Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Koronawirus
EastNews
Newsy

Szczyt zachorowań na koronawirusa dopiero przed nami!? Nowa prognoza dla Polski!

Największej liczby zarażonych koronawirusem możemy dopiero spodziewać się na koniec kwietnia!?

Najnowsze prognozy dla Polski wskazują, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Specjaliści z Uniwersytetu Waszyngtońskiego, którzy opracowują prognozy epidemiologiczne dla większości krajów na świecie uważają, że najwięcej zachorowań na koronawirusa w Polsce miałoby nastąpić dopiero 27 kwietnia. Wtedy ilość zgonów ma dojść do 70 na dobę!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jak wygląda prognoza zachorowań na koronawirusa w Polsce?

Badacze z Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji Uniwersytetu w Waszyngtonie przeanalizowali sytuację epidemiczną w Polsce i na podstawie tej analizy wynika, że szczyt zachorowań na COVID-19 nastąpi dopiero na koniec kwietnia. To wtedy w naszym kraju dramatycznie zwiększy się liczba zgonów i według naukowców może być nawet 70 ofiar koronawirusa na dobę!

Według informacji naukowców na koniec kwietnia w polskich szpitalach może być nawet 2,5 tys. osób chorych na COVID-19, w tym ponad 600 osób może przebywać na oddziale intensywnej terapii w ciężkim stanie.  

Jak będzie wyglądała epidemia koronawirusa w wakacje?

Dopiero na początku maja sytuacja ma zacząć się stabilizować, a w połowie maja ilość zgonów według prognozy spadnie do 44. Zdecydowana poprawa ma nastąpić w lipcu 2020 roku, kiedy dobowa liczba ofiar ma spaść do kilku. Jeśli prognozy się sprawdzą w połowie lipca Polska zanotuje 2 500 ofiar z powodu koronawirusa.

Oczywiście trzeba pamiętać, że są to jedynie prognozy na podstawie obecnych danych i nie należy ich traktować jako pewnik.

Zobacz także: Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci

Szpital, walka z koronawirusem
East News

W szpitalach już teraz sytuacja jest trudna!

East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę

Już od kilku tygodni naukowcy prześcigają się w wyznaczaniu daty szczytu pandemii koronawirusa na całym świecie, ale również w poszczególnych krajach. Niedawno mówiło się, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi kilka dni po świętach, teraz pojawiła się zupełnie nowa data, która niestety nie nastraja nas optymistycznie. Zobacz także:  Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim po pierwsze, zmienił swoją wcześniejszą prognozę dotyczącą liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Po drugie, wyznaczył nową datę szczytu zachorowań. Wcześniej mówiło się o drugiej połowie kwietnia, teraz data ta przesunęła się na połowę maja: Szacujemy, że obecna fala epidemii skończy się w Polsce mniej więcej w połowie maja - informują naukowcy z Waszyngtonu. Warto jednak dodać, że sytuacja jest dynamiczna i tak naprawdę za jakiś czas możemy poznać zupełnie nową datę przewidywanego szczytu pandemii w Polsce. Zobacz także:  Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i siłowni? W innych krajach padły konkretne daty! U nas będzie podobnie?! Przypomnijmy, do tej pory odnotowano w Polsce 8563 przypadki zarażenia koronawirusem. Zmarły 339 osoby. Koronawirus a wakacje 2020 Zdecydowana poprawa, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zgonów w Polsce, ma nastąpić w lipcu 2020 roku, kiedy dobowa liczba ofiar ma spaść do kilku. Jeśli prognozy się sprawdzą, w połowie lipca Polska zanotuje 2 500 ofiar z powodu koronawirusa.  

Szpital, walka z koronawirusem
East News
Newsy
Szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce już jutro?! Są najnowsze ustalenia! 
Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Kiedy szczyt pandemii w Polsce? Są nowe ustalenia!

Kiedy w Polsce nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa? Czy krzywa zachorowań wkrótce zacznie się wypłaszczać? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Niestety, prognozy dotyczące szczytu zachorowań w naszym kraju wciąż się zmieniają. Ostatnio specjaliści sugerowali, że najwięcej zakażeń osiągniemy pod koniec kwietnia. Jak wynikało z prognoz spółki ExMetrix, która zajmuje się analizą danych, do największych wzrostów miało dojść w okolicach 25 kwietnia. Niestety, teraz pojawiły się nowe prognozy dla Polski. Kiedy ma nastąpić szczyt zachorowań? Szczyt zachorowań w Polsce dopiero w wakacje? Według najnowszych symulacji szczyt pandemii w Polsce nastąpi dopiero w lipcu! Skąd takie podejrzenia? Portal polityka.pl przedstawił wyniki badań, które już 10 lat temu przeprowadził zespół naukowy stworzony przez młodych przez fizyków, matematyków, epidemiologów i programistów. Zespół pod kierownictwem Franciszka Rakowskiego opracował uniwersalną symulację epidemii w naszym kraju. Teraz naukowiec postanowił zbadać, jak będzie rozprzestrzeniał się koronawirus. Moim obywatelskim obowiązkiem była jego reanimacja. Polegała ona na zastąpieniu parametrów typowych dla grypy parametrami Covid-19- portal polityka.pl cytuje naukowca.  Według analiz wynika, że wprowadzone przez władze obostrzenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się zmiejszyły ewentualną liczbę zakażonych nawet 10-krotnie! Naukowcy ustalili, że gdyby nie ograniczenia w Polsce szczyt zachorowań byłby w kwietniu, a liczba zakażonych sięgałaby ponad 9 mln! Symulacja pokazuje, że w chwili obecnej szczyt prognozowany jest na lipiec. Liczba chorych na Covid-19 sięgnie około miliona osób – przy założeniu stale obowiązujących radykalnych ograniczeń -...

Szpital, walka z koronawirusem
East News
Newsy
Nawet 900 ofiar koronawirusa dziennie? Wstrząsające prognozy dla Polski

Jak już wiemy, Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą inne niż dotychczas. Rząd wprowadził limity osób podczas świątecznych spotkań , a premier apeluje, aby ten czas spędzić w gronie najbliższych i unikać dużych uroczystości rodzinnych. Co prawda według ostatnich danych liczba zakażeń koronawirusem w Polsce spada i rząd mówi o pewnego rodzaju stabilizacji, ale nadal niepokojąca jest dobowa  liczba ofiar. Według piątkowych statystyk ministerstwa zdrowia zakażenie potwierdzono u 16 310 osób. Niestety kolejnych 579 osób zmarło. Okazuje się, że sytuacja może wyglądać jeszcze gorzej, a kryzysowy moment przepadnie na okres świąteczny! Według naukowców, możemy spodziewać się nawet  900 ofiar śmiertelnych dziennie ! Skąd tak przerażające liczby? 900 ofiar koronawirusa dziennie? Obecnie Polska według WHO jest jednym z krajów z najwyższym wskaźnikiem śmiertelności z powodu Covid-19. Sytuacja nie wygląda optymistycznie, bo jak informuje se.pl według Institute for Health Metrics and Glutation w Waszyngtonie - to w okresie świąt Bożego Narodzenia w Polsce będziemy notowali najwięcej ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa . Zdaniem amerykańskich badaczy ta liczba może przekroczyć nawet 900 zgonów dziennie, jeśli nie będziemy stosowali się do obostrzeń! Polscy lekarze i eksperci też nie mają wątpliwości, że duża liczba zgonów to efekt dużego wzrostu zachorowań, jaki w Polsce został odnotowany na początku listopada: Dynamiczny wzrost liczby zgonów z powodu koronawirusa to rezultat drastycznego wzrostu zakażeń z początku miesiąca" - wyjaśniła w "Faktach po Faktach" w TVN dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.  Ordynator z warszawskiego szpitala podkreśliła, że wzrost...

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner