Jak wyglądały ostatnie chwile Krzysztofa Kowalewskiego?
East News
Newsy

Tak wyglądały ostatnie chwile Krzysztofa Kowalewskiego. "Ledwo chodził o kulach, mocno schudł"

Krzysztof Kowalewski przez lata zmagał się z licznymi chorobami. Jak zmieniło to słynnego aktora? Wiadomo, jak wyglądały jego ostatnie chwile.

W sobotę 6 lutego Polskę obiegła smutna informacja o śmierci kolejnego wybitnego aktora. Krzysztof Kowalewski, który zmarł w wieku 83 lat, w swojej karierze wcielił się w ponad 130 filmowych i serialowych kreacji, z czego ostatnią z nich odegrał w 2020 roku. Rodzina, bliscy i przyjaciele, a także widzowie, zapamiętali go jednak nie tylko, jako wielkiego artystę, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka, który mimo chorób nie tracił radości życia. Wiadomo, jak wyglądały jego ostatnie chwile. 

"Taniec z Gwiazdami": Anna Karwan przerwała wywiad wspominając zmarłego ojca... Poruszające

Ostatnie chwile Krzysztofa Kowalewskiego

Uśmiech i poczucie humoru towarzyszyły mu nie tylko w teatralnych i filmowych scenariuszach. Do dziś trudno zapomnieć o jego deklamacji jednego z wierszy, która kilka lat temu stała się prawdziwym hitem internetu! Nawet opowiadając o swoich problemach zdrowotnych robił to w jedynym dla siebie stylu.

Operacje, operacyjki, biologicznie się zużywam, na szczęście jeszcze nie do końca, ale to jest w starości najbardziej do du... Odpukać, umysł jeszcze domaga, ale też się czasem niepokoję, kiedy nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś nazwiska - mówił w jednym z wywiadów.

Niestety, problemy zdrowotne towarzyszyły mu od lat. Krzysztof Kowalewski cierpiał na cukrzycę, a zaledwie kilka miesięcy przeszedł operację serca. Miał również problemy z chodzeniem. Jak się okazuje, przed śmiercią jego stan był bardzo poważny.

Krzysiek ostatnio bardzo chorował. Ledwo chodził o kulach, mocno schudł. Miał problemy z sercem i cukrzycą – zdradziła osoba z otoczenia aktora w rozmowie z Super Expressem.

Choroby jednak wcale go nie zmieniły, co w swoim poruszającym pożegnaniu artysty podkreślił słynny aktor i reżyser teatralny Maciej Englert. 

Gdziekolwiek się pojawiał wokół stawało jakby jaśniej, bezpieczniej, milej a uśmiechy częściej pojawiały się na twarzach. Był po słonecznej stronie ulicy i wciągał nas na nią, swoim abstrakcyjnym poczuciem humoru, (...). Chorobom, które go trawiły od dawna, nie pozwalał zakłócać radości życia. 

Zobacz także: Krzysztof Kowalewski nie żyje. Agnieszka Suchora żegna męża w poruszającym wpisie

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021 roku. To kolejny wybitny polski aktor, który odszedł w ostatnich miesiącach.

Krzysztof Kowalewski nie żyje
East News

Artysta zagrał w licznych filmach i serialach, które na długo zapadną w pamięci widzów. "Miś", Kariera Nikosia Dyzmy", "Proceder", "Daleko od noszy", "W pustyni i w puszczy", "Ogniem i mieczem" czy "Nigdy w życiu" sprawiły, że aktora znały całe pokolenia.

Krzysztof Kowalewski
East News

 

Wojciech Pszoniak nie żyje
East News
Newsy
Wojciech Pszoniak nie żyje. Wybitny aktor zmarł dziś rano w szpitalu. Do samego końca czuwała przy nim żona
Wojciech Pszoniak nie żyje. Wybitny aktor zmarł dziś rano w szpitalu. Do samego końca czuwała przy nim żona

Badzo smutna wiadomość. Dziś rano zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy, Wojciech Pszoniak. Informacje o śmierci aktora przekazał jego przyjaciel ks. Andrzej Luter. Wojciech Pszoniak miał 78 lat i zmagał się chorobą nowotworową.  Dziś o 6.08 rano odszedł od nas Wielki Artysta. WOJCIECH PSZONIAK. Napisałem krótkie wspomnienie, które udostępniam. Brak słów. Ks. Andrzej Luter w poruszającym wpisie w sieci zdradził, że w domu przy Wojciechu Pszoniaku do samego końca czuwała jego ukochana żona, Barbara. Ostatnie godziny życia aktor spędził w szpitalu.  Ten cholerny rak, już nawet nie wiem czego – na końcu wydawało się, że rak wszystkiego – był bezlitosny- napisał ks. Andrzej Luter. Bywałem u niego w ostatnich tygodniach, dniach i godzinach życia. Pragnął sakramentów, ale i rozmów. Jedna z nich, na dwa tygodnie  przed śmiercią, trwała kilka godzin. Tydzień później kolejne spotkanie, ale to już było bardziej milczenie, i bezradność. Wielki aktor nie mógł już nic powiedzieć, każde słowo przychodziło mu z trudnością- dodał. Wojciech Pszoniak miał na swoim koncie role w takich filmowych hitach jak: "Ziemia Obiecana", ""Wesele", "Korczak" czy "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł".  (...) Był świetnym kolegą, lubianym bardzo. Jego odejście to jest niewątpliwie strata dla Teatru Polskiego, dla polskiej kultury, myślę, że dla całego społeczeństa naszego- na antenie TVN24 mówił Jan Englert. (...) niezwykły żal, niezwykła szkoda, niezwykła przykrość. Wiemy wszyscy, że prędzej czy później wszyscy odchodzą, ale za każdym razem boli. Raz boli  bardziej, raz boli mniej, w tym przypadku boli bardzo.  Bliskim Wojciecha Pszoniaka składamy kondolencje.  Zobacz także:  Aktorka...

Piotr Machalica - ostatnie chwile życia
East News
Newsy
Tak wyglądały ostatnie chwile życia Piotra Machalicy. Aktor bardzo cierpiał 
Tak wyglądały ostatnie chwile życia Piotra Machalicy. Aktor bardzo cierpiał 

Nie żyje Piotr Machalica - ta tragiczna wiadomość dotarła do mediów w poniedziałkowy poranek, 14 grudnia. O śmierci wybitnego aktora poinformowała m. in. Krystyna Janda. Kilka godzin wcześniej napisała o ciężkim stanie zdrowia przyjaciela. Nagła śmierć aktora pogrążyła w żałobie nie tylko rodzinę, ale również przyjaciół oraz fanów Machalicy. Jego ostatnie chwile życia były niezwykle smutne i trudne...  COVID jest bezlitosny. Wiele osób było bliskich odejścia, ja też, Piotrkowi się nie udało. Nie mogę tego zrozumieć - pisał Artur Barciś  Jak wyglądały ostatnie chwile życia Piotra Machalicy?  Zobacz także:  Piotr Machalica na prawdziwą miłość czekał długo. W wrześniu wziął ślub z młodszą o 21 lat partnerką Ostatnie chwile życia Piotra Machalicy. Aktor cierpiał  Piotr Machalica zmarł w wieku 65 lat. W nocy z niedzieli na poniedziałek trafił do warszawskiego szpitala MSWiA na oddział OIOM.  Piotr w ciężkim stanie w szpitalu, pod respiratorem, w śpiączce farmakologicznej - pisała Krystyna Janda jeszcze w podziałek w nocy.  Aktor miał nocne duszności. Jego stan był bardzo ciężki, według informacji "Faktu" miał koronawirusa. To ogromna strata dla całego świata kina...  Aktor chorował już wcześniej. W 2013 roku przeszedł skomplikowaną operację serca.  Mam tragicznie powiększony lewy przedsionek, zastawka jest zwapniona, nie domyka się. Trzeba ją wymienić. Powiedzieli mi, że nie da się tego wyleczyć kosmetycznie. I że czeka mnie operacja - mówił jeszcze przed operacją Początkowo unikał decyzji o operacji, jednak pogorszenie stanu zdrowia go do tego zmusiło. Później otwarcie twierdził, że operacja uratowała mu życie.  Nagła śmierć aktora pogrążyła w żałobie świeżo poślubioną żonę,...

Anna Kalczyńska żegna ojca
EastNews
Newsy
"Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone" Anna Kalczyńska żegna ukochanego ojca. Wzruszający wpis gwiazdy DDTVN
"Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone" Anna Kalczyńska żegna ukochanego ojca. Wzruszający wpis gwiazdy DDTVN

Anna Kalczyńska we wzruszającym wpisie pożegnała ukochanego ojca i podziękowała internautom za wsparcie w trudnym dla niej czasie. Wczoraj wszystkie media przekazały bardzo smutną informację o śmierci Krzysztofa Kalczyńskiego. Aktor, którego widzowie doskonale znają m.in. z serialu "Klan",  a prywatnie mąż Haliny Rowickiej i ojciec prowadzącej "Dzień Dobry TVN", zmarł w wieku 82 lat. Krzysztof Kalczyński odszedł we wtorek 10 września, a jego córka opublikowała w sieci wzruszający wpis, w którym wspomina ojca. Anna Kalczyńska żegna swojego tatę Gwiazda "Dzień Dobry TVN" o śmierci swojego ukochanego ojca poinformowała za pośrednictwem portalu społecznościowego. Na profilu dziennikarki na Facebooku pojawiły się zdjęcia Krzysztofa Kalczyńskiego i wzruszający wpis, w którym córka wspomina aktora.  Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie - był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj. Jak wiecie napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniałe życie, myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe. Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno..- napisała Anna Kalczyńska.  Anna Kalczyńska w swoim wpisie zwróciła się do swoich przyjaciół, którym podziękowała za wsparcie w trudnych chwilach. Po śmierci ojca Anna Kalczyńska z pewnością może również liczyć na wsparcie swoich kolegów z "Dzień Dobry TVN", którzy w środę (11 września) na antenie przekazali smutną informację i złożyli kondolencje bliskim aktora....

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner