Donald Trump chce szczepionki tylko w USA?

Szczepionka na koronawirusa wyłącznie dla Amerykanów?! To pomysł Donalda Trumpa! 

Donald Trump chce szczepionki tylko w USA?

Zaskakujące wieści z niemieckich gazet. Czy Donald Trump chciał przejąć niemieckie przedsiębiorstwo pracujące nad szczepionką na koronawirusa, po to, aby była dostępna wyłącznie w USA? Takie doniesienia pojawiły się dziś w całej Europie. Jest reakcja zarówno rzecznika prezydenta USA, jak i niemieckich władz. 

Szczepionka na koronawirusa 

O co chodzi? Niemiecka firma CureVac pracuje nad szczepionką nowej generacji, która ma pomóc w walce z koronawirusem. Badania nadzoruje Polka, dr. Mariola Fotin-Mleczek. 

Jak podaje RMF FM przedsiębiorstwo chciał przejść Donald Trump, który miał zaproponować ogromną sumę pieniędzy za to, aby szczepionka była dostępna tylko dla Amerykanów. Firma miałaby przenieść swoje badania do siedziby w Bostonie. Próbę przejęcia przedsiębiorstwa potwierdził rzecznik niemieckiego rządu. Władze Niemiec miały zaproponować konkurencyjną ofertę, aby firma dokończyła pracę w ich kraju, a szczepionka mogła być dostępna na rynku europejskim. 

Niemiecki rząd jest bardzo zainteresowany zagwarantowaniem tego, że szczepionki i substancje aktywne zwalczające nowego koronawirusa będą wytwarzane także w Niemczech i Europie. W związku z tym jesteśmy w stałym kontakcie z firmą CureVac - powiedział rzecznik. 

Z kolei ambasador USA w Niemczech, Richard Grenell, zaprzeczył wszelkim doniesieniom, traktując je jako "fake news" (fałszywe informacje). 

Więcej o szczepionce na temat koronawirusa - tutaj. 

Donald Trump w marynarce
East News

W Polsce stwierdzono już 156 przypadków zachorowań na koronawirusa. 

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48