Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News
Newsy

Odmrożenie gospodarki szybciej niż zakładano! Padły konkretne, bliskie daty! Co z galeriami i fryzjerami?

Rzecznik rządu Piotr Müller o kolejnym etapie odmrożenia gospodarki: "Są rozważane pewne przesunięcia"! Kiedy odmrożenie gospodarki?

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że w najbliższych dniach poznamy decyzję rządu w sprawie zdejmowania kolejnych obostrzeń wprowadzonych w zawiązku z epidemią koronawirusa. Okazuje się, że możliwe jest odblokowanie nie tylko II etapu, ale również przesunięcia z etapu III! Jeszcze nie wiadomo, które obostrzenia z III etapu będą zdjęte:

Decyzja w sprawie uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki będzie podjęta w najbliższych dniach. Możliwe są przesunięcia z trzeciego etapu na drugi - powiedział  rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu odniósł się też do słów Jacka Sasina, który w wywiadzie dla Polsat News poinformował, że już niedługo większość obostrzeń zostanie anulowana. 

Zależy jak definiujemy większość, ale większość obostrzeń, myślę, że jeszcze będzie nam towarzyszyła całkiem długo. Mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek, kwestii dużych rygorów epidemicznych, sanitarnych - powiedział .

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy poznamy decyzję rządu w sprawie kolejnego etapu odmrażania gospodarki?

Obecnie rząd analizuje dane z ostatniego tygodnia i już w najbliższych dniach na konferencji przedstawi dalszy plan odmrażania gospodarki. W II etapie mają zostać otwarte hotele, niektóre instytucje państwowe, a markety budowlane znów będą działały w weekendy:

Natomiast faktycznie jutro, pojutrze będą podejmowane decyzje dotyczące drugiego etapu znoszenia obostrzeń, po tym, jak spłyną dane dotyczące tego tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu. Na tej podstawie będzie przyjęta data uruchomienia kolejnego etapu, czyli między innymi otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, otwarcia w weekendy marketów budowlanych czy otwarcia niektórych instytucji publicznych - powiedział Piotr Müller.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie wejdzie w życie II etap odmrażania gospodarki, ale najbardziej prawdopodobne są dwie daty: 4 lub 11 maja. 

Czy jest szansa na otwarcie galerii handlowych?

Okazuje się, że rząd rozmawia też z przedstawicielami galerii handlowych. Otwarcie sklepów w galeriach jest zawarte w III etapie, jednak może się to okazać trudne i bardzo prawdopodobne, że pojawią się limity w liczbie osób mogących przebywać w tym samych czasie w sklepach:

Cały czas trwają rozmowy również z przedstawicielami galerii handlowych, na jakich zasadach oni byliby w stanie takiego podwyższonego rygoru sanitarnego uruchamiać te placówki - dodał rzecznik rządu Piotr Müller

 

 

Zobacz także: Co ze szczytem zachorowań w Polsce? Niepokojąca opinia epidemiologa

Rząd analizując sytuację epidemiczną w Polsce decyduje o zdejmowaniu kolejnych obostrzeń!

East News

Jacek Sasin wyraził opinię, że już za kilka dni większość obostrzeń zostanie anulowana. Rzecznik rządu ostrożnie podchodzi do wszelkich takich dywagacji. 

East News

 

Zobacz także
Izabela Janachowska stworzyła maseczki ochronne dla panien młodych

Ślub w czasach koronawirusa. Izabela Janachowska stworzyła maseczki dla panien młodych! Jaka cena?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin! 

 

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Oto data!
EastNews
Newsy
Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data!
Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Polsat News podał realną datę ponownego otwarcia salonów fryzjerskich.

