Michał Szpak i Grzegorz Hyży
1/4

Niewiele osób może pamięta, ale zarówno Michał Szpak, jak i Grzegorz Hyży sami byli niegdyś uczestnikami talent show, w jakich od września będą oceniać uczestników w "The Voice Of Poland"! Jaką drogę przeszli?

 

Michał Szpak i Grzegorz Hyży - od uczestnika do trenera!

9. edycja "The Voice Of Poland" startuje już niebawem! Oprócz Patrycji i Piotra, którzy mogą pochwalić się długoletnim stażem na scenie muzycznej, w jury zasiądzie dwóch, młodych panów! Michał, w odróżnieniu od Grześka, ma już wprawdzie za sobą jeden sezon oceniania ukrytych talentów, jednakże obaj niegdyś byli sami oceniani w podobnym programie muzycznym! Zobaczcie jak to się zaczęło...

2/4

Szpak rozpoczął swoją karierę dwa lata wcześniej niż Hyży. Wystąpił w pierwszej, historycznej edycji programu "X Factor", trafiając do drużyny Kuby Wojewódzkiego.

 

Jak mówił wtedy jego mentor:

"Michał podzielił Polskę. Na tych którzy go kochają i na tych, którzy go nie nawidzą".

Już na castingu zachwycił wykonaniem utworu z repertuaru Czesława Niemena "Dziwny Jest Ten Świat", po czym otrzymał owacje na stojąco i został nazwany "kolorowym ptakiem polskiego showbiznesu". 


Był faworytem programu, jednak ostatecznie zajął drugie miejsce, co nie przeszkodziło mu w osiągnięciu sukcesu. Kilka miesięcy później wystąpił w "Tańcu z Gwiazdami", zajmując 5. miejsce i poznając swoją aktualną przyjaciółkę Paulinę Biernat. Przełom nastąpił w 2016 roku, gdy Michał wyleciał do Szwecji  by reprezentować Polskę na Eurowizji.

3/4

Grzegorz rozpoczął swoją karierę w 2013 roku, kiedy przybył do "X Factora" razem ze swoją żoną - Mają. Mimo że tuż po zakończeniu programu para się rozwiodła, historię muzycznego małżeństwa kupiła cała Polska i razem dotrwali oni aż do półfinału show/ Koniec końców, Grzesiek zajął, podobnie jak Szpak, drugie miejsce, przegrywając z Klaudią Gawor, o której słuch zaginął.

 

Przełomowym momentem dla Hyżego był rok 2014, w którym Grzegorz wydał płytę "Z Całych Sił" i  wtedy machina ruszyła! Spowodowało to, że aktualnie ma na swoim koncie dwie płyty, trzecia jest już w drodze, a sam Grzesiek jest obecnie jednym z najpopularniejszych wokalistów w Polsce! W międzyczasie zakochał się i od trzech lat jest mężem prezenterki Polsatu - Agnieszki Popielewicz.

4/4
Michał Szpak i Grzegorz Hyży

Obaj panowie są bardzo grącymi nazwiskami polskiego showbiznesu, co w najbliższych miesiącach zapewne się nie zmieni.

 

My trzymamy za panów kciuki i życzymy odnalezienia "najlepszego głosu w Polsce"!