Qczaj
Instagram
Newsy

Największy w Polsce otwarty trening z Qczajem!

Największy w Polsce otwarty trening z Qczajem!

Już w piątek, 24 sierpnia, TIDAL i Qczaj porwą całą sopocką plażę do wspólnego wakacyjnego treningu. Znany polski trener poprowadzi bezpłatne zajęcia w rytmie jego ulubionych piosenek. Tym razem organizatorzy cyklu TIDAL X SUMMER, który odbywa się w Trójmieście, przygotowali atrakcję dla wszystkich fanów sportu. Serwis streamingowy TIDAL razem z Qczajem zapraszają na otwarty trening, który odbędzie się na plaży należącej do kompleksu Zatoki Sztuki w Sopocie. Przewidywana godzina rozpoczęcia treningu to 11:00.

 

Wszystkie chętne osoby, które pojawią się o tej godzinie na plaży Zatoki Sztuki, będą mogły wziąć udział w zajęciach pod okiem znanego trenera. Będzie także okazja do pamiątkowego selfie z Qczajem. W ramach współpracy sportowiec specjalnie dla użytkowników TIDAL przygotował swoją muzyczną playlistę z utworami, do których najchętniej ćwiczy. Partnerem treningu jest polska marka ubrań 4F.

 

Link do dedykowanej playlisty: http://bit.ly/QCZAJPlaylista

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1737175979712882/

 

Qczaj jest obecnie jednym z najpopularniejszych motywatorów w Polsce. Na Instagramie śledzi go ponad 278 tysięcy obserwatorów, a jego treningi na Youtube cieszą się dużą popularnością. Swoim uśmiechem oraz pozytywnym podejściem do życia Qczaj podbił serca tysięcy Polaków.

Link do Instagrama: https://www.instagram.com/qczaj

Link do Facebooka: https://www.facebook.com/Qczaj

 

TIDAL X SUMMER to cykl wakacyjnych aktywności odbywających się na plaży w kultowej Zatoce Sztuki w Sopocie. Serwis streamingowy TIDAL, na którym znajdziemy między innymi dostęp do ekskluzywnych wydarzeń na żywo oraz wyselekcjonowanych muzycznych playlist.

 

Więcej informacji na temat cyklu będzie można znaleźć na kanałach Facebook:

TIDAL: https://www.facebook.com/TIDALPolska/

Zatoka Sztuki: https://www.facebook.com/Zatoka.Sztuki/

oraz Instagram: https://www.instagram.com/tidal_polska/

 

TIDAL to globalny muzyczny serwis streamingowy stworzony dla fanów przez samych artystów z całego świata. Użytkownicy TIDAL korzystają z wyselekcjonowanych treści, które łączą muzyków z fanami na wielu płaszczyznach. Usługa oferuje najlepszą jakość dźwięku oraz wideo o wysokiej rozdzielczości, a także odkrywanie nowych artystów przez TIDAL Rising oraz unikatowe doświadczenia przez TIDAL X. TIDAL dostępny jest w 52 krajach z katalogiem ponad 57 milionów utworów i 230 000 filmów wysokiej jakości. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.tidal.com/pl.

Facebook: https://www.facebook.com/TIDALPolska/

Instagram: https://www.instagram.com/tidal_polska/

--

Jak zarejestrować się w TIDAL

Do założenia konta TIDAL, możesz użyć własnego adresu e-mail albo swojego już istniejącego konta na Facebooku lub Twitterze. Przejdź do TIDAL.com i kliknij Darmowy okres próbny na górze strony. 
 

Rejestracja za pomocą adresu e-mail
Aby zarejestrować się z użyciem adresu e-mail, podaj i potwierdź swój adres e-mail, następnie utwórz hasło. Podaj swoją datę urodzenia i zaakceptuj nasz regulamin i politykę prywatności. Kliknij "Kontynuuj", aby przejść do metod płatności. Wybierz metodę płatności, uzupełnij szczegóły i kliknij Kontynuuj.
 

Rejestracja za pomocą konta Facebook lub Twitter
Aby użyć konta na Facebook lub Twitterze, kliknij odpowiedni przycisk i wypełnij wszystkie wymagane pola. Po zalogowaniu, kliknij Kontynuuj, następnie przejdź do metod płatności. Wybierz metodę płatności, uzupełnij szczegóły i kliknij Kontynuuj.

Nieważne, którym sposobem się zarejestrujesz - ciesz się darmowym 30-dniowym okresem próbnym za darmo!

Jeśli Twój adres e-mail był już wcześniej użyty do stworzenia konta TIDAL, kliknij "Zapomniałem hasła" na stronie do logowania i zresetuj swoje hasło.

--

Kontakt dla mediów:

Ola Bladosz, e-mail: o.bladosz@2koma7.pl , telefon kontaktowy: +48 505 977 047

Zasady treningu w upalne dni.
© Normad_Soul/Adobe Stock
Styl życia
Sport w upalne dni - trening na zewnątrz czy w sali?
O tym, że trening podczas upalnych dni bywa trudny i uciążliwy wie chyba każda osoba, która regularnie uprawia sport. Intensywny wysiłek fizyczny w wysokiej temperaturze bywa przy tym niebezpieczny, dlatego warto dobrze zaplanować treningi w takim okresie. Możliwości jest dużo - począwszy od ćwiczeń na siłowni, przez siłownie aż po sale sportowe. Każda z tych opcji ma plusy i minusy.

O tym, że trening podczas upalnych dni bywa trudny i uciążliwy wie chyba każda osoba, która regularnie uprawia sport. Intensywny wysiłek fizyczny w wysokiej temperaturze bywa przy tym niebezpieczny, dlatego warto dobrze zaplanować treningi w takim okresie. Możliwości jest dużo - począwszy od ćwiczeń na siłowni, przez siłownie aż po sale sportowe. Każda z tych opcji ma plusy i minusy.   Najwięcej zależy oczywiście od rodzaju uprawianej dyscypliny. W niektórych przypadkach nie ma możliwości wyboru treningu na zewnątrz lub hali. Pola golfowe znajdują się na otwartym powietrzu i dlatego w Polsce sezon w tej dyscyplinie trwa od wiosny do jesieni. Czym się kierować przy wybieraniu miejsca do ćwiczeń? Wydaje się, że najprzyjemniej sport uprawia się na świeżym powietrzu i naturalnym jest to, aby korzystać z tego jak najczęściej. Jeśli jednak termometry pokazują powyżej 25 stopni Celsjusza, a w miejscu treningowym intensywnie operuje słońce, to lepiej wybrać pomieszczenie zamknięte. Wprawdzie może być tam słaby przepływ powietrza i temperatura wcale nie będzie niższa, ale osoba ćwicząca nie będzie narażona na działanie promieni słonecznych. A te mogą być groźne dla zdrowia szczególnie w godzinach 11-15.   Jeżeli trening ma odbyć się w godzinach porannych lub wieczornych, to wybór powinien być prosty. Nawet jeżeli w najcieplejszym momencie dnia temperatura powietrza w cieniu przekraczała 35 stopni Celsjusza, to rano i wieczorem jest zdecydowanie chłodniej, co stwarza świetne warunki do ćwiczeń.   Bardzo duże pole manewru w wyborze miejsca treningu mają m.in. biegacze. Oprócz biegania na zewnątrz i w hali mogą skorzystać chociażby z bieżni na klimatyzowanych siłowniach . Ta ostatnia opcja jest dobra, ale tylko pod warunkiem, że dana osoba nie przygotowuje się do zawodów. Każdy sportowiec...

Siłownie zewnętrzne.
© lightven/Adobe Stock
Styl życia
Bezpieczne ćwiczenia na siłowni miejskiej. Podstawowe zasady treningu
Siłownie miejskie od kilku lat zyskują na popularności. Dzięki temu, że korzystanie z nich nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat, coraz więcej osób decyduje się na taką formę aktywności fizycznej. Tak, jak uprawianie każdego innego sportu, tak i ćwiczenie na siłowni miejskiej rodzi ryzyko odniesienia kontuzji. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do podstawowych zasad bezpiecznego treningu.

Siłownie miejskie od kilku lat zyskują na popularności. Dzięki temu, że korzystanie z nich nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat, coraz więcej osób decyduje się na taką formę aktywności fizycznej. Tak, jak uprawianie każdego innego sportu, tak i ćwiczenie na siłowni miejskiej rodzi ryzyko odniesienia kontuzji. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do podstawowych zasad bezpiecznego treningu.   Mimo że ogólnodostępne siłownie zewnętrzne zostały zaprojektowane tak, aby nie sprawiały użytkownikom problemów w korzystaniu z nich, to w kwestii bezpieczeństwa najwięcej zależy od użytkowników. Szczególną uwagę na odpowiednie korzystanie z maszyn powinny zwracać osoby początkujące, które najbardziej narażone są na kontuzje. Jak przygotować się do treningów na siłowni miejskiej? Aby ćwiczenia na siłowni miejskiej dawały satysfakcję i nie zagrażały zdrowiu osoby trenującej, warto poświęcić trochę czasu na zaznajomienie się z dostępnym sprzętem. W większości zewnętrznych siłowni przy każdym urządzeniu znajduje się szczegółowy opis na temat zasad korzystania i tego jakie partie mięśni będą pracowały podczas ćwiczeń. Często takie informacje są opatrzone grafiką, która dodatkowo ułatwia wdrożenie założeń w życie.   Obchód i sprawdzenie opisów wszystkich maszyn zajmuje około 10-15 minut. Warto go wykonać nie tylko ze względu na samo bezpieczeństwo, ale również w celu zaplanowania odpowiedniego treningu . Z racji tego, że nie wszystkie siłownie zewnętrzne posiadają taki sam sprzęt, dobrze jest dokładnie sprawdzać każdy nowy obiekt na którym zaczyna się ćwiczyć. Rozgrzewka przed ćwiczeniami na maszynach Niezależnie od tego, jakie ćwiczenia się wykonuje, przed rozpoczęciem treningu właściwego konieczna jest dokładna rozgrzewka ....

Regeneracja po treningu.
© THAMRONGPAT/Adobe Stock
Styl życia
Jak regenerować organizm po treningach w upałach
Uprawianie sportu podczas upałów bywa trudne i niebezpieczne. Oprócz stosowania się do zasad wykonywania ćwiczeń w wysokich temperaturach, dobrze jest również zadbać o odpowiednią regenerację organizmu po treningu. Aby była ona możliwa, należy zwrócić uwagę na żywienie, odpoczynek oraz rozciąganie ciała. Wszystko powinno być dostosowane do rodzaju i częstotliwości ćwiczeń.

Uprawianie sportu podczas upałów bywa trudne i niebezpieczne. Oprócz stosowania się do zasad wykonywania ćwiczeń w wysokich temperaturach, dobrze jest również zadbać o odpowiednią regenerację organizmu po treningu. Aby była ona możliwa, należy zwrócić uwagę na żywienie, odpoczynek oraz rozciąganie ciała. Wszystko powinno być dostosowane do rodzaju i częstotliwości ćwiczeń.   Nieodpowiednio zregenerowany organizm wypływa na obniżenie możliwości motorycznych i wytrzymałościowych. O ile w przypadku amatorów, którzy ćwiczą typowo rekreacyjnie nie musi mieć to większego znaczenia, o tyle jest bardzo istotne w przypadku zawodników przygotowujących się to zawodów. Jak dbać o właściwą regenerację organizmu? Jednak niezależnie od tego, czy trenuje się rekreacyjnie, czy bardziej wyczynowo, wskazane jest dbanie o odpowiednią regenerację. Przemęczony organizm jest bowiem bardziej podatny na różnego rodzaju urazy i kontuzje . Ponadto zwiększa się ryzyko wystąpienia tzw. przetrenowania , czyli stanu objawiającego się m.in. brakiem energii, motywacji i bólami mięśni. Aby do niego nie doprowadzić, warto pamiętać o: regularnym uzupełnianiu płynów (przez cały dzień, nie tylko podczas treningu), spożywaniu posiłku po każdym treningu, rozciąganiu lub rolowaniu ciała po treningu właściwym, rozgrzewce bezpośrednio przed intensywnym wysiłkiem, regularnych godzinach snu (wskazane ok 7-8 godzin snu).   Jeśli chodzi o samą dietę na czas upałów , to powinna być ona lekkostrawna i dostarczająca możliwie najwięcej wartości odżywczych. Z racji tego, że latem w Polsce nie ma problemów z kupnem świeżych owoców i warzyw, to właśnie one powinny dominować w posiłkach sportowców. Jaka forma odnowy biologicznej jest najlepsza?...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner