Robert Lewandowski w camelowym płaszczu na zgrupowaniu kadry

Robert Lewandowski był dyskryminowany w Niemczech? Czy Anię Lewandowską też gorzej traktowano?

Robert Lewandowski w camelowym płaszczu na zgrupowaniu kadry

Robert Lewandowski w najnowszym wywiadzie szczerze opowiedział o tym, czy jak był traktowany w Niemczech jako polski piłkarz. Lewandowski jest obecnie uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu, który odnosi sukcesy także na arenie międzynarodowej. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji, dzisiaj jego nazwisko jest stawiane w czołówce najlepszych sportowców świata! Ale w rozmowie z Romanem Kołtoniem zdradził, że jego życie w Niemczech nie zawsze wygląda tak pięknie, jak mogłoby się wydawać. 

Zobacz także: To tu Robert i Anna Lewandowscy spędzają święta! Zobacz ich posiadłość na Mazurach

Czy Roberta Lewandowskiego dyskryminowano w Niemczech?

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na kanale Youtube "Prawda Futbolu", pojawił się wywiad Romana Kołtonia z Robertem Lewandowskim. Jak wiadomo polski napastnik od wielu lat żyje w Niemczech i z pewnością przyzwyczaił się już do różnic kulturowych. Jednak początki były trudne. Przez negatywne stereotypy o Polakach, piłkarz niejednokrotnie na swojej drodze napotykał przeszkody. 

Stereotypy i historie, jakie na nasz temat krążyły – były na wyrost moim zdaniem – ale teraz ich nie słychać. […] Zdaje sobie sprawę, ile pracy to kosztowało, nie tylko mnie, ale wielu innych piłkarzy grających w Niemczech. Na swojej drodze spotykałem sporo przeszkód. Osobiście doświadczałem tego, że jak chłopak z Polski, to zawsze było jakieś „ale” – powiedział Robert Lewandowski.

Dzięki sukcesowi Roberta Lewandowskiego znacznie zmieniła się opinia Niemców, na temat Polaków. Jak przyznaje nasz zawodnik, pracujący w Niemczech Polacy również zauważyli różnicę.

- Spotykam Polaków, którzy podchodzą i opowiadają krótkie historie z pracy, jak pomogło im to, że ja strzelam bramki. Wiadomo, że jestem na świeczniku, a oni zakłady o wyniki meczów wygrywają i zaczynają ich trochę inaczej odbierać. To jest fajne i daje powodów do dumy.

Ponadto nasz napastnik przyznał, że życie w Monachium wcale nie jest tak piękne, jak może się niektórym wydawać. 

W Monachium nie dość, że trzeba długo czekać, to jakość jest względna, bym powiedział i ceny są bez porównania wyższe niż u nas.

Anna Lewandowska o życiu w Niemczech

A co o życiu w Monachium sądzi żona Roberta, Anna Lewandowska? Czy ona też musiała walczyć ze stereotypami o Polakach? W wywiadzie dla Deutsche Welle Anna przyznała, że ona z kolei ceni życie w Monachium, bo ma tu... spokojniejsze życie. I nie tylko dlatego!

Uwielbiam tutaj ten "Ordnung", czyli jak wszystko jest zaplanowane i poukładane, a ja lubię mieć plan. Mam na myśli wszystko, co jest związane z parkowaniem, z płaceniem mandatów, spóźnianiem się czy rezerwacją czegokolwiek. Jak chcemy naprawić zmywarkę w domu, to najpierw przychodzi ktoś od sprawdzenia sprzętu, a następnego dnia druga osoba ustala termin naprawy. W Polsce może jest szybciej, tu za to jest porządek. Niemcy jako ludzie są bardzo sympatyczni, są też bardzo świadomi swojego ciała pod względem zdrowia.

Ile zarabia Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski stwierdził w wywiadzie, iż wcześniej nie miał śmiałości, aby mówić o swoich zarobkach. A są one niemałe! Dzięki nowemu kontraktowi z Bayernem Monachium piłkarz zarabia rocznie 20 mln euro rocznie. Do tego dochodzą liczne kontrakty reklamowe. Piłkarz poświęcił jednak wiele lat i wysiłku, aby być dzisiaj w miejscu, w którym jest i zrozumiał, ze nie powinien wstydzić się zarobków, na które ciężko zapracował.

Kiedyś uczono mnie, że lepiej nie mówić o pieniądzach, nie chwalić się tym. Czasy się zmieniły, ciężko na to pracowałem. Nie wstydzę się o tym mówić. Nie mam już takiej nieśmiałości jak kiedyś, bo wiem, ile wysiłku, potu, łez musiałem wylać, żeby być w tym miejscu, w którym jestem - stwierdził nasz napastnik.

Mimo początkowych trudności, dzisiaj piłkarz cieszy się ogromną renomą i poważaniem w świecie futbolu, a nam rodakom, dostarcza niezapomnianych emocji zarówno w meczach z reprezentacją Polski, jak i w Bundeslidze! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Roberta Lewandowskiego!

Robert Lewandowski na meczu
East News

 

Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08