Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Oto data!
EastNews

Salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte w maju!? To będzie następny etap odmrażania gospodarki!

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Oto data!
EastNews

Właściciele salonów fryzjerskich i kosmetycznych czekają na kolejny etap odmrażania gospodarki, która z powodu epidemii koronawirusa jest narażona na duży kryzys. Już od 4 maja znów mają być otwarte galerie handlowe, a od 6 maja do żłobków i przedszkoli mogą wrócić najmłodsze dzieci. Na kolejne decyzje czekają nie tylko fryzjerzy i kosmetyczki, ale również ich klienci, którzy od początku kwietnia nie mogą skorzystać z ich usług. Okazuje się, że wznowienie pracy salonów fryzjerskich i kosmetycznych może nastąpić jeszcze w maju. Zapowiedział to rzecznik rządu, Piotr Müller! Jaka data jest najbardziej prawdopodobna? Zobaczcie!

Salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte już w maju?

Rzecznik rządu podczas rozmowy w Polsat News powiedział, że salony fryzjerskie i kosmetyczne prawdopodobnie zostaną ponownie otwarte w połowie maja.

Otwieranie salonów fryzjerskich będzie tematem następnego etapu odmrażania gospodarki. Wszyscy chcielibyśmy uruchomienia kolejnych sektorów - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w programie "Wydarzenia i Opinie".

Oficjalnie salony zostały zamknięte 1 kwietnia, ale wiele z nich decyzją właścicieli przestało działać już w połowie marca, kiedy w Polsce rejestrowano coraz więcej przypadków COVID-19. Długotrwały przestój może jednak doprowadzić do bankructwa wielu salonów, dlatego powstała akcja #Chcedosalonu, do której przyłączyło się tysiące fryzjerów i kosmetyczek z całej Polski. Jak informuje se.pl właściciele salonów są przygotowani do otwarcia swoich lokali i deklarują, że sprostają nawet największym wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa. 

Decyzję w sprawie wznowienia działalności salonów poznamy zapewne dopiero w przyszłym tygodniu, jak miało to miejsce w przypadku zdejmowania poprzednich obostrzeń.  Sądzicie, że salony będą przeżywały oblężenie czy klienci podejdą do tematu ostrożnie?

Zobacz także: Polska marka częściowo wycofuje się z galerii handlowych? Jakich sklepów zabraknie?

Salony fryzjerskie są zamknięte od 1 kwietnia. 

East News

Jest szansa, że już w maju będzie można wybrać się do salonu fryzjerskiego czy do kosmetyczki!

East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18