Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Rafał Królikowski żegna Pawła Królikowskiego
East News
Newsy

"Żegna Cię cała nasza królicza rodzina..." Rafał Królikowski w poruszających słowach do brata, Pawła

Rafał Królikowski wygłosił poruszające przemówienie, kierując ostatnie słowa do swojego ukochanego starszego brata. Co powiedział o Pawle Królikowskim?

Trwają uroczystości pogrzebowe Pawła Królikowskiego. To trudny czas i ogromna strata dla całej rodziny. Dziś na warszawskich Powązkach Wojskowych, cenionego aktora ale przede wszystkim męża, ojca, brata i dziadka żegnają najbliżsi.

Rafał Królikowski wygłosił w kościele poruszające przemówienie, kierując ostatnie słowa do swojego starszego brata. 

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antoni Królikowski żegnają ukochanego męża i tatę

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

Rafał Królikowski żegna Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski urodzili się w Zduńskiej Woli. Dzieliło ich pięć lat różnicy wieku. Paweł był dla swojego młodszego brata wzorem, to dzięki niemu również zainteresował się aktorstwem. Panowie mieli okazję nawet zagrać w jednym serialu. Dziś już, niestety, nic nie będzie takie samo.

Rafał Królikowski podczas uroczystości pogrzebowych wygłosił wzruszające przemówienie: 

Nie umiem się z tobą pożegnać. To najtrudniejsza rola. Całe swoje życie miałem starszego brata.

Następnie nawiązał do najpiękniejszych wspomnień, od dzieciństwa po teraźniejszość. Na pomoc, uśmiech i wsparcie starszego brata mógł liczyć w każdej sytuacji: 

Mogłem podkraść ci papierosa, posłuchać Niemena. Przecierałeś szlaki, pokazałeś mi jak tworzyć rodzinę, dom. Zawsze mogłem zadzwonić, zapytać jaki kupić samochód, znałeś się na tym. Zawsze umiałeś dostrzec we wszystkim coś szczególnego. Umiałeś pięknie to uchwycić, określić, zaskakująco spuentować. Umiałeś czarować, może to niepoprawne w tym miejscu. Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem. Żegna cię nasza królicza rodzina. Cześć kochany bracie. Jak zwykle poszedłeś inną, zaskakującą drogą.

Paweł Królikowski był wyjątkowym człowiekiem, który na zawsze zapisze się w sercach wielu. 

Zobacz także: Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików"

Trwa ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Rafał Królikowski, młodszy brat aktora, żegna go w poruszających słowach. 

Rafał Królikowski i Dorota Mirska na pogrzebie Pawła Królikowskiego
East News

Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat po ciężkiej chorobie. Aktor odszedł 27 lutego 2020 roku w otoczeniu najbliższej rodziny. 

Pogrzeb Pawła Królikowskiego
East News

 

Robert Gonera
East News
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Robert Gonera przyszedł pożegnać aktora - mało kto wie, że to on miał zagrać Kusego w serialu "Ranczo"
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Robert Gonera przyszedł pożegnać aktora - mało kto wie, że to on miał zagrać Kusego w serialu "Ranczo"

Pogrzeb Pawła Królikowskiego pełen był wzruszających momentów - szczególnie wzruszające były przemówienia jego dzieci: Antka ( Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików" ) i Julii ( Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce ). Na pogrzebie pojawiło się wiele polskich gwiazd, które znały się prywatnie i zawodowo z Pawłem Królikowskim - wśród nich aktor znany m.in. z serialu "M jak miłość" Robert Gonera (51 l.). Co ciekawe,  początkowo Kusego miał zagrać właśnie on - nie Paweł Królikowski! Gonera jednak zrezygnował w ostatniej chwili - podaje kultura.gazeta.pl. Podczas mszy "Czytanie z Księgi Mądrości" odczytała przyjaciółka zmarłego aktora, Joanna Kurowska, a drugie czytanie wygłosił właśnie Robert Gonera. Zobacz także:  To dla nich najtrudniejszy dzień w życiu... Dzieci żegnają ukochanego ojca, Pawła Królikowskiego Robert Gonera pojawił się na pogrzebie Pawła Królikowskiego . Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiło się wiele polskich gwiazd, które znały prywatnie aktora, m.in. Anna Mucha. Paweł Królikowski przyjaźnił się również z Piotrem Gąsowskim. Panowie znali się m.in. z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Msza żałobna rozpoczęła się o godzinie 11:00 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystość odprawia kardynał Kazimierz Nycz. Paweł Królikowski został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie trafiło w ręce jego żony.  

Julia Królikowska i Antek Królikowski na pogrzebie Pawła Królikowskiego
EastNews
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce

Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiło się wiele gwiazd, z którymi aktor się przyjaźnił czy znał zawodowo. Nie zabrakło też jego przyjaciół, fanów oraz oczywiście - najważniejszych ludzi w jego życiu - jego rodziny. Żona Pawła Królikowskiego oraz jego pięcioro dzieci: Antoni, Jan, Marcelina, Ksawery i Julia. I to właśnie 21-letnia Julia wygłosiła jedno z najbardziej wzruszających przemówień na pogrzebie: Dziękujemy ci tato za świat pojęć, który tworzyłeś razem z nami , w którym każdy był sobą i czuł się najważniejszy - mówiła córka Julia Królikowska. Przemówienie Julii było bardzo poetyckie: Świat, w którym rządziły fantazja i uśmiech, który pachniał czereśniami i poziomkami, brzmiał dźwiękiem gitary, a czasem dźwiękiem starego silnika. Smakował, jak mocno gazowana woda, niedzielny obiad, a wyglądał, jak wieczór w drewnianym domku pod lasem - dodała Julia. Tutaj możecie posłuchać całego przemówienia: To było jedno z najbardziej wzruszających przemówień na pogrzebie. Na ostatnim pożegnaniu Pawła Królikowskiego głos zabrał również Antek Królikowski ( Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików" ). Zobacz także:  Pogrzeb Pawła Królikowskiego: rodzina i przyjaciele uczestniczą w ostatnim pożegnaniu aktora [zdjęcia] Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiła się jego najbliższa rodzina, w tym żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska i syn Antoni Królikowski. Na pogrzebie pojawili się również jego przyjaciele, w tym Piotr Gąsowski, z którym Paweł Królikowski znał się m.in. z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Paweł...

Antoni Królikowski na pogrzebie ojca, Pawła Królikowskiego
East News
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików"
Antek Królikowski z dziewczyną na pogrzebie Pawła Królikowskiego. Syn Pawła Królikowskiego z partnerką na pogrzebie.

Dziś w Warszawie odbywa się ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Aktor spocznie na Cmentarzu  Wojskowym na warszawskich Powązkach. Poruszające słowa podczas uroczystości, wygłosił syn, Antoni Królikowski. Antkowi na pogrzebie ojca towarzyszyła jego partnerka, Kasia Dąbrowska. Antoni jest najstarszym z pięciorga dzieci Pawła i Małgorzaty Królikowskich. Od lat możemy oglądać go na dużym i małym ekranie. Niedawno zagrał główną rolę w filmie Patryka Vegi.  Przemówienie Antka Królikowskiego na pogrzebie ojca Podczas mszy świętej Antoni Królikowski, najstarszy syn Pawła Królikowskiego pożegnał go pięknymi i wzruszającymi słowami.  W imieniu rodziny dziękuje za przybycie tak liczne. Tato wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Panu Bóg powierzył ci tam najpiękniejsza z ról. Dziękuje ci w imieniu kochającej żony Gosi i dzieci, twoich małych Królików, za wszystko . Za to, że nauczyłeś nas uśmiechać się do świata i do ludzi, pokazałeś, jaki piękny potrafi być tan świat i że warto być jego dobrą częścią. Nie było dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Każdego dnia przypominałeś, żeby chciało nam się chcieć i udowadniałeś, że chcieć to móc. Dziękuję w imieniu Twoich rodziców dziadka Janka i Jadzi, że dałeś im wiele powodów do dumy. (...) Naszym bohaterem będziesz na zawsze - "Super Express" cytuje słowa Antoniego Królikowskiego. Syn zmarłego Pawła Królikowskiego podziękował również wszystkim, którzy w trudnych chwilach wspierali jego ukochanego ojca.  Dziękuję wszystkim, że do ostatnich dni umożliwiali Ci aktywność zawodową. Jesteś doskonałym aktorem, ale nigdy nie pokazywałeś mi jak grać, pokazywałeś jak żyć. Tato zawsze potrafiłeś...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner