btl
Adobe Stock
Newsy

Jak schudnąć i zbudować mięśnie bez wysiłku? Odkryj rewolucyjną technologię HIFEM! 

Jak schudnąć i zbudować mięśnie bez wysiłku? Odkryj rewolucyjną technologię HIFEM! 

Zaawansowana technologia elektromagnetyczna, która selektywnie wywołuje supramaksymalne skurcze mięśni. Sprawia, że rzeźbimy mięśnie i chudniemy - na leżąco. O tym, co jeszcze potrafi HIFEM, opowiada Sławomir Sobusiak, Dyrektor Zarządzający Działu Medycyny Estetycznej BTL Polska.

Maszyny ćwiczą za nas? Jak to możliwe?
Szczerze mówiąc: dokładnie tak jest. Powiem więcej - maszyny działające w oparciu o technologię HIFEM, doprowadzą nasze ciało do idealnego wyglądu dużo szybciej i efektowniej niż tradycyjne ćwiczenia. Dlaczego? Ponieważ technologia HIFEM, o której mówimy wywołuje supramaksymalne skurcze mięśni, czyli takie: powyżej maksymalnego poziomu. Po prostu - nie jesteśmy w stanie ćwiczyć z taką mocą i intensywnością w sposób naturalny. Wyobraźmy sobie, że w trakcie jednego treningu robimy 20 tysięcy brzuszków czy przysiadów (czas zabiegu to ok. pół godziny). Energia HIFEM jest skuteczna w rozbudowie mięśni, ponieważ potrafi wywołać i utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze. Z drugiej strony - trzeba zachować rozsądek. Nie chodzi o to, aby przestać się ruszać i tylko chodzić na zabiegi. HIFEM pozwala nam osiągnąć wymarzony efekt i podtrzymać go - ale normalna aktywność (najlepiej na powietrzu) jest absolutnie niezbędna. 

Dlaczego nie wymyślono tego wcześniej?
Wymyślono, ale pierwsze maszyny posługujące się technologią HIFEM miały wielkość pokoju! Aby je uruchomić, potrzeba było wykwalifikowanego zespołu naukowców. Niezbyt to przydatne dla klinik medycyny estetycznej czy siłowni. Przełom nastąpił kilka lat temu, kiedy stworzono niewielkich rozmiarów urządzenia z tą technologią oraz tak dopracowano procedury, że maszyny może obsługiwać praktycznie każdy. Oczywiście po przeczytaniu instrukcji. W BTL urządzenia wykorzystujące pole magnetyczne w pojawiły się już w 2011 roku, ale kluczowy był dla nas rok 2016, kiedy przedstawiono nowe, ulepszone wersje sprzętu z tą technologią. 

btl
Mat.prasowe

Jak wytłumaczyć czym jest HIFEM? 
High-Intensity Focused Electromagnetic Technology, czyli niezwykle innowacyjna technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Wywołuje ona (wspomniane wcześniej) supramaksymalne skurcze mięśni. HIFEM poprawia strukturę mięśni, pobudzając wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. Jest w stanie nie tylko wywołać, ale i utrzymać przez wiele sekund te supramaksymalne skurcze. HIFEM to coś w rodzaju rezonansu magnetycznego jednak z polem magnetycznym o mniejszej wartości (maksymalnie do 2 tesli). Rezonans magnetyczny to procedura stosowana przez lata, bezpieczna na tyle, że mogą z niej korzystać nawet kobiety podczas ciąży. My, oczywiście, zabiegów estetycznych kobietom w ciąży nie zrobimy, ale faktem jest, że wszystkie nasze urządzenia mają niezależne badania kliniczne i certyfikaty FDA. 

Jak w praktyce możemy wykorzystać HIFEM? 
Zadaniem zabiegów jest przede wszystkim wymodelowanie i wzmocnienie mięśni oraz walka z dodatkowymi centymetrami. Mamy w tej chwili dwa urządzenia, które pracują nad tymi problemami to EMBODY (dostępne między innymi w klinice https://angiosan.pl/ ) i EMSCULPT (zabiegi wykonywane są na przykład w klinice https://anclara.pl/). Jedną z najtrudniejszych partii, z którą często, nawet szczupłe osoby mają problem (chodzi o słabe mięśnie i nadmiar tkanki tłuszczowej) jest brzuch. Po serii 4 zabiegów o 16% wzrasta masa mięśniowa a 19% tłuszczu zostaje zredukowane - ta efektywność została potwierdzone certyfikatami FDA i mamy na to niezależne badania kliniczne! Jest to jedyne urządzenie na świecie, które jednocześnie powoduje wzrost masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie mięśni. 

EMBODY i EMSCULPT to pana ulubieńcy?
Na pewno ulubieńcy mojej żony. Po ciąży miała problem z tak zwaną: przepukliną brzuszną czy rozejściem się kresy białej. Po urodzeniu dziecka rozstęp mięśnia prostego nie chciał się zamknąć i pojawiła się przepuklina pępkowa. Żona przeszła operację, ale jednocześnie zauważyła, że zmieniła się jej sylwetka, zniknęło wcięcie w talii. Po serii zabiegów z technologią HIFEM (zabieg przeprowadzany jest 2 razy w tygodniu, seria to 4 zabiegi, efekty najlepiej widać 3-6 tygodni po wykonaniu terapii) ma piękny, wymodelowany brzuch z mocnymi mięśniami i kobiecą talię. 

A na co teraz jest największy popyt na rynku? 
Chyba lifting pośladków - czyli zabieg dający efekt uniesienia i ujędrnienia tej partii ciała. Musimy wykonać serię 4 zabiegów (każdy trwa 30 minut), ale u osób szczupłych i wysportowanych - rezultaty widać już po jednej sesji. Jedna z moich zaprzyjaźnionych fizjoterapeutek, już następnego dnia po zabiegu zadzwoniła do mnie i zapytała: Sławek, kiedy mogę się umówić na następną sesję? Osoby szczupłe namawiamy, aby zrobiły sobie zdjęcie w obcisłych dżinsach przed - a potem zrobiły to samo po zabiegu. Różnica jest niesamowita! BTL EMSCULPT i EMBODY to pierwsze na rynku maszyny, które wykonują lifting pośladków, zwiększają ich jędrność i umięśnienie w sposób całkowicie nieinwazyjny. 

btl
Mat.prasowe

Rzeźba mięśni to jedno, ale HIFEM także odchudza…
Mięśnie potrzebują energii, aby wywołać skurcze. A do skurczu supramaksymalnego potrzebna jest ogromna ilość energii. W bliskim sąsiedztwie kurczących się mięśni, m.in. z powodu zwiększonego przepływu krwi w tkance tłuszczowej, dochodzi do nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych (FFA), a ich nadmiar wywołuje rozpad komórek tłuszczowych. Taka zasada apoptozy komórkowej wywoływana przez przelewanie się FFA była wcześniej obserwowana i wykazana w licznych badaniach klinicznych. Uwolniony w ten sposób z adipocytów tłuszcz jest w naturalny sposób metabolizowany i wydalany z organizmu. 

Niezwykła jest także opcja walki z tłuszczem trzewnym właśnie dzięki HIFEM. W kwietniu tego roku wprowadziliśmy do Polski nową procedurę pozwalającą uporać się z tym problemem. Tłuszcz trzewny jest groźny dla naszych narządów, zakłóca pracę wątroby, nerek, spowalnia metabolizm. I znowu wspomniane przez nas wcześniej urządzenia EMBODY i EMSCULPT pozwalają go znacząco zredukować. Rezultaty widać (no bo jesteś szczuplejszy), ale także czuć - zauważalnie zwiększa się wydolność organizmu. Biegasz szybciej i dłużej - męczysz się mniej. Brzmi dobrze, prawda? A to nie koniec dobrych wieści! EMSCULPT poza modelowaniem brzucha i pośladków, dodatkowo posiada aplikatory na mniejsze powierzchnie - jak ramiona czy łydki mamy więc możliwość rzeźbienia i modelowanie ramion – biceps i triceps – tzw. motylków oraz łydek. To także fenomenalna pomoc dla osób po kontuzjach. Z jednej strony odbudowuje się mięśnie, z drugiej wzmacnia je. Bez wysiłku i ryzyka obciążenia. Doskonały fizjoterapeuta, doktor Jacek Szwedo podsumował zabieg w technologii HIFEM jednym zdaniem: „Niesamowita elektrostymulacja - to tak jakby do każdego włókna mięśniowego podłączyć osobną elektrodę!”. 

HIFEM pomaga także dbać o zdrowie intymne. W jaki sposób?
Urządzenie EMSELLA (dostępne między innymi w https://www.mediconcept.pl/), stymuluje mięśnie głębokie dna miednicy. To zarówno profilaktyka, jak i leczenie nietrzymania moczu u kobiet, jak i trening mięśni Kegla, zwiększający satysfakcję seksualną. EMSELLA to sam komfort: nie trzeba nawet się rozbierać. Maszyna wygląda jak krzesło (dość kosmiczne, ale jednak krzesło), na którym pacjentka siedzi przez pół godziny. I tyle. Emitowane przez nią fale elektromagnetyczne HIFEM przenikają swobodnie przez odzież i kość miednicy. Zabieg modyfikuje strukturę mięśni, a konkretnie wywołuje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. W ten sposób wzmacnia mięśnie dna miednicy.

W kontekście EMSELLI prowadzone są także zaawansowane badania nad wprowadzeniem jej do wspomagania leczenia problemów prostaty oraz poprawy sprawności seksualnej u mężczyzn. Takie prace prowadzi między innymi, polska ginekolożka, dr Agnieszka Nalewczyńska. 

btl
Mat.prasowe

Czym jeszcze chwali się firma BTL?
To akurat nie HIFEM, ale ciekawostka godna uwagi. Ostatnio wyprodukowaliśmy maski ochronne na twarz. Maska FFP2 składa się z naładowanych elektrostatycznie mikrowłókien, które przyciągają i zatrzymują 98% cząsteczek unoszących się w powietrzu. Ma optymalną konstrukcję i najwyższej jakości materiały filtrujące. Posiada mnóstwo certyfikatów w tym: klasę ochrony FFP2, efektywność filtracji bakteryjnej i wirusowej na poziomie 99,9% oraz została zatwierdzona do użytku przeciwko SARS-CoV-2. Słowem: zapewnia niezawodną ochronę i najlepszą oddychalność. Jesteśmy na bieżąco z rozmaitymi potrzebami!

btl
Mat.prasowe

Na zdjęciu: Sławomir Sobusiak, Dyrektor Zarządzający Działu Medycyny Estetycznej BTL Polska

Materiał powstał z udziałem marki BTL

Laser Fotona StarWalker
materiały prasowe
Newsy
Jak skutecznie pozbyć się przebarwień, blizn lub tatuażu? Przetestowaliśmy laser Fotona StarWalker® na własnej skórze!
Jak skutecznie pozbyć się przebarwień, blizn lub tatuażu? Przetestowaliśmy laser Fotona StarWalker® na własnej skórze!

Męczą cię nadal widoczne blizny potrądzikowe? Masz dość przebarwień na skórze, które mimo zabiegów, nadal się pojawiają? A może chcesz skutecznie i w bezpieczny sposób usunąć tatuaż? Na wszystkie powyższe problemy rozwiązaniem jest StarWalker® – najnowszy laser marki Fotona. Jak działa laser Fotona StarWalker®? Sprawdziliśmy! Odwiedziliśmy gabinet kosmetyki lekarskiej Bella , by na własnej skórze przekonać się, jak działają zabiegi  wykonywane przy użyciu laserów Fotona. Właścicielka salonu, dr.n.med. Magdalena Łopuszyńska, odpowiedziała na nurtujące nas pytania i pokazała działanie laseru StarWalker® . Dowiedzieliśmy się, dlaczego lasery są tak popularne w gabinetach medycyny estetycznej i czym wyróżniają się sprzęty marki Fotona. Ich największym plusem jest bezinwazyjność oraz możliwość dostosowania do potrzeb pacjenta. Przy odpowiednim ustawieniu sprzętu trafia on celnie w źródło problemu, niwelując je i nie uszkadzając przy tym skóry dookoła.   Fotona StarWalker®  Kompaktowy i designerski StarWalker® to w rzeczywistości ogromny system laserowy – jest jednocześnie najwyższej klasy specjalistą w usuwaniu przebarwień, zmian naczyniowych, a także w odmładzaniu, terapii blizn, rozstępów, trądziku, a nawet w laserowej epilacji. StarWalker® wykonuje przełomowy krok w rozwoju medycyny estetycznej i laseroterapii dzięki autorskiej technologii Dopasowanego Impulsu Laserowego ASP (ang. Adaptive Structured Pulse). Jednolita wiązka laserowa to kolejna innowacja, dzięki której StarWalker® rozprowadza energię równomiernie po całym obszarze zabiegowym. Czy to ważne dla pacjenta? Dla jego bezpieczeństwa i komfortu na pewno! Dzięki jednorodnej wiązce spada ryzyko uszkodzenia naskórka i tkanek, zmniejsza się...

medycyna estetyczna
Adobe Stock
Newsy
Zabiegi wyszczuplające jeszcze nigdy nie dawały tak spektakularnych efektów! Jak to możliwe?
Zabiegi wyszczuplające jeszcze nigdy nie dawały tak spektakularnych efektów! Jak to możliwe?

Dieta i ćwiczenia fizyczne pomogą przygotować nasze ciała na nadchodzące lato. Warto jednak wspomóc się zabiegami medycyny estetycznej, które dodatkowo ujędrnią wiotką skórę . Wtedy efekty będą naprawdę spektakularne. Z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna, podobnie bywa, gdy szybko zrzucimy kilka lub kilkanaście kilogramów. Tu z pomocą przychodzi nam technologia, która naprawdę pomoże osiągnąć wymarzony cel. Najnowsze urządzenia medycyny estetycznej działają szeroko: równocześnie redukują tkankę tłuszczową, rzeźbią mięśnie oraz ujędrniają skórę - mówi Sławomir Sobusiak, dyrektor zarządzający BTL Estetyka Polska. Zabiegi z użyciem nowoczesnych urządzeń zastępują wielogodzinne ćwiczenia fizyczne o intensywności, jakiej nie osiągnęłybyśmy na żadnym treningu. Wystarczy kilka krótkich sesji, by latem bez skrępowania móc odsłonić ciało. EMBODY Ten zabieg doskonale rzeźbi brzuch i pośladki, bez skalpela, iniekcji, rekonwalescencji i bólu. HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) jest zaawansowaną technologią elektromagnetyczną o wysokiej intensywności. Wywołuje ponadmaksymalne skurcze mięśni (intensywniejsze od maksymalnych, dobrowolnych skurczów). Dzięki temu pobudza wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. W trakcie jednego zabiegu urządzenie stymuluje aż 20 tysięcy takich skurczów, przez co organizm uwalnia potężną ilość energii z najbliżej położonych komórek tłuszczowych. W efekcie w miejscu zabiegu mięśnie się wzmacniają i ujędrniają, a tkanka tłuszczowa znika. Optymalna seria składa się z czterech zabiegów, a efekty najbardziej widoczne są po 2-4 tygodniach od zakończonej serii. EMSCULPT...

Emily Ratajkowski i Zendaya
East News
Fleszstyle
Wyrzeźbione ciało bez treningów? Ten zabieg zapewni ci kaloryfer na brzuchu bez konieczności chodzenia na siłownię
Wyrzeźbione ciało bez treningów? Ten zabieg zapewni ci kaloryfer na brzuchu bez konieczności chodzenia na siłownię

Dziś dzięki zabiegom można mieć kaloryfer na brzuchu i brazylijskie pośladki bez ćwiczeń na siłowni. Na czym polega BTL EMBODY? Wyjaśnia dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog z Kaniowscy Clinic (ul. Barycka 1/3, Wrocław, tel. (+48) 71 322 69 09, www.kaniowscy.pl). Dla kogo przeznaczony jest zabieg BTL EMBODY? EMBODY to wyjątkowe urządzenie, które działa dwukierunkowo: powoduje zwiększenie masy mięśniowej oraz spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegom mogą się poddawać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bez względu na wiek. Terapia jest świetnym rozwiązaniem dla osób młodych, które chcą wyszczuplić talię i mieć umięśniony brzuch oraz zwiększyć jędrność i rzeźbę pośladków. Ale wskazań do zabiegów jest bardzo wiele. Jakie są te wskazania? Zabiegi BTL EMBODY przynoszą świetne rezultaty w redukcji tłuszczu trzewnego, który jest oporny na ćwiczenia (zwłaszcza u mężczyzn). Badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa, potwierdziły po EMBODY redukcję tkanki tłuszczowej i zwiększenie masy mięśniowej. Widać to również w badaniach, w których zmierzono grubość mięśni prostych przed sesją zabiegową i po niej. Zabiegi EMBODY są wskazane także u osób po urazach, zabiegach neurologicznych, z nierównością mięśni kończyn – stymulują ich pracę, przyspieszają rehabilitację i powrót do sprawności. Treningi EMBODY są odpowiednie dla kobiet, które po ciąży mają problem z odzyskaniem szczupłego i jędrnego brzucha i u których doszło do rozstępu mięśnia prostego brzucha. A także po liposukcji albo lipolizie, kiedy kontur pośladków czy kształt brzucha wymaga wzmocnienia mięśni. Czy BTL EMBODY można nazwać alternatywą dla siłowni lub dla diety? Raczej dla siłowni, choć chcąc wzmacniać mięśnie,...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik