Syn Magdy Gessle Tadeusz Muller na gruzach spalonego domu
Instagram/tadeusz_muller/
Newsy

Syn Magdy Gessler pojechał zobaczyć swój spalony dom: "Jak odejście bliskiej osoby"! Poruszające słowa

Tadeusz Muller pisze o koszmarnym doświadczeniu, które porównuje do utraty bliskiej osoby. Ze słowami otuchy pośpieszyła już słynna mama i przyjaciele.

Dwa tygodnie temu spłonął dom Tadeusza Mullera we wsi Radziszewo-Króle na Podlasiu. Mimo szybkiej akcji 11 zastępów straży pożarnej, drewniana konstrukcja spłonęła niemal całkowicie. Dla syna Magdy Gessler był to prawdziwy cios, nad domem pracował bowiem przez ostatnie dwa lata. Wówczas przybity Tadeusz Muller nie był nawet w stanie pojechać i zobaczyć to, co zostało po pożarze. Teraz odwiedził pogorzelisko. Z poruszającego posta, który zamieścił w piątek w mediach społecznościowych wynika, że jest mocno przybity tym, co zastał. 

Kim jest syn Magdy Gessler i jaki program poprowadzi w TVN? Czy restauratorka może czuć się zagrożona?

Tadeusz Muller pojechał zobaczyć swój spalony dom

Pożar zniszczył dom syna Magdy Gessler. Jak podała straż pożarna, gdy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, płonęło już poddasze oraz parter drewnianego budynku. Strażacy ugasili ogień i częściowo rozebrali nadpaloną konstrukcji, by dogasić tlące się elementy. Tadeusz Muller wówczas nie był nawet w stanie pojechać na miejsce.

Tak, to prawda... Jeszcze tam nie pojechałem, bo jestem zdruzgotany tym, co się stało. Ciężko będzie mi na miejscu oglądać to, co przez ostatnie dwa lata stworzyłem - mówił "Super Expressowi". 

Teraz syn Magdy Gessler zdecydował się odwiedzić pogorzelisko. Na Instagramie pokazał zdjęcia z miejsca oraz w długim wpisie opowiedział o historii domu, tym co zastał na miejscu i co czuje. Jak się okazuje, dom Mullera, to tak naprawdę 90-letni dworek.

Tydzień temu w pożarze spłonął dom, który remontowałem od 1,5 roku. Zabytkowy dwór zbudowany w 1933 roku był niesamowitym spełnieniem moich marzeń. Miejsce pokochałem od razu dzięki unikatowej architekturze, historii i cudownym sąsiadom, którym zależało aby symbol wsi Radziszewo Króle nie popadł w ruinę. Dwór zbudowała rodzina Radziszewskich, doktor wykształcony w Paryżu i aptekarz. Doktor w swoim gabinecie przyjmował ludzi z całego Podlasia. Odbierał porody, wykonywał zabiegi, leczył chorych także za darmo korzystając ze swojej wiedzy zdobytej we Francji. Podczas remontu odkryłem skrytki pod schodami w kominie, w których mieszkańcy ukrywali doktora z braćmi przed wywiezieniem na Sybir. Skrytki znajdowały się też w spichlerzu, który pochodzi z 1900 roku - pisze syn Magdy Gessler.

Zobacz także: Będzie ślub u Gesslerów! Zachwycona Magda Gessler pisze: "Tyle na sercu ciepła czuje"

Jak dodaje syn Magdy Gessler, dom wydawał się idealnym miejscem na mały pensjonat. Chciał tam prowadzić warsztaty kuchenne.

Cała posiadłość leży w 100% na glinie, z której Gosia miała korzystać w swojej pracowni ceramicznej stworzonej w spichlerzu. Na działce rosną stare wiązy, modrzewie, olbrzymie jabłonie, morwa, czereśnie, bzy, śliwy, sosny. szpaler świerków, które osłaniają dom przed wiatrem - pisze.

Dworek zachwycił zresztą nie tylko jego. Zdobył 3. nagrodę w konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2008 r.

To miejsce było perłą architektury, skrywało zapomnianą historię, którą skrupulatnie spisywałem żeby podzielić się nią ze światem w otwartym domu, który miał przyjmować wszystkich - pisze. 

Jak się okazuje, dom był już prawie ukończony i w lutym mieli już w nim nocować.

W każdym pokoju były piece kaflowe a ściany ociepliliśmy ekologiczną celulozą, tynki wykonaliśmy z naturalnej gliny które prezentowały się olśniewająco. Najwięcej pracy i kosztów przysporzyło zrobienie łazienek w każdym pokoju, na parterze 3 a na strychu zmieściły się aż 4 pokoje - pisze.

Jak dodaje, ogień był bezlitosny. Wewnątrz nie ocalał nawet skrawek drewna.

Strata domu w pożarze to koszmarne doświadczenie, jest jak odejście bliskiej osoby. Odczucia są takie jakby miało się grypę połączoną z depresją doprawioną żałobą.

Pod postem natychmiast zaroiło się od słów otuchy. W tym tych najważniejszych od mamy.

Tadku … po deszczu zawsze wychodzi slonce … bedzie jeszcze pieknie kochanie ty moje ..🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆 - napisała Magda Gessler.

Spłonął dom syna Magdy Gessler
East News,ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Spłonął dom syna Magdy Gessler
East News,ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Newsy
Spłonął dom syna Magdy Gessler. Tadeusz Muller jest zdruzgotany
Dom Tadeusza Mullera stanął w płomieniach. Pożar gasiło 11 wozów strażackich. Syn Magdy Gessler ostatnie dwa lata poświęcił na budowę tego miejsca.

Tadeusz Muller stracił w pożarze dom na Podlasiu, który budował przez ostatnie dwa lata. Jak informuje se.pl dramatyczne wydarzenie miało miejsce 17 stycznia we wsi Radziszewo-Króle.  Drewniany dom spłonął niemal całkowicie mimo szybkiej akcji pożarnej. Na miejscu pojawiło się aż 11 zastępów straży. Tadeusz Muller w rozmowie z dziennikiem potwierdził dramatyczne okoliczności, w jakich stracił dom. Tak, to prawda... Jeszcze tam nie pojechałem, bo jestem zdruzgotany tym, co się stało. Ciężko będzie mi na miejscu oglądać to, co przez ostatnie dwa lata stworzyłem - potwierdził w rozmowie z "Super Expressem" syn Magdy Gessler.  Spłonął dom syna Magdy Gessler Wojciech Sokołowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem w rozmowie z dziennikarzem "Super Expressu" szczegółowo opisał całe zdarzenie i akcję gaśniczą, jaka miała miejsce na działce Tadeusza Mullera.  Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 18:08. W zgłoszeniu podano, że pali się budynek jednorodzinny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar poddasza oraz parteru w budynku drewnianym krytym blachą. W pierwszej fazie akcji działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Wraz z przybyciem kolejnych sił i środków na miejsce, konsekwentnie wdrażano je do akcji, podając kolejne prądy wody. Na miejscu pojawiło się 11 zastępów straży pożarnej. Przystąpiono do dogaszania i częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji, by dogasić tlące się elementy - powiedział dla se.pl st. kpt. Wojciech Sokołowski. Zobacz także:  Będzie ślub u Gesslerów! Zachwycona Magda Gessler pisze: "Tyle na sercu ciepła...

Magda Gessler wyrzucona z restauracji w "Kuchennych rewolucjach"
Facebook
Newsy
Wszyscy znają Larę Gessler, ale czy wiecie że Magda Gessler ma też syna?! Tadeusz właśnie otworzył restaurację!
Wszyscy znają Larę Gessler, ale czy wiecie że Magda Gessler ma też syna?! Tadeusz właśnie otworzył restaurację!

Dwójka dzieci Magdy Gessler dba o rozwój imperium restauracyjnego rodziny. Oboje są ambitni.@ ALe teraz czas na Tadeusza Mullera , który został wspólnikiem nowej warszawskiej restauracji “Orzo”. Do tej pory syn Magdy stworzył menu kilku warszawskich restauracji i pomagał mamie, gdy ona np. wyjeżdżała na wakacje. Od lat zdobywa doświadczenie i szacunek w branży, a teraz rozwija kolejne pomysły.   Rodzina Gesslerów szaleje w polskiej gastronomii! Natomiast Lara Gessler, córka Magdy  na co dzień prowadzi “U Fukiera” i “Słodki... Słony”, ale teraz odpoczywa w podróży poślubnej w Meksyku. Miodowy miesiąc sprezentowała  parze Magda, która sama nie nie ma czasu na wakacje, bo zaczyna zdjęcia do kolejnego siedemnastego już sezonu “Kuchennych Rewolucji”. Jej ostatnia edycja oglądała się najlepiej w historii tego programu! Śledziło ją ponad 3 mln widzów! Jest jeszcze jedna niespodzianka: już 5 listopada na zobaczymy nowy program w Food Network „Sexy kuchnia”, w którym Magda po raz pierwszy zdradzi swoje autorskie przepisy.   ZOBACZ: Magda Gessler spóźniła się na ślub córki! Dlaczego? Jak zareagowała Lara?   Tadeusz Muller z mamą przed laty

Magda Gessler
East News
Newsy
"Afera zupowa"! Syn Magdy Gessler o wysokich cenach w nowej restauracji! 60 zł za rosół na wynos to nie za dużo?
"Afera zupowa"! Syn Magdy Gessler o wysokich cenach w nowej restauracji! 60 zł za rosół na wynos to nie za dużo?

Magda Gessler  razem ze swoim synem otworzyła nowe bistro na warszawskim Wilanowie. Gwiazda "Kuchennych rewolucji", która sama ma już kilka restauracji, teraz postawiła połączyć dwa pokolenia. Kiedy jednak na jaw wyszły ceny potraw w nowym lokalu restauratorki, w sieci zawrzało. Według sporej części komentujących są one zdecydowanie za wysokie. Syn Magdy Gessler, Tadeusz Muller w rozmowie z Plejadą postanowił odpowiedzieć na krytykę. Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także:  Magda Gessler schudła 10 kilogramów. Jak? Wiemy, gdzie podzieli się tą wiedzą!  Syn Magdy Gessler odpowiada na krytykę internautów  Od kilku dni głośno jest o nowej restauracji Magdy Gessler i jej syna Tadeusza, "Słodki Słony Familia". Znana restauratorka podzieliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych obszerną relacją z otwarcia lokalu i niemal od razu pojawiły się komentarze od nieco zaskoczonych fanów. Oczywiście chodzi o ceny potraw.  Ceny dań i ciast są, zdaniem niektórych obserwatorów gwiazdy, zdecydowanie zbyt wysokie. Za drożdżówkę trzeba zapłacić 16 zł, ale najbardziej internautów zszokowały ceny dań na wynos: zupa pomidorowa lub rosół do podgrzania w domu kosztuje uwaga... 60 zł.  Do krytycznych słów obserwatorów odniósł się syn Magdy Gessler, Tadeusz, w rozmowie z Plejadą. Muller podkreślił, że ceny potraw wynikają przede wszystkim z wysokiej jakości produktów, z jakich są przygotowywane, a do tego nie bez znaczenia jest też lokalizacja restauracji.  W lokalu na Mokotowskiej zup za 13 zł się nie sprzedaje! "Słodki Słony" ma rzeczy od najlepszych dostawców z bazarku, poza tym przygotowujemy potrawy z ekologicznych warzyw. Nasz dostawca z Ożarowa ma 4 hektary i hoduje na nich...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik