Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

Odmrożenie gospodarki szybciej niż zakładano! Padły konkretne, bliskie daty! Co z galeriami i fryzjerami?

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że w najbliższych dniach poznamy decyzję rządu w sprawie zdejmowania kolejnych obostrzeń wprowadzonych w zawiązku z epidemią koronawirusa. Okazuje się, że możliwe jest odblokowanie nie tylko II etapu, ale również przesunięcia z etapu III! Jeszcze nie wiadomo, które obostrzenia z III etapu będą zdjęte:

Decyzja w sprawie uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki będzie podjęta w najbliższych dniach. Możliwe są przesunięcia z trzeciego etapu na drugi - powiedział  rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu odniósł się też do słów Jacka Sasina, który w wywiadzie dla Polsat News poinformował, że już niedługo większość obostrzeń zostanie anulowana. 

Zależy jak definiujemy większość, ale większość obostrzeń, myślę, że jeszcze będzie nam towarzyszyła całkiem długo. Mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek, kwestii dużych rygorów epidemicznych, sanitarnych - powiedział .

Kiedy poznamy decyzję rządu w sprawie kolejnego etapu odmrażania gospodarki?

Obecnie rząd analizuje dane z ostatniego tygodnia i już w najbliższych dniach na konferencji przedstawi dalszy plan odmrażania gospodarki. W II etapie mają zostać otwarte hotele, niektóre instytucje państwowe, a markety budowlane znów będą działały w weekendy:

Natomiast faktycznie jutro, pojutrze będą podejmowane decyzje dotyczące drugiego etapu znoszenia obostrzeń, po tym, jak spłyną dane dotyczące tego tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu. Na tej podstawie będzie przyjęta data uruchomienia kolejnego etapu, czyli między innymi otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, otwarcia w weekendy marketów budowlanych czy otwarcia niektórych instytucji publicznych - powiedział Piotr Müller.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie wejdzie w życie II etap odmrażania gospodarki, ale najbardziej prawdopodobne są dwie daty: 4 lub 11 maja. 

Czy jest szansa na otwarcie galerii handlowych?

Okazuje się, że rząd rozmawia też z przedstawicielami galerii handlowych. Otwarcie sklepów w galeriach jest zawarte w III etapie, jednak może się to okazać trudne i bardzo prawdopodobne, że pojawią się limity w liczbie osób mogących przebywać w tym samych czasie w sklepach:

Cały czas trwają rozmowy również z przedstawicielami galerii handlowych, na jakich zasadach oni byliby w stanie takiego podwyższonego rygoru sanitarnego uruchamiać te placówki - dodał rzecznik rządu Piotr Müller

 

 

Zobacz także: Co ze szczytem zachorowań w Polsce? Niepokojąca opinia epidemiologa

Rząd analizując sytuację epidemiczną w Polsce decyduje o zdejmowaniu kolejnych obostrzeń!

East News

Jacek Sasin wyraził opinię, że już za kilka dni większość obostrzeń zostanie anulowana. Rzecznik rządu ostrożnie podchodzi do wszelkich takich dywagacji. 

East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48