Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Zamknięta plaża
East News
Newsy

Co z wakacjami 2020? Włosi planują otwieranie plaż! „Pojedziemy latem nad morze”

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił dziś w wywiadzie radiowym o stopniowym otwieraniu gospodarki. Ale dodał też, że jego zdaniem, tegoroczne wakacje nie będą normalne i nie ma co marzyć np. o wyjazdach dzieci na kolonie i obozy. 

Turystyka to sektor gospodarki, który jako jeden z pierwszych i to od razu, bardzo mocno odczuł ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Widać to szczególnie mocno w dotkliwie doświadczanych przez pandemię Włoszech. Tradycyjnie turystyczny kraj został momentalnie odcięty od ruchu turystycznego. Co więcej, liczba zarażonych i ofiar koronawirusa jest tam ciągle na ogromnym poziomie.

Zobacz także: Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Włosi planują otwarcie plaż

Włosi jednak nie zamierzają się poddawać.

- Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być - mówi włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi, cytowana przez TVN24. 

W wywiadzie dla telewizji RAI włoska minister poinformowała, że opracowywane są już wytyczne dotyczące pobytu na plażach, a rząd pracuje nad uruchomieniem turystyki.

Przygotowywane zasady plażowania mają dotyczyć między innymi wymogu zachowania dystansu między osobami. Jak informuje TVN 24, dodatkowo rozważana jest możliwość promowania turystyki w małych miejscowościach, a nie w zatłoczonych kurortach.

Wakacje w Polsce? Minister Szumowski studzi optymizm

Tymczasem minister Łukasz Szumowski mówił dziś rano w radiu RMF FM, że najbliższe wakacje nie będą normalne.

O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok - twierdzi minister. 

East News

A Wy jak myślicie, damy radę jeszcze w tym roku wyjechać na wakacje?

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska

Czy w czasach pandemii koronawirusa w Polsce należy odwołać ślub? Jeśli tak - jak odzyskać zaliczki? Setki narzeczeństw ma ogromny problem - restauracje i lokale zamawiane są przecież na długie miesiące przed, podobnie jak fotografowie czy zespoły. Co na ten temat zdradzi naczelna ekspertka od ślubów  - Izabela Janachowska? Zobacz, co nam zdradziła podczas rozmowy live na Instagramie Party.pl!  Zobacz także:  Marzyła o skromnej sukni ślubnej, ale Janachowska namówiła ją na błysk. Efekt? Babcia popłakała się na widok wnuczki

Minister zdrowia Łukasz Szumowski
East News
Newsy
Co z wakacjami 2020? Czy dzieci wyjadą na kolonie? Zdecydowana odpowiedź ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był we wtorkowy poranek gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Jak zapowiedział, już od 19 kwietnia (najbliższy poniedziałek), zacznie się stopniowe odmrażanie gospodarki . Nie podał jednak wielu szczegółów. Szumowski zapowiedział za to, jak jego zdaniem będą wyglądać wakacje w związku z epidemią koronawirusa . I nie jest to optymistyczna wizja. Czy w tym roku będziemy mogli wysłać dzieci na obozy i kolonie? Zobacz także:   Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów Wakacje 2020, co z wyjazdami dzieci? Robert Mazurek zapytał ministra Łukasza Szumowskiego, czy możemy myśleć o takich wakacjach, jak dotąd.  O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok.  Dziennikarz RMF dopytywał: możemy więc zakładać, że będą obozy i kolonie letnie w tym roku? Nie - stwierdził zdecydowanie minister. I dodał: - Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - podkreślił. Mazurek dopytywał również jak i kiedy będą otwierane szkoły. Ale ze słów Szumowskiego wynika, że na razie nie ma konkretnych rozwiązań - jak w innych krajach, gdzie szkoły mają być otwierane częściowo. Te scenariusze analizujemy w tej chwili. Np. regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy wiekowo. Czy też opieka dla osób, które nie mają co z dziećmi zrobić. Bo przecież trudno jest rok trzymać dzieci w domach - mówił minister. Informacje ministra Szumowskiego nie brzmią...

East News
Newsy
Minister zdrowia podał datę "odmrażania" gospodarki! Czy zostaną otwarte salony fryzerskie i galerie handlowe?

Łukasz Szumowski w radiowym wywiadzie powiedział, kiedy rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki! Minister Zdrowia potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia, że zaledwie kilka dni po świętach Wielkanocnych rząd zacznie odchodzić od ograniczeń. Czy to znaczy, że zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie czy galerie handlowe? I kiedy dokładnie zostaną zniesione niektóre obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa?  Zobacz także:   Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów Kiedy zakończy się narodowa kwarantanna? Tuż przed świętami Krzysztof Berenda z RMF FM dotarł do wstępnych planów rządu, według którego w pierwszej kolejności władze pozwolą na otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Według tamtych informacji mają również zostać otwarte sklepy z odzieżą w galeriach handlowych. Teraz Łukasz Szumowski w wywiadzie w RMF FM podał, kiedy zacznie się "odmrażanie" gospodarki. Choć minister nie powiedział, co konkretnie zostanie "odmrożone", padła konkretna data: Będziemy powoli od 19 (najbliższy poniedziałek - red.) odmrażać gospodarkę. Myślę, że jest to dobra wiadomość jak patrzymy na wartości jak wygląda koszt tej izolacji, która jest skuteczna. Gdyby nie ona mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych, a mamy kilka tysięcy- Łukasz Szumowski powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem.  Minister zdrowia skomentował, dlaczego władze chcą rozpocząć "odmrażanie" gospodarki. Łukasz Szumowski nie ukrywa, że koszt wprowadzenia obostrzeń jest naprawdę ogromny.  To jest taniec na linie, albo na brzytwie. Bo z jednej strony koszt lockdownu, takiego całkowitego zamkniecia kraju, to jest około 10 miliardów na dobę, no może na dwa dni....

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner