Strajk Kobiet w Warszawie
East News

Studentka wygłosiła ostre oświadczenie podczas wykładu sędziego TK! "Zapomniał pan czym jest człowieczeństwo" To nagranie podbija sieć! 

Strajk Kobiet w Warszawie
East News

Studentka IV roku prawa  podczas wykładu sędziego Trybunału Konstytucyjnego, Jakuba Steliny wygłosiła mocne oświadczenie, w którym zaapalowała, żeby zrezygnował z pracy na Uniwersytecie Gdańskim. Kobieta skrytykowała prof. Jakuba Stelina za to, że poparł wyrok Trybunału Konstytucyjnego, dotyczący zaostrzania ustawy antyaobrycjnej. Nagranie na którym studentka odczytuje oświadczenie podbija sieć!

Studentka apeluje do sędziego Trubunału Konstytucyjnego

Dokładnie 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu są niezgodne z konstytucją. Orzeczenie zapadło większością głosów- zdania odrębne złożyło dwóch sędziów- Piotr Pszczółkowski oraz Leon Kieres. Wśród sędziów, którzy poparli orzeczenie był sędzie Jakub Stelina. Teraz sędzia, który pracuje na Uniwersytecie Gdańskim usłyszał gorzkie oświadczenie odczytane przez jedną ze studentek! 

Nie powinien Pan, tym bardziej jako mężczyzna, który nigdy w życiu nie nosił i będzie nosił w sobie dziecka, decydować o tym, czy ja mam dopuszczać się heroizmu i rodzić płód, dziecko posiadające tą czy inną wadę genetyczną- mówiła studentka IV roku prawa.

Dalej było jeszcze mocniej! Studentka zaapelowała, żeby prof. Jakub Stelina zrezygnował z pracy na uczelni!

Jako studentka, a tym bardziej jako kobieta, nie wyobrażam sobie uczęszczania na zajęcia, a tym bardziej na egzamin do kogoś, kto kilka dni temu podeptał moje prawa. Dlatego apeluję do Pana o rezygnację z pracy na naszej uczelni. Być może jest Pan specjalistą z zakresu prawa pracy, jednak konstytucjonalista z Pana marny, a co najważniejsze mam wrażenie, że zapomniał Pan czym jest człowieczeństwo i właśnie tym motywuję swoją prośbę- mówiła kobieta.  

W czasie kiedy studentka odczytywała oświadczenie jej koledzy i koleżanki pokazywali na ekranach plakaty z symbolami Strajku Kobiet. 

Zobaczcie, jak to wyglądało!

Zobacz także: Oliwia Bieniuk o aborcji w Polsce! Jej słowa poruszyły Instagram

Studentka prawa wygłosiła oświadczenie podczas wykładu.

 

W związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w całej Polsce trwają protesty.

BMW wjechało w tłum protestujących podczas strajku kobiet
East News

 

Więcej na temat prawo
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03