Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
East News
Newsy

Szczepionka na koronawirusa już w październiku?! "Powstaną miliardy dawek w krótkim czasie!"

Czy już w październiku rozpoczną się masowe szczepienia? Jest na to ogromna szansa!

Już w październiku rozpoczną się masowe szczepienia na koronawirusa? Szwajcarski immunolog pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim w Bernie, Martin Bachmann poinformował, że jego zespół przygotował już szczepionkę, która pomyślnie przeszła testy na myszach. Czy to oznacza, że już za kilka miesięcy SARS-CoV-2 będzie już tylko złym wspomnieniem? Sprawdźcie szczegóły!

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja

Czy Paulina Sykut-Jeżyna boi się koronawirusa? "Wszystko się nakręca"

Masowe szczepienia na koronawirusa możliwe już w październiku 

Szwajcarski immunolog Martin Bachmann przekazał bardzo dobre informacje dotyczące szczepionki na koronawirusa. Zdaniem naukowca jego zespół przygotował już skuteczny preparat, który został z powodzeniem przetestowany na myszach. Z tego też względu istnieje duża szansa, że Szwajcarzy przystąpią do masowych szczepień już w październiku.

Mamy realistyczną szansę na odniesienie sukcesu. Szwajcaria w swojej historii wykazywała się już pragmatyzmem i zależy jej na znalezieniu kompromisu w celu szybszego uzyskania szczepionki - cytuje słowa Martina Bachmanna portal gazeta.pl.

Rzecznik Swissmedic, Lukas Jaggi, poinformował media, że potrzeba wprowadzenia szczepionki jest tak ogromna, iż formalności i procedury powinny zostać załatwione w przeciągu tygodni, a nie miesięcy. Wtedy też będzie można wprowadzić szczepionkę na rynek. Martin Bachmann zapewnia zaś, że w bardzo krótkim czasie będzie można wyprodukować ogromną ilość dawek.

Jesteśmy w stanie wyprodukować miliardy dawek w krótkim czasie - cytuje słowa immunologa portal gazeta.pl

Czy właśnie nastąpił ogromny przełom w walce z koronawirusem? Czy to oznacza, że już za kilka miesięcy będzie można zapomnieć o konsekwencjach pandemii? Tego dowiemy się zapewne w najbliższych tygodniach.

East News

W Szwajcarii masowe szczepienia na koronawirusa mogą nastąpić już w październiku

Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Twitter/UPMC
Newsy
Szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci małego plastra? Pierwsze testy dają nadzieję
Powstaje szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci plastra. Naukowcy z Pittsburhga opracowali już metodę.

Naukowcy z Pittsburgha opracowali już innowacyjną szczepionkę przeciw koronawirusowi w postaci plastra! Badacze zakończyli już testy na myszach i czekają na możliwość przeprowadzenia badań klinicznych. Czy możemy liczyć, że już niedługo będziemy mieli skuteczną broń do walki z SARS-CoV-2? Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada! Szczepionka przeciw koronawirusowi? Naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine ogłosili za pośrednictwem mediów społecznościowych, że testy szczepionki przeciw koronawirusowi w postaci plastra z mikroigiełkami zakończyły się pozytywnie! To oznacza, że można już przystąpić do badań klinicznych. Jak podaje portal gazeta.pl, naukowcy przeprowadzili testy na myszach i okazało się, że szczepionka powoduje proces wytwarzania takiej liczby przeciwciał, która pozwala zneutralizować koronawirusa! To daje nadzieję na sukces tej metody! Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik  Jak wygląda szczepionka? Jest to maleńki plaster, wielkości opuszka palca, na powierzchni którego znajduje się 400 mikroigieł. Jak podaje portal gazeta.pl, to właśnie one dostarczają do skóry fragmenty białek. Igiełki zostały wykonane z cukru, więc po wkłuciu rozpuszczają się. Taka metoda podawania szczepionki jest praktycznie bezbolesna. Jednak najważniejsze jest to, że proces produkcji szczepionki jest dość prosty, więc można będzie produkować ją masowo. Co więcej szczepionka nie wymaga też chłodzenia na etapie magazynowania i transportu.  Prof. Andrea Gambotto z University of Pittburgh School of Medicine powiedział, że dzięki doświadczeniu przy okazji epidemii SARS-CoV w 2003 roku i MERS-CoV w 2014 roku, teraz naukowcy wiedzą w jaki...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Ile będzie kosztować szczepionka? Jest komentarz premiera! 
Szczepionka na COVID będzie obowiązkowa? Jaki koszt?! Premier wszystko wyjaśnił!

Ile będzie kosztować szczepionka na koronawirusa? Kto w pierwszej kolejności zostanie zaszczepiony? Premier podczas transmisji na Facebooku rozwiał wszystkie wątpliwości w tej sprawie! Mateusz Morawiecki zdradził przy okazji, że proces rejestracji placówek medycznych, w których będzie można wykonać szczepienie, ruszy już dziś (w piątej 4 grudnia). Co jeszcze wiadomo już o szczepieniach? Ile ma kosztować szczepionka na koronawirusa? Pandemia koronawirusa już od wielu miesięcy paraliżuje cały świat. Większość osób z nadzieją czekała na informację, że udało się stworzyć szczepionkę, która pomoże powstrzymać rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Dziś wiemy już, że naukowcy osiągnęli sukces, a szczepionka wkrótce trafi również do Polski. Teraz z pewnością wiele osób zastanawia się, ile będziemy musieli zapłacić za szczepionkę na koronawirusa. Premier podczas ostatniej relacji na Facebooku odpowiedział na to pytanie! Mateusz Morawiecki zapewnił, że szczepienia będą darmowe i dobrowolne.  Nikogo nie będziemy zmuszać do szczepień, ale za ich pomocą chcemy osiągnąć jedno - ochronić przed wirusem wszystkich Polaków- mówił premier.  W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną seniorzy oraz służby zdrowia i służby mundurowe. Każdy, kto będzie chciał się szczepić będzie mógł się zarejestrować online, u swojego lekarza w POZ, na IKP lub na poprzez infolinię. Co ważne, po 21 dniach-  już bez kolejnej rejestracji- trzeba będzie się zgłosić na drugą dawkę szczepionki.  Szczepienia na koronawirusa są zaplanowane na początek przyszłego roku. Zobacz także:   Tragedia aktora "Pierwszej miłości". Tata Łukasza Płoszajskiego zmarł na koronawirusa. Aktor opublikował poruszające pożegnanie Szczepienia na koronawirusa będą...

Szczepionka
East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Ile będzie kosztować?

W poniedziałek 9. listopada media obiegła informacja, która daje ogromne nadzieje. Firma Pfizer poinformowała, że rozwijany we współpracy z BioNTech SE projekt szczepionki przeciwko koronawirusowi  ma ponad 90 proc. skuteczności! Dzisiaj z kolei pojawiły się informacje, jaka będzie jej cena. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe? Ile będzie kosztowała szczepionka na koronawirusa?  Szykuje się przełom w walce z pandemią? Od wielu miesięcy cały świat boryka się z ogromnym kryzysem zdrowotnym i gospodarczym. Wirus sieje spustoszenie, a rządzący i specjaliści podkreślają, że sytuacje może uratować tylko skuteczna szczepionka. I wygląda na to, że jest już bardzo blisko. Wczoraj świat obiegła informacja, że udało się opracować szczepionkę na Covid-19, która ma zapobiegać aż 90 proc. infekcji koronawirusem.  Premier Mateusz Morawiecki tego samego dnia na konferencji prasowej ogłosił, że Polska będzie się starała otrzymać ponad 20 milionów szczepionek.  W pierwszej kolejności miałyby zostać zaszczepione osoby starsze, służby mundurowe i  pracownicy służby zdrowia : W sierpniu przystąpiliśmy do unijnego porozumienia dotyczącego szczepionek. Chcemy mieć 20 kilka milionów szczepionek, chcemy tak szybko dostać te szczepionki, jak inne kraje UE. Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek przeciwko koronawirusowi - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji. Wiadomo już także, że szczepionka nie będzie obowiązkowa. A ile zatem będzie kosztować? O tym opowiedział Ryan Richardson dla "Financial Times". Staraliśmy się stosować wyważone podejście, które uznaje (fakt), że...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner