Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

Tak będą wyglądać plaże na całym świecie po pandemii koronawirusa? Włosi zaprojektowali... "koronaplaże"

Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

W związku z pandemią koronawirusa prawie na całym świecie, wakacyjne plany na 2020 u wielu wyglądają zupełnie inaczej niż zawsze, albo w ogóle ich nie ma, co m.in. rekomendują eksperci. Nikt bowiem nie wie, kiedy koronawirus zniknie, a wszelkie prognozy nie napawają jeszcze optymizmem. Łukasz Szumowski, minister zdrowia, zapowiedział:

O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok - twierdzi minister.

Podróże 2020 a koronawirus

Inaczej do rządu podchodzą Włosi, choć to właśnie ten kraj jest jednym z najbardziej dotkniętych chorobą. Niektórzy przedstawiciele rządu optymistycznie patrzą w przyszłość:

Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być - mówi włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi, cytowana przez TVN24. 

Włoski resort kultury już szykuje zasady, jak miałoby wyglądać korzystanie m.in. z plaż po pandemii koronawirusa i które środki bezpieczeństwa zostaną na stałe. Z kolei jedna z największych włoskich gazet "Corriere della Sera" zaprezentowała zadziwiający projekt... "koronaplaż". Leżaki i parasole na plażach miałyby być ustawione w znacznej odległości od siebie i otoczone... pleksiglasem! Jak jednak z kąpielami w morzu? Tutaj na razie pomysłu nie ma!

 

Czy tak sobie wyobrażacie plażowanie? W Polsce poniekąd jesteśmy do tego przyzwyczajeni - od lat Polacy na plażach odgradzają się parawanami. Czyżby teraz uznano to za... rozsądne?

Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

Planujecie wakacje na ten rok?

Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58