koronawirus
East News

Rzecznik rządu o zaleceniach na Wszystkich Świętych. Czy cmentarze zostaną zamknięte?

koronawirus
East News

Rzecznik rządu Piotr Mueller w rozmowie z Wirtualną Polską wyjawił, jakie są zalecenia rządu na Wszystkich Świętych. Jak wiadomo wiele osób obawia się, że tego dnia nie będzie mogło wybrać się na groby swoich najbliższych, gdyż pojawiły się pogłoski, że rzekomo cmentarze mogą zostać zamknięte. Co na ten temat powiedział Piotr Mueller? Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Siłownie i baseny zamknięte od jutra?! Właściciele planują strajk

Rzecznik rządu o zaleceniach na Wszystkich Świętych. Czy cmentarze zostaną zamknięte?

Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy kolejne rekordy dobowych zakażeń i zgonów, a według ekspertów te liczby mogą  być w niedługim czasie niestety jeszcze wyższe. Rząd podjął już reakcję na rosnącą falę zachorowań i wprowadził szereg dodatkowych obostrzeń. 

Jak wiadomo przed nami 1. listopada, czyli Wszystkich Świętych, kiedy tłumnie gromadzimy się na cmentarzach, aby odwiedzić groby najbliższych. Jednak w dobie pandemii ten dzień niestety nie będzie wyglądał tak, jak pamiętamy go dotychczas. W związku z tym już od pewnego czasu pojawiają się doniesienia na temat dodatkowych zaleceń na Wszystkich Świętych, a także o rzekomych planach o zamknięciu cmentarzy. Rzecznik rządu Piotr Mueller w programie "Tłit" Wirtualnej Polski opowiedział o zaleceniach, jakie na ten moment są jasne, jeśli chodzi o 1. listopada.

Przede wszystkim apelujemy o to, aby wizyty na cmentarzach rozłożyć na kilka dni. W tym roku akurat to jest niedziela, to apelujemy o to, aby faktycznie w inny dzień udać się na cmentarz. Z resztą z tego co już wiemy o to apeluje również kościół. W związku z tym nie musimy koniecznie w tym dniu iść na cmentarz i o to apelujemy, aby rozłożyć po prostu te wizyty w czasie, tak abyśmy nie byli narażeni na spotkanie w większych grupach. Oczywiście na samych cmentarzach, podobnie jak w przestrzeniach publicznych obowiązują maseczki - powiedział Piotr Mueller w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

Prowadzący program zapytał również, czy planowane jest zamknięcie cmentarzy. Okazało się, że taki pomysł rzeczywiście był, jednak nie znalazł poparcia. 

Były takie dyskusje na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, ale nie było osób, które popierałyby takiego typu rozwiązania. 

Wygląda więc na to, że cmentarze jednak pozostaną otwarte, ale wizyty na grobach będziemy musieli rozłożyć na kilka dni. Oczywiście nie możemy również zapominać o obowiązku noszenia maseczek.

koronawirus
East News

W dobie pandemii powinniśmy unikać zgromadzeń i tłumów, dlatego zgodnie z zaleceniami rządu nasze wizyty na cmentarzach powinny zostać rozłożone w czasie. 

koronawirus
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11