East News

Szczepionka na koronawirusa już w październiku?! "Powstaną miliardy dawek w krótkim czasie!"

East News

Już w październiku rozpoczną się masowe szczepienia na koronawirusa? Szwajcarski immunolog pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim w Bernie, Martin Bachmann poinformował, że jego zespół przygotował już szczepionkę, która pomyślnie przeszła testy na myszach. Czy to oznacza, że już za kilka miesięcy SARS-CoV-2 będzie już tylko złym wspomnieniem? Sprawdźcie szczegóły!

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja

Masowe szczepienia na koronawirusa możliwe już w październiku 

Szwajcarski immunolog Martin Bachmann przekazał bardzo dobre informacje dotyczące szczepionki na koronawirusa. Zdaniem naukowca jego zespół przygotował już skuteczny preparat, który został z powodzeniem przetestowany na myszach. Z tego też względu istnieje duża szansa, że Szwajcarzy przystąpią do masowych szczepień już w październiku.

Mamy realistyczną szansę na odniesienie sukcesu. Szwajcaria w swojej historii wykazywała się już pragmatyzmem i zależy jej na znalezieniu kompromisu w celu szybszego uzyskania szczepionki - cytuje słowa Martina Bachmanna portal gazeta.pl.

Rzecznik Swissmedic, Lukas Jaggi, poinformował media, że potrzeba wprowadzenia szczepionki jest tak ogromna, iż formalności i procedury powinny zostać załatwione w przeciągu tygodni, a nie miesięcy. Wtedy też będzie można wprowadzić szczepionkę na rynek. Martin Bachmann zapewnia zaś, że w bardzo krótkim czasie będzie można wyprodukować ogromną ilość dawek.

Jesteśmy w stanie wyprodukować miliardy dawek w krótkim czasie - cytuje słowa immunologa portal gazeta.pl

Czy właśnie nastąpił ogromny przełom w walce z koronawirusem? Czy to oznacza, że już za kilka miesięcy będzie można zapomnieć o konsekwencjach pandemii? Tego dowiemy się zapewne w najbliższych tygodniach.

East News

W Szwajcarii masowe szczepienia na koronawirusa mogą nastąpić już w październiku

Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Doda o karierze Viki Gabor i Roksany Węgiel. Która z młodych artystek ma szansę na karierę zagraniczną?

zobacz 01:31