Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek Robert Lewandowski na meczu Polska-Włochy Jerzy Brzęczek na meczu Polska-Włochy
Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek
East News
Kto zawinił?
1/3
Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek
East News

 

Po przegranym niedzielnym meczu z Włochami polska reprezentacja spadnie do niższej dywizji w Lidze Narodów. Do porażki odniósł się Robert Lewandowski. Według kapitana naszej kadry do przegranej przyczyniły się eksperymenty z ustawieniem. A to można odebrać jako krytykę nowego trenera reprezentacji Jerzego Brzęczka. Zresztą selekcjoner zdążył już odpowiedzieć naszemu najlepszemu piłkarzowi.

Reprezentacja Polski nie pokazała się wczoraj w dobrej strony. Szczególnie słabo wyglądała pierwsza połowa meczu z Włochami. Gdyby nie trochę szczęście (goście trafiali w poprzeczkę) i świetna obrona Wojtka Szczęsnego mogliśmy stracić o wiele więcej goli. 

 

Czytaj: Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek bez koszulek! Który przystojniejszy?

 

Pierwszą połowę nasza drużyna zagrała nowym ustawieniem - bez skrzydłowych. Odniósł się do tego Robert Lewandowski, według którego przyjęte przez trenera rozwiązanie miało wpływ na postawę drużyny.

Przez to było nam trudniej na boisku. Popatrzmy, jak trudno było nam stworzyć sytuacje. Nie ma co ukrywać, nie ma co się oszukiwać. Jest system, który nam bardziej odpowiada, w którym lepiej wyglądamy. Czas grać tym, co mamy najlepsze i tutaj próbować szlifować, ewentualnie dodać coś lepszego - mówił Robert, cytowany przez sport.tvn24.pl.

Na krytykę Roberta odpowiedział już trener Jerzy Brzęczek. Co odpowiedział?
 

Zobacz: Klara Lewandowska w różowym dresie spaceruje z tatą. Uwaga! Burza wokół stylizacji Roberta

2/3
Robert Lewandowski na meczu Polska-Włochy
East News

 

Na konferencji prasowej trener Jerzy Brzęczek odniósł się do krytyki ze strony Roberta Lewandowskiego.

Ja myślę, że piłkarze powinni przede wszystkim skoncentrować się na tym, żeby wykonywać swoje zadania. Takie, jakie są narzucone przez trenera - odpowiedział dość zdecydowanie. 

Przyznaje jednak, że problem istnieje:

Mamy świadomość, że w tym systemie mamy problem, ale jak się na coś decydujemy, to zawodnicy nie powinni szukać wymówek w postaci systemu - dodał, cytowany przez sport.tvn24.pl. - Cała kwestia zaczyna się od błędów indywidualnych i wyszkolenia, dlatego proponuję piłkarzom, by najpierw patrzyli na to, co robią na boisku.

Trener zaznaczył też, że wcześniej Lewandowski mówił, że "wszystko wyglądało bardzo dobrze".

3/3
Jerzy Brzęczek na meczu Polska-Włochy
East News

 

To czwarty mecz reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Jerzego Brzęczka, i czwarty bez zwycięstwa. Po niedzielnej przegranej z Włochami Polacy zajmują ostatnie miejsce w grupie Ligi Narodów i w kolejnym sezonie spadną do Dywizji B.