Rafał Trzaskowski
East News
Newsy

Rafał Trzaskowski skomentował decyzję Ministerstwa Edukacji w sprawie powrotu dzieci do szkół. "Niezbyt to logiczne" 

Rafał Trzaskowski o powrocie dzieci do szkół: "Niezbyt to logiczne"

Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla Onet.pl odniósł się do decyzji Ministerstwa Edukacji, dotyczącej powrotu dzieci do szkół we wrześniu. Zdaniem prezydenta Warszawy jest to "niezbyt logiczne". Czy sam zatem zdecyduje się wysłać swoje dzieci do szkoły? Czy placówki oświatowe w Warszawie będą przygotowane na powrót uczniów do placówek oświatowych? Zobaczcie, jakie zdanie ma na ten temat prezydent Warszawy. 

Zobacz także: Małgorzata i Rafał Trzaskowscy odpowiedzieli na bardzo prywatne pytania! Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie? 

Ilona Łepkowska skrytykowała fryzurę Małgorzaty Trzaskowskiej? Teraz tłumaczy, co miała na myśli

Rafał Trzaskowski skomentował decyzję Ministerstwa Edukacji w sprawie powrotu dzieci do szkół. "Niezbyt to logiczne" 

Decyzja Ministerstwa Edukacji podzieliła rodziców i uczniów. Jak poinformował Dariusz Piontkowski na ostatniej konferencji prasowej, dzieci mają wrócić od września do normalnego, stacjonarnego trybu nauczania. Niestety, od przeszło tygodnia praktycznie każdego dnia w Polsce odnotowuje się nowe, dobowe rekordy potwierdzonych przypadków koronawirusa. W piątek 7 sierpnia przekroczyliśmy kolejną barierę - tej doby przybyło 809 nowych zakażeń.

Z tego też względu decyzja Ministerstwa Edukacji jest szeroko komentowana. Niektórzy rodzice nie mogą zrozumieć, dlaczego szkoły mają zostać otwarte kiedy właśnie odnotowujemy rekordy zakażeń. Głos w tej sprawie zabrał również Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, a prywatnie ojciec dwójki dzieci. 

Kiedy mieliśmy 100 przypadków zarażeń dziennie szkoły były zamykane, a teraz, kiedy mamy ich ponad 600, będą otwierane. Niezbyt to logiczne - powiedział w rozmowie z Onet.pl, Rafał Trzaskowski. 

Rafał Trzaskowski odpowiedział dziennikarzowi Onet.pl również na pytanie, czy sam w takim razie zdecyduje się wysłać swoje dzieci do szkoły. 

Skoro rząd bierze odpowiedzialność za to, że szkoły będą bezpieczne, to zapewne tak. Będziemy pewnie podejmować decyzję we wrześniu. Ja pracuję, moja żona też, więc trudno sobie wyobrazić sytuację, że przez wiele miesięcy dzieci są same w domu. Musimy się nad tym bardzo poważnie zastanowić. Myślę, że wszyscy - my, rodzice - będziemy czekać z decyzjami do ostatniej chwili i obserwować, czy i jak się rozwija epidemia - odpowiedział Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy wyjawił również, czy szkoły w Warszawie będą przygotowane na powrót dzieci do szkół. 

Przez cały czas pracujemy nad tym, by być gotowi na wrzesień. Tylko pamięta pan, jak to było z przedszkolami i żłobkami - w piątek nam powiedziano, że w poniedziałek możemy je otwierać, bez żadnych szczegółowych zaleceń. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej i że będzie pełen komplet zaleceń dla wszystkich.

Uczniowie w szkołach mają być zwolnieni z obowiązku zasłaniania nosa i ust. Jak poinformował na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski, będą za to obowiązywały szczegółowe zasady higieny osobistej, a pomieszczenia szkolne będą regularnie myte i dezynfekowane. Jednak te zapewnienia Ministerstwa Edukacji w dalszym ciągu nie przekonują sporej części rodziców, którzy obawiają się wysłać swoje dzieci do placówek oświatowych, kiedy w naszym kraju odnotowuje się kolejne rekordy zakażeń. 

Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla Onet.pl odniósł się do decyzji Ministerstwa Edukacji w sprawie powrotu dzieci do szkół. 

Rafał Trzaskowski
East News

Zdaniem prezydenta Warszawy nie jest to zbyt logiczne, że szkoły były zamykane przy 100 przypadkach zakażeń dziennie, a teraz planowane jest ich otwarcie, kiedy z dnia na dzień odnotowujemy rekordowe przyrosty zachorowań. 

Rafał Trzaskowski
East News

Zobacz także
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda z rodziną i Rafał Trzaskowski z żoną głosują w wyborach. Zobaczcie jak wyglądali!

Rafał Trzaskowski pokazał syna

Rafał Trzaskowski pokazał syna! Są do siebie bardzo podobni

 

 

 

Ilona Łepkowska komentuje swoją wypowiedź o wyglądzie Małgorzaty Trzaskowskiej
Newsy
Ilona Łepkowska skrytykowała fryzurę Małgorzaty Trzaskowskiej? Teraz tłumaczy, co miała na myśli
Ilona Łepkowska skrytykowała fryzurę Małgorzaty Trzaskowskiej? Teraz tłumaczy, co miała na myśli

Ilona Łepkowska   odniosła się do fali krytyki, która spotkała ją po wypowiedzi jakiej udzieliła na temat wyglądu Małgorzaty Trzaskowskiej po wieczorze wyborczym. Ktoś skrytykował Twoją fryzurę? Dostępny w Ezebra kod rabatowy wykorzystaj na profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów! Ilona Łepkowska o fryzurze Małgorzaty Trzaskowskiej Scenarzystka "M jak Miłość" powiedziała wówczas, że według niej zbyt zwyczajny wygląd żony Rafała Trzaskowskiego, w którym na co dzień nie ma absolutnie nic złego, mógł zostać źle odebrany przez osoby mieszkające na prowincji. Według niej ta drobna wpadka mogła zaważyć na ewentualnym spostrzeżeniu pierwszej damy przez wyborców, która jest integralną częścią wizerunku przyszłej głowy państwa.  Mnie się bardzo podoba Małgorzata Trzaskowska, ale ja powiem tak, o głupstwie, o takiej drobnej rzeczy. Już nie mówię o tym, że oczywiście wieczór wyborczy znowu w Warszawie, a nie na prowincji - zauważyła scenarzystka. (...) - Pani prezydentowa Agata Duda wystąpiła w eleganckiej sukni i myślę, że dla większości była uczesana, miała głowę od fryzjera. Dla większości społeczeństwa to jest właśnie wizerunek pierwszej damy.  Natomiast Małgorzata Trzaskowska, która oczywiście jeżdżąc w kampanii, mogła jeździć w balerinkach i t-shirtach, tak samo ubrała się na wieczór wyborczy. Myślę, że wiele osób oglądając ją - osób z prowincji, przyznaję - pomyślało: „ Kurczę, no zaraz, no ona się nawet nie uczesała dokładnie, te włosy niespięte. Jak ona wygląda? Nie no, my potrzebujemy kogoś takiego eleganckiego jak prezydentowa Dudowa - komentowała w Wirtualnej Polsce.  Te słowa spotkały się z olbrzymią falą krytyki, a internauci nie szczędzili niemiłych...

Kiedy dzieci realnie wrócą do szkół?
East News
Newsy
Dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? To najbardziej prawdopodobny scenariusz 
Dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? To najbardziej prawdopodobny scenariusz 

"Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkoły?" to jedno z pytań, które od kilku miesięcy zadają sobie rodzice. Rząd powoli rozpoczął odmrażanie gospodarki, jednak decyzje w kwestii dalszego sposobu kształcenia jeszcze nie zapadły. Od 6 maja będą mogły wznowić swoją działalność żłobki oraz przedszkola, jednak posyłanie do nich dzieci nie będzie obowiązkowe. Rząd w ramach tarczy antykryzysowej zapewni rodzicom zasiłek opiekuńczy na dziecko do lat 8, który będzie mógł być pobierany do 24 maja. Jednak co dalej? Minister edukacji zabrał głos w sprawie uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Najmłodsze klasy prawdopodobnie będą mogły wrócić do szkoły na ostatni miesiąc roku szkolnego. Minister nie wyklucza również posłania do szkół starszych uczniów. Jednak na razie to nic oficjalnego. Jak sytuacja wygląda w innych krajach?   Zobacz także:  Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos! Powrót dzieci do szkół przed wakacjami. Kiedy uczniowie realnie zaczną chodzić do szkoły?  Rodzice dzieci szkolnych zastanawiają się, również nad sensem otwierania szkół dla uczniów dopiero w czerwcu. Koniec roku szkolnego zaplanowany jest na 26 czerwca, co dałoby dzieciom pełne 4 tygodnie uczęszczania do szkoły, biorąc pod uwagę, że rozpoczęłyby od 1 czerwca. Jednakże w trakcie tego miesiąca zaplanowane są egzaminy zarówno ósmoklasistów, jak i maturalne, które w tym czasie przewidywały dni wolne dla uczniów klas młodszych. 11 czerwca przypada również święto Bożego Ciała, które również przewiduje dzień wolny od zajęć. Kolejną kwestią jest to, czy szkoły zdążą przygotować się na otwarcie, z zapewnieniem wszystkich środków bezpieczeństwa dla...

Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej
East News
Newsy
Uczniowie wrócą do szkół jeszcze w tym miesiącu? Zaskakujące słowa wiceministra edukacji! 
Dariusz Piontkowski w najnowszym wywiadzie zdradził, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Wiceminister edukacji i nauki na antenie Radia Zet powiedział, kiedy będą podejmowane decyzje w sprawie dzieci i młodzieży, która od wielu tygodni czeka na powrót do nauczania stacjonarnego.

Dariusz Piontkowski w najnowszym wywiadzie zdradził, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Wiceminister edukacji i nauki na antenie Radia Zet powiedział, kiedy będą podejmowane decyzje w sprawie dzieci, które od wielu tygodni czekają na powrót do nauczania stacjonarnego. Zdaniem Dariusza Piontkowskiego możliwe jest, że szkoły będą otwarte już w kwietniu! Sprawdźcie, co dokładnie powiedział wiceminister edukacji i nauki. Kiedy powrót uczniów do szkół? Chociaż lockdown w Polsce ma obowiązywać do 9 kwietnia to już teraz pojawiają się nieoficjalne informacje, że władze planują go ponownie przedłużyć. Teraz z pewnością wszyscy rodzice zastanawiają się, kiedy ich dzieci będą mogły wrócić do szkoły. Dziś wszyscy uczniowie uczą się zdalnie, ale według najnowszego komentarza wiceministra edukacji niewykluczone, że część dzieci wróci do szkół już w kwietniu! Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeśli to będzie możliwe ze względu na epidemię. Najpóźniej w maju i czerwcu - na antenie Radia Zet mówił Dariusz Piontkowski. Będzie to zależało od rozwoju epidemii. Dane ze świąt są dużo niższe, ale prawdopodobnie było dużo mniej testów. Raczej w połowie tygodnia wyniki mogą być wiarygodne i pokazać, czy tendencja się przełoży- dodał.  Wiceminister edukacji wskazał również termin, kiedy będzie podejmowana decyzja w sprawie ewentualnego powrotu dzieci do szkół. Decyzje będą podejmowane pod koniec tego tygodnia, gdy będzie znana liczba zakażeń i prognoz. Decyzję trzeba podjąć odpowiedzialnie, nie można robić tego w ciemno - zdradził na antenie Radia Zet.  Myślicie, że uczniowie naprawdę jeszcze w kwietniu wrócą do szkół?  Zobacz...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik