Roman Giertych komentuje zatrzymanie

Roman Giertych komentuje zatrzymanie przez CBA! "Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS"

Roman Giertych komentuje zatrzymanie

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. Dziś po południu jako pierwsza o tym fakcie poinformowała córka adwokata, Maria Giertych. Prawnik w imieniu córki poprosił też o podawanie w mediach swoich pełnych danych, a sam niedawno odniósł się na Twitterze do swojego zatrzymania i napisał:

Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel - czytamy na Twitterze adwokata. 

Roman Giertych komentuje zatrzymanie

Sprawa jest bardzo głośna, w końcu dotyczy jednego z najpopularniejszych prawników w Polsce. Adwokat został zatrzymany w sądzie tuż po tym, jak wyszedł z rozprawy. Oprócz Romana Giertycha zatrzymano też 11 innych osób, w tym biznesmena Ryszarda K. Jak informuje CBA zatrzymani usłyszą zarzuty przywłaszczenia środków spółki i prania brudnych pieniędzy:

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych. Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Według CBA sprawa jest rozwojowa. Co więcej, prawnik w piątek miał uczestniczyć w sprawie dotyczącej Leszka Czarneckiego, który jest klientem Romana Giertycha w zawiązku z tzw. aferą GetBack.

 

Roman Giertych zatrzymany przez CBA
East News

Roman Giertych z żoną, Barbarą. 

Roman Giertych z żoną
EastNews

 

 

Więcej na temat Roman Giertych
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48