się muzyka rockowa – Perfect, Maanam, Republika. Gdy bojkot się skończył, trudno jej było wrócić do radia.

„Zostałam wykreowana przez Olę Laskę na mocno rockową wokalistkę. To nie byłam ja. Udowodniłam sama sobie, że nie można stroić się w cudze piórka”, mówiła.

Dziś Alicja Majewska nikogo już nie udaje. Na swojej ostatniej płycie „Żyć się chce” śpiewa: „Apetyt wciąż na życie mam/ Bez przerwy za czymś gonię/ Na jutro nie odkładam nic/ I w środku zimy marzę, by zakwitły/ By zakwitły znów jabłonie”.

Alicja Majewska na scenie
East News

The Voice Senior - jurorzy drugiej edycji
Natasza Młudzik / TVP
TV-Show
Rusza 2. edycja "The Voice Senior"! Kiedy emisja pierwszego odcinka? Wiemy! Zobaczcie zwiastun programu
Już w najbliższą sobotę, 2 stycznia, o godzinie 20:00 Telewizyjna Jedynka wyemituje premierowy odcinek "The Voice Senior"!

Już w najbliższą sobotę, 2 stycznia, o godzinie 20:00 Telewizyjna Jedynka wyemituje premierowy odcinek "The Voice Senior"! Właśnie wtedy ruszy druga edycja muzycznego talent show z udziałem seniorów powyżej 60. roku życia. Jak już wiemy, tym razem uczestników będą oceniać: Alicja Majewska, Izabela Trojanowska, Andrzej Piaseczny oraz Witold Paszt. - W programie są takie talenty, które w tym wieku mogłyby jeszcze zaistnieć na rynku. Mam ogromny szacunek dla tych ludzi, że zdecydowali się na udział w show - mówi Witold Paszt.  - Są osoby, które aż kipią szczęściem, że mogą zaśpiewać. Bardzo się cieszę, że muzyka potrafi dać tyle radości w każdym wieku - dodaje Izabela Trojanowska.  W drugiej edycji "The Voice Senior" zaprezentuje się ok. 40 uczestników. TVP przygotowała aż cztery odcinki "Przesłuchań w Ciemno", jeden odcinek półfinałowy oraz wielki finał. Program poprowadzą Marta Manowska i Rafał Brzozowski.   Zobaczcie gorący zwiastun "The Voice Senior"!  Zobacz także:   Nie żyje Kazimierz Kiljan z "The Voice Senior". Piękne pożegnanie artysty Rusza druga edycja "The Voice Senior". Program poprowadzi Marta Manowska.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez THE VOICE SENIOR (@thevoiceseniortvp)

Opole 2020
ONS.pl
Newsy
Opole 2020: Gwiazdy podczas trzeciego dnia festiwalu! Zjawiskowa Anna Karwan, piękna Halina Mlynkova i inni - zobaczcie zdjęcia! 
Opole 2020: Gwiazdy podczas trzeciego dnia festiwalu! Zjawiskowa Anna Karwan, piękna Halina Mlynkova i inni - zobaczcie zdjęcia! 

Niedziela 6. września, to trzeci dzień 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jak zawsze możemy podziwiać mnóstwo gwiazd! Tego wieczoru, 45. lecie pracy artystycznej świętowali Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Ponadto mogliśmy wysłuchać koncertu "Premiery" - jest to jeden z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Prowadzącym tego wydarzenia został Tomasz Kammel. O główną nagrodę im. Karola Musioła rywalizowało dziesięciu artystów wyłonionych przez Radę Artystyczną Festiwalu. Zobaczcie zatem jak prezentowały się gwiazdy!  Zobacz także:  Opole 2020: Największe gwiazdy zjeżdżają na festiwal! Kogo dziś usłyszymy? Opole 2020: Gwiazdy podczas trzeciego dnia festiwalu Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu świętowali 45. lecie pracy artystycznej! Mogliśmy usłyszeć wiele znanych i uwielbianych przez publiczność przebojów, między innymi "Odkryjemy miłość nieznaną", "Być kobietą", czy "Jeszcze się tam żagiel bieli".  Izabela Trojanowska zasiadła w jury koncertu "Premiery". Anna Karwan - jak zawsze - elegancka i zjawiskowa! Wokalistka postawiła na długą, czarną suknię z białymi bokami, która idealnie podkreśliła jej piękne kształty. Piosenkarka na opolskiej scenie wykonała swój wielki hit "Słucham Cię w radiu co tydzień".  Halina Mlykova wystąpiła u boku Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Artystka postawiła na krótką, błyszczącą, czerwoną sukienkę. Lanberry wystąpiła w koncercie "Premiery". Wykonała utwór "Plan awaryjny". Zdecydowała się na skromną, białą kreację. W koncercie wystąpiła również...

Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska
East News
Newsy
Włodzimierz Korcz ma koronawirusa! Jak się czuje artysta? 
Włodzimierz Korcz ma koronawirusa! Jak się czuje artysta?

Niepokojące informacje dotarły do mediów tuż przed rozpoczęciem 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jeden z największych artystów tej muzycznej imprezy, Włodzimierz Korcz, w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że jest zakażony koronawirusem. Oznacza to, że kompozytor najprawdopodobniej nie będzie mógł wystąpić z Alicją Majewską na festiwalu. Muzycy mieli świętować 45-lecie pracy artystycznej. Jak zatem przechodzi chorobę Włodzimierz Korcz? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Koronawirus w zespole "Mazowsze". Aż 22 osoby są zakażone! "Nie lekceważcie zaleceń!" apelują w oświadczeniu Włodzimierz Korcz zakażony koronawirusem! Artysta nie wystąpi na festiwalu w Opolu To miało być ich wielkie święto - Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz obchodzą bowiem w tym roku 45-lecie pracy artystycznej. Kompozytor razem z piosenkarką miał wystąpić podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Muzycy przygotowali wyjątkowy koncert, ale niestety wiele wskazuje na to, że na opolskiej scenie wystąpi jedynie Alicja Majewska. Włodzimierz Korcz w rozmowie z "Super Expressem" wyznał, że jest zakażony koronawirusem. W tej smutnej sytuacji pocieszające jest jednak to, że artysta przechodzi chorobę bezobjawowo. To jednak oczywiście nie zwalnia kompozytora z odbycia kwarantanny. Mam koronawirusa. Jest bezobjawowy. Czekam na wyniki kolejnego wymazu, miałem go wczoraj. Wszystko wskazuje na to, że nie będę mógł pojechać do Opola. Alicja zostanie sama. Jestem jednym z wielu podobnych przypadków. Nie wolno mi się nigdzie ruszyć, jestem na kwarantannie - powiedział Włodzimierz Korcz w rozmowie z "Super Expressem".  Kompozytor w rozmowie z tabloidem zdradził również, że koronawirusem zaraził się na jednej z prób. ...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner