Dlaczego jest strajk kobiet? Anja Rubik na Międzynarodowym Strajku Kobiet Agata Młynarska i Michał Piróg na Międzynarodowym Strajku Kobiet Ewa Kopacz na Międzynarodowym Strajku Kobiet Martyna Wojciechowska na Międzynarodowym Strajku Kobiet
Dlaczego jest strajk kobiet?
1/10
Dlaczego jest strajk kobiet?

Anja Rubik, Martyna Wojciechowska, Paulina i Agata Młynarskie, Michał Piróg i inni wzięli udział w Międzynarodowym Strajku Kobiet w Warszawie! Kobiety w dniu swojego święta wyszły na ulice w ponad 80 polskich miastach aby walczyć o swoje prawa i pokazać rządowi "czerwoną kartkę". Dlaczego kobiety strajkują? Bo chcą m.in. swobodnego dostępu do antykoncepcji, in vitro i badań prenatalnych, takich samych płac jak mężczyźni oraz utrzymania standardów opieki okołoporodowej. W całą akcję mocno zaangażowała się znana na całym świecie top modelka Anja Rubik, która pisze:

Liczę na Was! 8 marca z kobietami z 40 krajów wychodzimy na ulicę. Chcemy być zdrowe, bezpieczne i móc same decydować o swoim życiu. Żądamy pełni praw reprodukcyjnych. Żądamy państwa wolnego od zabobonów. Żądamy wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej. Bądźcie ze mną w Warszawie. - pisała Anja Rubik. 

Międzynarodowy Strajk Kobiet z udziałem gwiazd!

W walkę o swoje prawa zaangażowała się również międzynarodowa gwiazda - Jessica Chastain, która obecnie przebywa w Polsce.

 

Zobacz: Jessica Chastain na proteście kobiet w Warszawie! "Jesteśmy silniejsze, gdy jesteśmy razem" ZDJĘCIA

 

Protest organizuje Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalna inicjatywa kobiet. To dzięki jej staraniom udało się zorganizować w październiku zeszłego roku tzw. „Czarny Protest”. 

 

Na miejscu jest Martyna Wojciechowska, która pokazała filmik na swoim Facebooku.

 

Zobaczcie, kto jeszcze się pojawił!

2/10
Anja Rubik na Międzynarodowym Strajku Kobiet
3/10
Agata Młynarska i Michał Piróg na Międzynarodowym Strajku Kobiet
4/10
Ewa Kopacz na Międzynarodowym Strajku Kobiet
5/10
Martyna Wojciechowska na Międzynarodowym Strajku Kobiet
6/10
Anja Rubik na Międzynarodowym Strajku Kobiet
7/10
Maja Ostaszewska na Międzynarodowym Strajku Kobiet
8/10
Anja Rubik na Międzynarodowym Strajku Kobiet
9/10
Krystyna Janda na Międzynarodowym Strajku Kobiet
10/10
Jolanta Kwaśniewska na Międzynarodowym Strajku Kobiet