Party Stories
Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy

Rząd rozważa kolejne obostrzenia! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzega: "Restrykcje mają być ostrzejsze"

Władze już wkrótce wprowadzą nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że rządzący zastanawiają się nad kolejnymi restrykcjami, aby ogarniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Konferencję prasową zorganizował również prezydent Warszawy, który w rozmowie z mediami przyznał, że w stolicy na 115 respiratorów zajętych jest już 70! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Będą nowe obostrzenia?

Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia przekazuje niepokojące informacje dotyczące liczby zachorowań na koronawirusa. Niestety, liczba zakażonych wciąż wzrasta - tylko dziś (28 września) MZ poinformowało o kolejnych 1306 osobach u których test potwierdził obecność koronawirusa. Z kolei od początku pandemii koronawirusa wykryto aż u 88 636 osób - z czego 2 477 to przypadki śmiertelne.

W związku z rosnącą liczbą chorych rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że władze zastanawiają się nad nowymi obostrzeniami.  Wojciech Andrusiewicz przed kamerami przypominał, że wciąż obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych oraz zachowanie dystansu społecznego. Wszystko wskazuje jednak na to, że w strefach żółtych i czerwonych mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

W tym tygodniu zostaną przedstawione zmiany dotyczące obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych. Restrykcje mają być ostrzejsze- powiedział rzecznik MZ. 

Rzecznik Mnisterstwa Zdrowia przyznał, że również Warszawa może znaleźć się w strefie czerwonej.

Jeżeli liczba zarażonych będzie rosła w Warszawie, to miasto znajdzie się w czerwonej strefie, to nie zależy od ministerstwa tylko od danych - przyznał Wojciech Andrusiewicz. 

Tuż po zakończeniu konferencji rzecznika Ministerstwa Zdrowia konferencję zwołał również prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski ogłosił, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni w stolicy stwierdzono ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety,  okazuje się, że na 115 respiratorów zajętych jest już 70. Rafał Trzaskowski poinformował również, że pojawia się coraz więcej przypadków zakażeń wśród dzieci i osób młodych.

Otrzymujemy informację, że jest coraz więcej chorych w wieku 10-25 lat- powiedział Rafał Trzaskowski.

Myślicie, że Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie?

Zobacz także: Rodzice odmawiają mierzenia temperatury i noszenia maseczek przez ich dzieci w szkołach! Apele dyrekcji nie pomagają...

Władze zastanawiają się nad wprowadzeniem nowych restrykcji w strefach żółtych i czerwonych.

Koronawirus w Polsce, obowiązek noszenia maseczek
East News

Rafał Trzaskowski ogłosił, że w stolicy na 115 respiratorów zajętych jest już 70.

Rafał Trzaskowski
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

Adam Niedzielski, minister zdrowia na konferencji prasowej
East News
Newsy
Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek i ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji! 
Nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek! Co jeszcze?

Ministerstwo Zdrowia zareagowało na gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa! Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń nie tylko w strefach żółtej i czerwonej! Niektóre zmiany będą dotyczyć również strefy zielonej. Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć liczbę gości na weselach oraz wprowadza ograniczenia w działalności punktów gastronomicznych. Co dokładnie to oznacza? Minister zdrowia o nowych obostrzeniach Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował, że ze względu na wzrost liczby osób zakażonych zostaną przywrócone niektóre restrykcje. Adam Niedzielski, który zastąpił Łukasza Szumowskiego, poinformował, że we wszystkich strefach zostaną wprowadzone zmiany dotyczące liczby gości na weselach:  w strefie zielonej na weselu będzie mogło się bawić 100 osób (do tej pory w strefie zielonej na weselu mogło być 150 osób), w strefie żółtej liczna gości zostanie zredukowana do 75 osób (wcześniej było to 100 osób), a w strefie czerwonej limit pozostaje bez zmian- 50 osób. Szef Ministerstwa Zdrowia przyznał, że w czerwonej strefie nie będzie zmian w limitach osób na weselach, ponieważ zostanie wprowadzone inne obostrzenie, które ma za zadanie chronić przed wirusem. Okazuje się bowiem, że zostaną wprowadzone ograniczenia w działalności restauracji, pubów czy barów!  Wszystkie lokale w czerwonej strefie będą czynne tylko do godziny 22:00. Adam Niedzielski poinformował również, że w strefie żółtej wraca obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Do tej pory nakaz noszenia maseczek poza pomieszczeniami zamkniętymi obowiązywał tylko w strefie czerwonej- teraz również mieszkańcy stref żółtych będą mieli taki obowiązek....

Koronawirus w Warszawie, dezynfekcja na Placu Zamkowym
East News
Newsy
Warszawa w czerwonej strefie? "Granica została przekroczona"! Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone? 

Warszawa już wkrótce trafi do strefy czerwonej? Najnowsze dane dotyczące wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem w stolicy wskazują, że na najbliższej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia ogłosi, że stolica dołączy do miast objętych czerwoną strefą! Co to oznacza dla mieszkańców Warszawy? Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone?  Strefa czerwona w Warszawie? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z portalem Onet.pl przyznał, że w najbliższy czwartek (15 października) zostaną zaktualizowane strefy w Polsce. Czy wtedy też dowiemy się, że w Warszawie zostanie wprowadzona strefa czerwona? Według doniesień portalu wszystko na to wskazuje! W ostatnich dwóch tygodniach w stolicy wykryto 2 832 przypadki zakażeń koronawirusa, a to oznacza, że granica miedzy strefą żółtą a czerwoną została już przekroczona - według obliczeń Onetu granica między strefami wynosi 2 149! Nie ma więc wątpliwości, że wspomniana granica między strefą żółtą a czerwoną została przekroczona i to z dużą nawiązką. To m.in. wynik tego, że tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano w stolicy 350 nowych zachorowań na COVID-19 - czytamy na onet.pl. Czy władze przygotowują się do wprowadzenia czerwonej strefy w Warszawie? Na razie nie mamy informacji ze strony organów państwowych, by Warszawa miała stać się strefą czerwoną. Liczymy, że jeżeli taka decyzja zapadnie, dowiemy się o tym wcześniej, a nie w czwartek z konferencji prasowej w telewizji i że rząd skonsultuje to z nami - w rozmowie z portalem skomentowała rzecznicza stołecznego Ratusza, Karolina Gałecka.  Czy już w czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia ogłosi, że Warszawa zostaje objęta strefą czerwoną? Jeżeli tak to mieszkańców stolicy czekają kolejne obostrzenia. W strefach czerwonych od 10 października obowiązuje m.in....

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner