Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
fajerwerki
East News
Newsy

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu!

Rząd wprowadził obostrzenia dotyczące Sylwestra. Jak się okazuje, od zakazu przemieszczenia się obowiązują dwa wyjątki. Kogo nie dotyczą ograniczenia?

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, minister zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń, które dotyczą nie tylko galerii handlowych, hoteli czy stoków narciarskich, ale również sylwestrowej nocy. Tym samym w poniedziałek 21 grudnia Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w tej sprawie. Jak się okazuje, zakaz przemieszania się od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6 rano 1 stycznia nie obowiązuje w dwóch przypadkach.

Zobacz także: Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie! 

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

Sylwester 2020: obostrzenia. Kogo nie dotyczą?

Tegoroczny Sylwester przyjdzie nam spędzić w bardziej kameralnej odsłonie. W związku z epidemią koronawirusa w noworocznej zabawie może uczestniczyć do 5 osób, a z 31 grudnia na 1 stycznia od godziny 19 do 6 rano będzie obowiązywała tak zwana godzina policyjna. Rząd apeluje, by na ten czas pozostać w domach, jednak wynika z rozporządzenia, zakaz przemieszczania się nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest wykonywanie czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej, drugi natomiast dotyczy "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego".

Za nieprzestrzeganie ograniczeń dotyczących Sylwestra, możemy zostać ukarani mandatem, a w razie odmowy jego przyjęcia, sprawa może zostać skierowana do sądu lub sanepidu. Jak zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, jeśli przepisy wprowadzone w związku z pandemią będą łamane, będą podejmowane interwencje. Mandat dla osób nieprzestrzegających nakazów, zakazów i ograniczeń może wynosić do 1000 złotych.

Sylwester 2020 odbędzie się bez hucznych zabaw. W związku z epidemią koronawirusa i nowymi obostrzeniami, w nowy rok wejdziemy w bardzo kameralnym gronie.

Sylwester
East News

Od godziny 19 31 grudnia do godziny 6 rano 1 stycznia rząd wprowadził zakaz przemieszczenia się, za którego złamanie grozi nam mandat do 1000 złotych. Okazuje się jednak, że i od niego są wyjątki. 

Policja napis
eastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Oto nowe obostrzenia w Polsce po Świętach od 28 grudnia. Co się zmieni?
Nowe obostrzenia w Polsce od 28 grudnia. Opublikowano rozporządzenie. Wiadomo, co czeka nas przez najbliższe tygodnie.

W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia do końca ferii, 17 stycznia, w Polsce obowiązywać będą nowe obostrzenia, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa . Na jakie zmiany, poza ograniczeniami dotyczącymi hoteli, galerii handlowych i Sylwestra, musimy przygotować się w najbliższych tygodniach? Zobacz także:  Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu! Koronawirus w Polsce: Nowe obostrzenia od 28 grudnia Do 27 grudnia usługi hotelarskie były dostępne między innymi dla osób odbywających podróż służbową, natomiast wraz z wejściem w życie nowych obostrzeń, nie będzie już takiej możliwości. Od 31 grudnia hotele pozostaną otwarte dla medyków, załogi samolotów, czy kierowców transportu drogowego. Działać będą również hotele robotnicze lub dla pracowników sezonowych. Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności to również ponowne nałożenie ograniczeń na galerie handlowe. Do 17 stycznia będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego , jednak znajdujące się w galeriach sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, salony fryzjerskie i kosmetyczne, czy sklepy z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnym, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe wciąż pozostaną otwarte. Dodatkowo od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte zostaną siłownie, kluby i centra fitness , z wyłączeniem miejsc wykonujących działalność leczniczą, a infrastruktura sportowa dostępna będzie jedynie w ramach sportu zawodowego. Wciąż pozostają zamknięte również dyskoteki i kluby...

kolejka do sklepu
East News
Newsy
Od dziś nowe obostrzenia! Wprowadzono zmiany w godzinach dla seniorów
Od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku w związku z epidemią koronawirusa w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Jedne ze zmian dotyczą godzin dla seniorów.

Rząd zadecydował o przedłużeniu etapu odpowiedzialności. Tym samym od dziś, w związku z epidemią koronawirusa  w Polsce, obowiązują nowe obostrzenia. Przez najbliższe trzy tygodnie galerie handlowe ponownie będą zamknięte, działaności hoteli zostanie mocno ograniczona, a ze stoków narciarskich będą mogli korzystać jedynie zawodowcy. Na jakie zmiany musimy się jeszcze przygotować? Jak się okazuje, jedne z nich dotyczą godzin dla seniorów.  Zobacz także:  Premier: "Nie będzie godziny policyjnej w sylwestra"! Mateusz Morawiecki apeluje o spotkania w małym gronie Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia od 28 grudnia Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku w Polsce będzie obowiązywała kwarantanna narodowa, a do obowiązujących do tej pory zasad bezpieczeństwa, doszły nowe obostrzenia zakładające między innymi:  10-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym,  zakaz przemieszczania się w godzinach od 19:00 do 6:00 w dniach 31 grudnia 2020 - 1 stycznia 2021, zamknięcie galerii handlowych, z wyjątkiem niektórych punktów usługowych, drogerii czy aptek, zamknięcie stoków narciarskich i dostępności infrastruktury sportowej jedynie w ramach sportu zawodowego,  ograniczenia funkcjonowania hoteli, z wyjątkiem hoteli dla pracowników, a także służb mundurowych, medyków, czy pacjentów szpitali specjalistycznych.  W związku z etapem odpowiedzialności, w Polsce wciąż obowiązują godziny dla seniorów. Oznacza to, że pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 w sklepie, drogerii oraz na poczcie mogą przebywać jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Jednak jak się okazuje, i w tym przypadku wprowadzono bardzo ważny wyjątek.  Wyjątkiem jest sytuacja,...

Impreza Sylwester
East News
Newsy
Wiemy, jakie kary grożą za przemieszczanie się w Sylwestra. To nawet 30 tys. złotych!
Zakaz przemieszczania się w Sylwestra będzie mocno egzekwowany!

Rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń po świętach Bożego Narodzenia, a jednym z nich jest zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Nakaz pozostania w domu 31 grudnia w godzinach 19.00  do 6.00 rano 1 stycznia budzi najwięcej emocji. Nie będzie można poruszać się z miasta do miasta. To ograniczenie będzie obowiązywało od godz. 19:00 dnia 31 grudnia do godz. 06:00 dnia 1 stycznia - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. W tym roku nie odbędą się żadne masowe imprezy sylwestrowe, a przez zamknięte hotele i restauracje było jasne, że ten dzień Polacy spędzą w swoich domach. Teraz jednak okazało się, że rząd zdecydował się na dodatkowe obostrzenia, aby uniknąć niepotrzebnego przemieszczania się i tym samym zwiększenia liczby zakażeń koronawirusa.  Wygrać tę walkę możemy tylko razem. Każdy kto będzie się wyłamywał z tych regulacji, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za zdrowie nie tylko swoje, ale i bliskich oraz osób ze swojego otoczenia. (...) Mam nadzieję, że ta narodowa kwarantanna przygotuje nas do programu szczepień- dodał minister.  W jaki sposób będzie egzekwowany zakaz przemieszczania się? Czy faktycznie policja będzie karała  wysokimi mandatami za jego złamanie? To wydaje się bardzo trudne do zweryfikowania. Jakie realne kary grożą za złamanie zakazu przemieszczania się w Sylwestra? Minister Adam Niedzielski jeszcze podczas konferencji zapowiedział, że za złamanie zakazu grożą mandaty. Policja maksymalnie może ukarać mandatem karnym do kwoty 500 zł . Jednak policja może skierować też wniosek do sanepidu, a w takim przypadku kara nałożona przez tę instytucję może wynieść maksymalnie 30 tys. zł. Już teraz wiadomo, że zakaz przemieszczania się będzie trudny do zweryfikowania. Być może powinniśmy traktować...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner