Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Rok szkolny koronawirus
East News
Newsy

Rodzice odmawiają mierzenia temperatury i noszenia maseczek przez ich dzieci w szkołach! Apele dyrekcji nie pomagają...

Rodzice odmawiają mierzenia temperatury i noszenia maseczek przez ich dzieci w szkołach! Apele dyrekcji nie pomagają...

Już na samym początku roku szkolnego 2020/2021 niektórzy rodzice postanowili zareagować w sprawie noszenia maseczek czy mierzenia temperatury ich dzieciom w szkołach, powołując się między innymi na problemy oddechowe swoich pociech czy względy religijne. Dyrektorzy szkół, w których takie zasady zostały wprowadzone apelują o zachowanie środków bezpieczeństwa, ale tak naprawdę w tej sprawie mają związane ręce. 

Zobacz także: Powrót do szkół! Przerażające relacje rodziców! Chaos, gigantyczne kolejki i brak adaptacji dla przedszkolaków...

Iwona Pavlović ma rodzinę we Włoszech! Czy boi się koronawirusa? "Płakałam, jakby to miał być koniec świata"

Rodzice odmawiają mierzenia temperatury i noszenia maseczek przez ich dzieci w szkołach! Nie pomagają nawet apele dyrekcji...

Po prawie półrocznej przerwie i nauce zdalnej, uczniowie wrócili do szkół. Wszystkich jednak obowiązuje reżim sanitarny i wytyczne zarządzone przez dyrektorów placówek. I właśnie z powodu tych nowych zasad  pojawiły się już pierwsze problemy. Niektórzy rodzice nie godzą się np.: na mierzenie temperatury dzieciom, dezynfekcję rąk czy noszenie maseczek. O takiej sytuacji poinformował TVN24.

Sprawa dotyczy między innymi dużej szkoły ponadpodstawowej na Pomorzu. Dyrektor placówki otrzymała wiadomość od rodziców jednego z uczniów za pośrednictwem e-dziennika, w której opiekunowie dziecka odmawiają:

mierzenia temperatury, narzucania synowi obowiązku zakrywania ust i nosa, nadużywania płynu dezynfekcyjnego bezpośrednio na skórę zamiast wody z mydłem, przeprowadzania na synu jakichkolwiek testów, badań przesiewowych, pobierania wymazów, zamykanie syna w izolatce - bez naszej pisemnej zgody i obecności - czytamy na stronie TVN24. 

Jak podaje TVN24 rodzice ucznia uzasadniają, że ich syn ma skłonności astmatyczne, które mogą się objawiać suchym kaszlem czy dusznością. 

I co ja mam zrobić? Nie mogę takiego ucznia nie wpuścić na lekcje, ale jaki to daje przykład? - cytuje słowa dyrektor placówki TVN24. 

Nie jest to oczywiście jedyny przypadek, kiedy rodzice nie zgadzają się na nowe zasady reżimu sanitarnego. Niektórzy powołują się na względy religijne, inni na konstytucję. Kolejni zaś usprawiedliwiają się tym, że nie wierzą w pandemię. Dyrektorzy szkół, którzy wprowadzili nakaz noszenia maseczek w swoich placówkach tak naprawdę mają związane ręce, ponieważ nie ma obligatoryjnego obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie szkoły. Również jeżeli chodzi o pomiar temperatury rodzic ma prawo odmówienia tej czynności u swojego dziecka. 

Jak zatem znaleźć rozwiązanie tej sytuacji? Tego tak naprawdę nie wie nikt i wygląda na to, że to dopiero początek zamieszania wokół powrotu dzieci do szkół. 

Rok szkolny koronawirus
East News

Niektórzy rodzice nie zgadzają się na zasady reżimu sanitarnego w szkołach. Odmawiają między innymi mierzenia temperatury ich dzieciom czy dezynfekcję rąk. 

Rok szkolny koronawirus
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kolejki do szkół
Newsy
Powrót do szkół! Przerażające relacje rodziców! Chaos, gigantyczne kolejki i brak adaptacji dla przedszkolaków...
Powrót do szkół 2020 w czasach koronawirusa. Dzieci wracają do szkół, gigantyczne kolejki.

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego jest inne niż wszystkie, bo w dobie pandemii koronawirusa. Z tego też względu rodziców, uczniów i nauczycieli obowiązują nowe zasady reżimu sanitarnego. Jak zatem dziś wygląda sytuacja w polskich placówkach? Już wiadomo, że wielu przypadkach trzeba uzbroić się w cierpliwość, bowiem aby wejść do szkoły, trzeba najpierw poczekać w długiej kolejce. Ponadto pojawiły się już pierwsze głosy rodziców, którzy są rozgoryczeni między innymi brakiem adaptacji dla przedszkolaków. A to dopiero pierwszy dzień szkoły... Zobacz także:  Boisz się koronawirusa i nie puścisz dziecka do szkoły? Grozi ci nawet na 10 tysięcy kary!  Rozpoczęcie roku szkolnego. Gigantyczne kolejki i brak adaptacji dla przedszkolaków... Po prawie półrocznej przerwie i nauce zdalnej, uczniowie wracają do szkół. Ministerstwo Edukacji Narodowej kilka tygodni temu podjęło decyzję o wznowieniu nauki stacjonarnej. Dzisiaj nadszedł dzień, kiedy przedszkolaki, dzieci i młodzież wróciły do placówek. Z powodu nowych zasad reżimu sanitarnego pojawiły się już pierwsze problemy. Jak wiadomo ważne jest zachowywanie dystansu społecznego i unikanie gromadzenia się. Z tego też względu niektórzy stoją w gigantycznych kolejkach przed budynkiem szkoły, pomimo deszczowej pogody. W najgorszej sytuacji są niewątpliwie przedszkolaki - według relacji rodziców, które możemy przeczytać na portalu Facebook, w niektórych placówkach nawet trzylatki nie miały szansy na adaptację, a rodzice na poznanie opiekunek.  - Kolejka do końca budynku, 3 latki bez żadnej adaptacji, bez rodziców przejmowane w drzwiach. Nawet nie znamy ani opiekunek ani warunków w jakich są dzieci. Pan Dyrektor na zebranie się nie zgodził, nawet na boisku... - To jest...

Rok szkolny koronawirus
East News
Newsy
Kolejne szkoły zamknięte przez koronawirusa! Co w takiej sytuacji czeka uczniów i rodziców?
Powrót do szkół. Kolejne placówki zamknięte!

Już na samym początku roku szkolnego 2020/2021 pojawiły się informacje o zamkniętych szkołach z powodu wykrytych zakażeń koronawirusem . Zaledwie po pierwszym dniu powrotu do nauki stacjonarnej kolejne placówki zostały z tego powodu zamknięte, są to cztery szkoły na Podkarpaciu, gdzie wykryto zakażenia w gronie pracowników. Informacje o zawieszeniu funkcjonowania placówek, dyrektorzy zamieszczają m.in. na swoich stronach internetowych. Co w takiej sytuacji czeka uczniów? Sprawdźcie.  Zobacz także:  Powrót do szkół! Przerażające relacje rodziców! Chaos, gigantyczne kolejki i brak adaptacji dla przedszkolaków... Kolejne szkoły zamknięte przez koronawirusa! Co w takiej sytuacji czeka uczniów i rodziców? Tego niestety można się było spodziewać. To dopiero drugi dzień roku szkolnego, a kolejne szkoły zostały zamknięte z powodu wykrycia zakażeń wśród pracowników placówek. Tym razem są to aż cztery szkoły z województwa podkarpackiego. Z tego też względu dyrektorzy placówek podjęli decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania szkół. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Szkoły Podstawowej w Bieździedzy. Na razie zawieszenie zajęć ma potrwać do końca tego tygodnia.  Zajęcia stacjonarne zostały odwołane również w Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie. Zakażony koronawirusem jest jeden z nauczycieli, który pracuje w obydwu szkołach. Z tego też względu podjęto decyzję o przejściu na naukę zdalną.  W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u jednego z nauczycieli Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, który jednocześnie uczy w Szkole...

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Dzieci wracają do szkół od 1 września, ale może zabraknąć w nich nauczycieli. Planowany jest kolejny strajk?
Rodzice obawiają się o to, jak będzie wyglądała nauka ich dzieci od września!

Powrót dzieci do szkół od 1 września jest już pewny. Edukacja ma się odbywać w kilku modelach, jednak cały czas ten temat budzi mnóstwo kontrowersji. Ministerstwo edukacji przygotowało trzy modele nauczania i wytyczne w przypadku, kiedy w szkole pojawi się zakażona osoba.  Planujemy, że 1 września rok szkolny zaczyna się tradycyjnie, w szkołach - stwierdził minister Dariusz Piontkowski. O ile rodzice są zadowoleni, że szkoły będą otwarte, o tyle duża część nauczycieli, szczególnie tych w grupie ryzyka oraz z chorobami współistniejącymi, obawia się, że będzie narażona na zarażenie koronawirusem. Co więcej wydaje się, że relacja na linii Ministerstwo edukacji - nauczyciele jest cały czas napięta. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz w rozmowie z money.pl podkreśla, że nauczyciele mają powody, aby obawiać się powrotu do pracy, szczególnie Ci w grupie ryzyka i przedstawia konkretne propozycje: Chcemy, by kadra nauczycielska była poddawana obowiązkowym testom na obecność koronawirusa. Nauczyciele muszą również zostać wyposażeni w niezbędną ilość środków ochrony osobistej – mówi Sławomir Broniarz dla money.pl Nauczyciele obawiają się, że w szkołach nie będzie wystarczających zabezpieczeń, aby uchronić się przed koronawirusem! Sławomir Broniarz porusza też temat odpowiednich zabezpieczeń w szkołach i pyta dlaczego w placówkach nie będzie obowiązku noszenia maseczek i szybko dodaje, że wszystko zależy od kwestii finansowych: Bo przy 4,5 mln uczniów, jakich mamy w szkołach, należałoby zużywać ok. 12-13 mln jednorazowych maseczek dziennie. Zgodnie z zaleceniami lekarzy, dzieci powinny je zmieniać co 3 godziny. To zrujnowałoby budżet ministerstwa edukacji  Nauczyciele obawiają się powrotu, a...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner