To był ostatni wywiad Ireny Szewińskiej Andrzej Duda na spotkaniu z młodzieżą w Legnicy Justyna Kowalczyk żegna Irenę Szewińską Adam Małysz żegna Irenę Szewińską Anita Włodarczyk żegna Irenę Szewińską
To był ostatni wywiad Ireny Szewińskiej
EastNews
1/5
To był ostatni wywiad Ireny Szewińskiej
EastNews

Dziś rano dotarła do nas smutna wiadomość o legendzie polskiego sportu, Irenie Szewińskiej. Wybitna lekkoatletka zmarła wczoraj, późnym wieczorem. O śmierci Ireny Szewińskiej poinformował jej  mąż. Słynna sportsmenka miała 72 lata.

Irena zmarła w piątek około godziny 23.30 w Warszawie, w szpitalu przy ulicy Szaserów. Od dłuższego czasu zmagała się z chorobą, ale ostatnio dobrze się czuła- przyznał mąż Ireny Szewińskiej

Informacja o śmierci Ireny Szewińskiej poruszyła jej przyjaciół, bliskich i gwiazdy, które opublikowały w sieci poruszające wpisy. Najbardziej porusza jednak zdjęcie i wpis, który opublikował jej syn, Andrzej. 

 

Zobaczcie, co o Irenie Szewińskiej napisali m.in. Andrzej Duda, Adam Małysz i Anna Wyszkoni! 

 

Zobacz także: Mąż Ireny Szewińskiej i jej synowie o zmarłej matce: "Zmagała się z chorobą, ale ostatnio dobrze się czuła"

2/5
Andrzej Duda na spotkaniu z młodzieżą w Legnicy

Informacja o śmierci Ireny Szewińskiej poruszyła m.in. prezydenta. Zobaczcie, co napisał Andrzej Duda!

Andrzej Duda żegna Irenę Szewińską
Twitter
Twitter

Zobaczcie, co napisała Justyna Kowalczyk i inne gwiazdy! 

3/5
Justyna Kowalczyk żegna Irenę Szewińską
Twitter

Justyna Kowalczyk za pośrednictwem Twittera zdradziła, jak wyglądało jej pierwsze spotkanie z Ireną Szewińską. Kowalczyk nie ukrywa, że większe emocje przyniosło jej poznanie legendy polskiej lekkoatleki niż odebranie olimpijskiego złota.

Zobaczcie, jak Adam Małysz żegna Irenę Szewińską.

4/5
Adam Małysz żegna Irenę Szewińską
Facebook

Nie żyje Irena Szewińska. To bardzo, bardzo smutna wiadomość i ogromna strata dla naszego środowiska sportowego. Nie tylko ze względu na siedem medali olimpijskich, ale - może nawet przede wszystkim - przez jej podejście do życia i zaangażowanie. Mimo, że od jakiegoś czasu walczyła z chorobą, zawsze pogodna, zawsze blisko najważniejszych wydarzeń sportowych. Choć sama tak utytułowana, nie szczędziła wsparcia i życzliwości innym reprezentantom Polski. Doskonale wiedziała, ile pracy i wyrzeczeń wymagają sukcesy sportowe, więc jak nikt potrafiła docenić te osiągnięcia. Z przyjemnością wręczała medale naszym reprezentantom na kolejnych igrzyskach. A krążków olimpijskich dla skoczków narciarskich było całkiem sporo. Ja miałem ten zaszczyt stojąc na podium w Vancouver. W Pjongczag przeżywaliśmy ceremonię medalową już oboje jako oficjele. Tym większy żal po stracie tak wyjątkowej osoby- Adam Małysz napisał na Facebooku. 

5/5
Anita Włodarczyk żegna Irenę Szewińską
Twitter

Legendę polskiego sportu wspomina również Anita Włodarczyk

Pani Ireno na zawsze w mojej pamięci 🙏🙏Będzie Nam Pani brakowało.W Rio spełniło się moje marzenie,kiedy miałam przyjemność otrzymać🥇Tak jak wtedy,podczas ceremonii łzy ze wzruszenia leciały strumieniami ,tak teraz łzy lecą po stracie tak wspaniałej osobowości R.I.P I.Szewinska- napiała na Twitterze. 

Ale nie tylko świat sportu żegna Irenę Szewińską. Wspomina ją również piosenkarka, Anna Wyszkoni. 

 

Więcej na temat Irena Szewińska