Wiele osób czeka na informację, kiedy w końcu zostaną otworzone salony fryzjerskie. Jak wiadomo, ponowne uruchomienie tego typu zakładów zaplanowane zostało przez rząd dopiero w III etapie odmrożenia gospodarki. Rzecznik rządu Piotr Müller, w rozmowie z Polsat News podał już jednak wstępną datę, kiedy fryzjerzy będą mogli wrócić do pracy! Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Oto ograniczenia w przedszkolach i żłobkach. Brak obecności rodziców, brak ulubionych zabawek...  Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Jest wstępna data! Na konferencji w środę 29 kwietnia dowiedzieliśmy się, że już od 4 maja ponownie zaczną funkcjonować galerie handlowe, a także hotele i miejsca noclegowe. W dalszym ciągu jednak nie zostały otworzone salony fryzjerskie, które są zaplanowane na III etap odmrażania gospodarki. To niewątpliwie bardzo trudna sytuacja dla wszystkich przedsiębiorców z tej branży - od kilku tygodni bowiem pozostają bez dochodów. Również klienci pozostali bez możliwości skorzystania z tego typu usług i z niecierpliwością czekają na wiadomość o dacie otwarcia salonów fryzjerskich. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza! Wygląda jednak na to, że już niedługo się to zmieni. Jak podkreślił w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, otworzenie salonów fryzjerskich to kwestia, która będzie elementem kolejnego etapu odmrażania gospodarki.   W drugim etapie i tak połączyliśmy część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki, co powoduje, że możemy nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze - powiedział rzecznik rządu. Jak następnie dodał rzecznik rządu, realnym terminem uruchomienia tej branży ponownie, jest połowa maja....

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Kiedy rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki? Rzecznik rządu zdradza termin 
Kiedy rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki? Rzecznik rządu zdradza termin 

Przedsiębiorcy z zapartym tchem oczekują na realne odmrożenie gospodarki i możliwość funkcjonowania jak przed pandemią. 20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap planu przedstawionego przez Mateusza Morawieckiego w miniony czwartek. Drugi etap dotyczy otwarcia hoteli i podobnych miejsc noclegowych z dalszym zachowaniem wzmożonej higieny raz dystansu, otwarcia sklepów budowlanych w weekendy oraz otwarcie niektórych instytucji kultury, takich jak muzea czy biblioteki. Rzecznik rządu zdradził termin wprowadzenia drugiego etapu. Czy możemy się go spodziewać jeszcze przed majówką?  Zobacz także:  Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy Odmrażanie gospodarki. Kiedy drugi etap?  20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap odmrażania gospodarki. Poluzowano kilka obostrzeń dotyczących wstępu do lasu oraz parków, jednak w kwestiach gospodarczych niewiele się zmieniło. Zmiany wprowadzono tylko w kwestii zakupów w sklepach spożywczych, zwiększono liczbę osób, która może przebywać na terenie sklepu oraz zniesiono godziny dla seniorów w weekendy. Do tej pory jednak nie podano dokładnej daty wprowadzania kolejnych etapów. Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził, przybliżoną datę wprowadzenia kolejnego etapu:  Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja. (...) Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu. Czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem - powiedział w TVP Info  Rzecznik odniósł się również do kwestii otwarcia hoteli i miejsc noclegowych:  To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane,...

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Galerie handlowe zostaną otwarte wcześniej!? Nieoficjalne informacje o odmrażaniu gospodarki
Galerie handlowe zostaną otwarte już na początku maja?

Rząd planuje zdejmowanie kolejnych ograniczeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa . Już dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić plan wchodzenia w życie II etapu odmrażania gospodarki. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami częściowo mają zostać otwarte hotele, markety budowlane wznowią sprzedaż w weekendy i znów zaczną działać niektóre instytucje kultury, biblioteki i galerie sztuki. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przeanalizował już dane, m.in. dotyczące liczby zakażeń koronawirusem z tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu zdejmowania ograniczeń. (...) Dziś, wstępnie ok. południa, premier Mateusz Morawiecki poinformuje o dacie wejścia w życie II etapu poluzowania obostrzeń i regulacji wprowadzonych w wyniku epidemii koronawirusa - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik rządu Piotr Müller.  Okazuje się, że to nie wszystko! Jak wynika z nieoficjalnych informacji, również galerie handlowe mogą zacząć działać wcześniej. Maa się to odbywać na specjalnych zasadach! Oczywiście ich otwarcie będzie możliwe na określonych warunkach - dodał rzecznik rządu. Na jakich zasadach będą działały w czasie epidemii koronawirusa? Jak informuje dziennik.pl, możliwe jest wcześniejsze niż początkowo zakładano otwarcie galerii handlowych, które znajdują się dopiero w III etapie odmrażania gospodarki. Ich otwarcie miałoby się odbywać na specjalnych warunkach, przy określonej maksymalnej liczbie klientów oraz z określonymi podwyższonymi normami sanitarnymi. Chodzi oczywiście o dezynfekcję rąk i często używanych powierzchni.  To dobry pomysł? Zobacz także:   Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! W ostatnim czasie przez...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner