Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News

Rząd rozważa kolejne obostrzenia! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzega: "Restrykcje mają być ostrzejsze"

Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News

Władze już wkrótce wprowadzą nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że rządzący zastanawiają się nad kolejnymi restrykcjami, aby ogarniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Konferencję prasową zorganizował również prezydent Warszawy, który w rozmowie z mediami przyznał, że w stolicy na 115 respiratorów zajętych jest już 70! 

Będą nowe obostrzenia?

Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia przekazuje niepokojące informacje dotyczące liczby zachorowań na koronawirusa. Niestety, liczba zakażonych wciąż wzrasta - tylko dziś (28 września) MZ poinformowało o kolejnych 1306 osobach u których test potwierdził obecność koronawirusa. Z kolei od początku pandemii koronawirusa wykryto aż u 88 636 osób - z czego 2 477 to przypadki śmiertelne.

W związku z rosnącą liczbą chorych rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że władze zastanawiają się nad nowymi obostrzeniami.  Wojciech Andrusiewicz przed kamerami przypominał, że wciąż obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych oraz zachowanie dystansu społecznego. Wszystko wskazuje jednak na to, że w strefach żółtych i czerwonych mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

W tym tygodniu zostaną przedstawione zmiany dotyczące obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych. Restrykcje mają być ostrzejsze- powiedział rzecznik MZ. 

Rzecznik Mnisterstwa Zdrowia przyznał, że również Warszawa może znaleźć się w strefie czerwonej.

Jeżeli liczba zarażonych będzie rosła w Warszawie, to miasto znajdzie się w czerwonej strefie, to nie zależy od ministerstwa tylko od danych - przyznał Wojciech Andrusiewicz. 

Tuż po zakończeniu konferencji rzecznika Ministerstwa Zdrowia konferencję zwołał również prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski ogłosił, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni w stolicy stwierdzono ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety,  okazuje się, że na 115 respiratorów zajętych jest już 70. Rafał Trzaskowski poinformował również, że pojawia się coraz więcej przypadków zakażeń wśród dzieci i osób młodych.

Otrzymujemy informację, że jest coraz więcej chorych w wieku 10-25 lat- powiedział Rafał Trzaskowski.

Myślicie, że Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie?

Zobacz także: Rodzice odmawiają mierzenia temperatury i noszenia maseczek przez ich dzieci w szkołach! Apele dyrekcji nie pomagają...

Władze zastanawiają się nad wprowadzeniem nowych restrykcji w strefach żółtych i czerwonych.

Koronawirus w Polsce, obowiązek noszenia maseczek
East News

Rafał Trzaskowski ogłosił, że w stolicy na 115 respiratorów zajętych jest już 70.

Rafał Trzaskowski
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48