Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews
Newsy

Tak będą wyglądać plaże na całym świecie po pandemii koronawirusa? Włosi zaprojektowali... "koronaplaże"

Wakacje 2020 - czy warto planować wyjazd? Kiedy jechać na wakacje 2020? Czy jechać na wakacje?

W związku z pandemią koronawirusa prawie na całym świecie, wakacyjne plany na 2020 u wielu wyglądają zupełnie inaczej niż zawsze, albo w ogóle ich nie ma, co m.in. rekomendują eksperci. Nikt bowiem nie wie, kiedy koronawirus zniknie, a wszelkie prognozy nie napawają jeszcze optymizmem. Łukasz Szumowski, minister zdrowia, zapowiedział:

O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok - twierdzi minister.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Podróże 2020 a koronawirus

Inaczej do rządu podchodzą Włosi, choć to właśnie ten kraj jest jednym z najbardziej dotkniętych chorobą. Niektórzy przedstawiciele rządu optymistycznie patrzą w przyszłość:

Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być - mówi włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi, cytowana przez TVN24. 

Włoski resort kultury już szykuje zasady, jak miałoby wyglądać korzystanie m.in. z plaż po pandemii koronawirusa i które środki bezpieczeństwa zostaną na stałe. Z kolei jedna z największych włoskich gazet "Corriere della Sera" zaprezentowała zadziwiający projekt... "koronaplaż". Leżaki i parasole na plażach miałyby być ustawione w znacznej odległości od siebie i otoczone... pleksiglasem! Jak jednak z kąpielami w morzu? Tutaj na razie pomysłu nie ma!

 

Czy tak sobie wyobrażacie plażowanie? W Polsce poniekąd jesteśmy do tego przyzwyczajeni - od lat Polacy na plażach odgradzają się parawanami. Czyżby teraz uznano to za... rozsądne?

Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

Planujecie wakacje na ten rok?

Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska

Czy w czasach pandemii koronawirusa w Polsce należy odwołać ślub? Jeśli tak - jak odzyskać zaliczki? Setki narzeczeństw ma ogromny problem - restauracje i lokale zamawiane są przecież na długie miesiące przed, podobnie jak fotografowie czy zespoły. Co na ten temat zdradzi naczelna ekspertka od ślubów  - Izabela Janachowska? Zobacz, co nam zdradziła podczas rozmowy live na Instagramie Party.pl!  Zobacz także:  Marzyła o skromnej sukni ślubnej, ale Janachowska namówiła ją na błysk. Efekt? Babcia popłakała się na widok wnuczki

Zamknięta plaża
East News
Newsy
Co z wakacjami 2020? Włosi planują otwieranie plaż! „Pojedziemy latem nad morze”

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił dziś w wywiadzie radiowym o stopniowym otwieraniu gospodarki . Ale dodał też, że jego zdaniem, tegoroczne wakacje nie będą normalne i nie ma co marzyć np. o wyjazdach dzieci na kolonie i obozy.  Turystyka to sektor gospodarki, który jako jeden z pierwszych i to od razu, bardzo mocno odczuł ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Widać to szczególnie mocno w dotkliwie doświadczanych przez pandemię Włoszech. Tradycyjnie turystyczny kraj został momentalnie odcięty od ruchu turystycznego. Co więcej, liczba zarażonych i ofiar koronawirusa jest tam ciągle na ogromnym poziomie. Zobacz także:   Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów Włosi planują otwarcie plaż Włosi jednak nie zamierzają się poddawać. - Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być - mówi włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi, cytowana przez TVN24.  W wywiadzie dla telewizji RAI włoska minister poinformowała, że opracowywane są już wytyczne dotyczące pobytu na plażach, a rząd pracuje nad uruchomieniem turystyki. Przygotowywane zasady plażowania mają dotyczyć między innymi wymogu zachowania dystansu między osobami. Jak informuje TVN 24, dodatkowo rozważana jest możliwość promowania turystyki w małych miejscowościach, a nie w zatłoczonych kurortach. Wakacje w Polsce? Minister Szumowski studzi optymizm Tymczasem minister Łukasz Szumowski mówił dziś rano w radiu RMF FM, że najbliższe wakacje nie będą normalne. O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały...

Samoloty na lotnisku
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Możemy zapomnieć o zagranicznych podróżach w wakacje? Jest komentarz ministra zdrowia! 
Wakacje 2020. Czy w tym roku warto planować wakacje? Czy można latać za granicę?

Planujecie zagraniczną wycieczkę podczas wakacji? Jeżeli tak, to z pewnością już od kilku tygodni zadajecie sobie pytanie, kiedy zostaną otwarte granice i kiedy zostanie wznowiony ruch lotniczy w Polsce. Czy wkrótce znów będziemy mogli latać po całym świecie? Minister zdrowia w najnowszym wywiadzie rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kiedy znów polecimy na zagraniczną wycieczkę! Planujesz wybrać się na zagraniczną podróż? Pobierz kod promocyjny Link4 i nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym! W najbliższe wakacje nie polecimy za granicę? Od kilku tygodni władze w Polsce powoli znoszą wcześniej wprowadzone obostrzenia, które miały chronić nas przed zakażeniem koronawirusem.  Pierwszy etap "odmrażania" gospodarki rozpoczął się 20 kwietnia. Z kolei w miniony poniedziałek, 4 maja rozpoczął się drugi etap w którym m.in. zostały otwarte galerie i hotele. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy znów zostaną otwarte granice i kiedy całkowicie zostanie wznowiony ruch lotniczy. Czy rząd wkrótce ogłosi otwarcie granic? Komentarz ministra zdrowia nie jest zbyt optymistyczny... Zobaczcie, co powiedział w rozmowie z wp.pl. Przy kilkusetosobowych przyrostach liczby chorych to jest bardzo daleka perspektywa- Łukasz Szumowski powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Granice (otwarcie przyp. red.) są na etapie czwartym więc najpierw przejdźmy przez pierwszy, drugi i trzeci i będziemy myśleli co z granicami.  Minister zdrowia dodał, że być może po przywróceniu ruchu lotniczego władze będą musiały pomyśleć nad wprowadzeniem ograniczeń, podobnych do tych, które panują obecnie w komunikacji miejskiej. Łukasz Szumowski mówiąc o ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu ruchu lotniczego powiedział wprost, że są to pytania "zbyt daleko wyprzedzające...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner