Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Paweł Królikowski
EastNews
Newsy

Przyjaciel Pawła Królikowskiego w poruszających słowach wspomina ostatnie chwile aktora

Przyjaciel Pawła Królikowskiego w poruszających słowach wspomina ostatnie chwile aktora

Ksiądz Marek Chrzanowski podczas wizyty w "Pytaniu na Śniadanie" wspominał swojego przyjaciela, Pawła Królikowskiego. Duchowny w rozmowie z Marzeną Rogalską i Tomaszem Kammelem opowiedział o ostatnich spotkaniach z uwielbianym przez widzów aktorem.

Czy Paweł Królikowski rozmawiał ze swoim przyjacielem o chorobie? Ksiądz Marek Chrzanowski opowiedział, jak wspierał go w trudnych chwilach. 

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

Przyjaciel wspomina Pawła Królikowskiego

27 lutego w mediach pojawiła się niezwykle smutna wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego. Aktor, którego widzowie pokochali za rolę Kusego w "Ranczu" zmarł po długiej chorobie neurologicznej. Kilka miesięcy przed śmiercią Paweł Królikowski trafił do szpitala, a tam wpierała go nie tylko rodzina ale i przyjaciele. Wśród nich był ksiądz Marek Chrzanowski.

Kapłan pojawił się dziś w "Pytaniu na Śniadanie" i opowiedział o swojej przyjaźni z aktorem, oraz o ich ostatnich rozmowach i spotkaniach. 

Byłem na tyle ile mogłem być z nim, odwiedzałem go w szpitalu pod koniec jego życia. Odwiedzałem go w szpitalu kiedy był przytomny, ale już wtedy kiedy był nieprzytomny przychodziłem, trzymałem go za rękę i modliłem się - mówi przyjaciel aktora.

"Czy Paweł był pogodzony z tym, że zbliża się jego kres" zapytała Marzena Rogalska. Odpowiedź księdza porusza do łez...

Paweł zdawał sobie sprawę, że jest bardzo, bardzo źle. Natomiast nigdy w takiej osobistej rozmowie nie mówiliśmy o śmierci, o odchodzeniu. Często mówiliśmy o Panu Bogu. Paweł często też powtarzał słowa pana Zbigniewa Wodeckiego. Mówił "wiesz Marku, jak ja bym bardzo chciał być w niebie". To niebo było dla niego czymś realnym, takim czymś pięknym - przyznał w "Pytaniu na Śniadanie".

A jak ksiądz Marek Chrzanowski wspomina Pawła Królikowskiego?

To był człowiek pełen dynamizmu, pełen życia, kochał życie. Kochał wszystko, co się z życiem łączyło. Można powiedzieć, że był smakoszem życia. Były takie sytuacja, że my siadaliśmy u niego w ogrodzie i jedliśmy coś dobrego, co Małgosia przygotowała. Rozmawialiśmy o życiu, spacerowaliśmy - ja bardzo lubiłem z nim spacery - wspominał ksiądz Marek Chrzanowski. - On dodawał mi siły, on był kimś wyjątkowym. Czuję ogromną stratę - dodał. 

Zobacz także: Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików"

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego.

Paweł Królikowski nie żyje
EastNews

Aktor zmarł po długiej chorobie.

Paweł Królikowski nie żyje
EastNews

 

Paweł Królikowski
East News
Newsy
Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!
Nie żyje Paweł Królikowski. Takim go zapamiętamy!

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Paweł Królikowski , wybitny aktor, a przede wszystkim oddany mąż, ojciec i przyjaciel. Gwiazdor "Rancza" zmarł 27 lutego w wieku 58 lat po długiej walce z chorobą. Przez cały czas mógł liczyć na wsparcie najbliższych oraz przyjaciół, którzy do końca wierzyli, że uda mu się wrócić do zdrowia.  Zobaczcie, jakim człowiekiem i artystą był Paweł Królikowski. Będzie nam go bardzo brakowało... Zobacz także:  Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie opowiadał o walce z chorobą. "To nigdy się nie kończy..."

Paweł Królikowski nie zyje
East News
Newsy
Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie opowiadał o walce z chorobą. "To nigdy się nie kończy..."
Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w warszawskim szpitalu po długiej walce z chorobą. Przypominamy ostatni wywiad aktora.

Paweł Królikowski nie żyje, informację tę potwierdził jego brat Rafał Królikowski. Ceniony polski aktor miał zaledwie 58 lat. Zmarł po długiej i trudnej walce z chorobą. Zostawił żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. Co sam mówił o swojej chorobie? Zobacz także:  Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat Ostatni wywiad Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w warszawskim szpitalu po długiej walce z chorobą. Problemy aktora rozpoczęły się już cztery lata temu, wówczas wykryto u niego tętniaka mózgu. Przeszedł wtedy operację i udało mu się wrócić do zdrowia. 20 grudnia 2019 roku ponownie trafił  do szpitala i przeszedł operację. Niestety nie udało mu się pokonać choroby.  Paweł Królikowski o swojej chorobie po raz pierwszy powiedział podczas jednego z odcinków "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Na początku maja nie przyjechałem do was. Moje zdrowie nie było OK. Musiałem więc coś z tym zrobić. Spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam uratowali mi życie. Uratowała mi życie moja żona i mój profesor Ząbek (kierownik Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie - przyp. red.) Okazało się, że mogę żyć. Paweł Królikowski nawet w obliczu choroby nie tracił pogody ducha. W ostatnim wywiadzie nie skupiał się na swojej chorobie. Opowiedział o nieocenionym wsparciu, które nieustannie otrzymywał od małżonki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej,  rodziny oraz przyjaciół.  W jego wypowiedziach nie było miejsca na narzekanie i strach. Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale...

Paweł Królikowski pogrzeb
EastNews
Newsy
Wzruszające pożegnanie Pawła Królikowskiego na ramówce Polsatu: "Pawełku, zawsze będziemy tęsknić"
Wzruszające pożegnanie Pawła Królikowskiego na ramówce Polsatu: "Pawełku, zawsze będziemy tęsknić"

Dziś podczas uroczystej ramówki Polsatu uczczono pamięć Pawła Królikowskiego . Ceniony i niezwykle lubiany aktor i juror "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" zmarł 27 lutego po długiej i ciężkiej walce z chorobą. Dziś podczas wydarzenia inaugurującego nowości, które pojawią się wiosną na antenie, telewizja Polsat oddała hołd aktorowi.  Zobacz także:  Plejada gwiazd na wiosennej ramówce Polsatu: Wieniawa, Hyży, Lipińska... Kto zachwycił stylizacją? Wzruszające pożegnanie Pawła Królikowskiego na ramówce Polsatu Podczas wiosennej ramówki Polsatu, która odbyła się 4 marca, oddano hołd Pawłowi Królikowskiemu, który od wielu lat był związany ze stacją. Przez kilka ostatnich lat zawsze gościł na ramówkowych imprezach, gdzie wszystkich obdarzał swoim serdecznym uśmiechem i dobrym słowem. Dziś niestety zabrakło niezastąpionego Pawła Królikowskiego:  Rozglądam się po sali i brakuje mi mojego kędzierzawego przyjaciela, którego znałam 30 lat.- zaczęła swoją przemowę Nina Terentirw.  Zawsze mówił do mnie szefie. Paweł jest tam gdzieś, patrzy na nas, Szefie, szykuje się wielki bankiet. Pawełku, szkoda ze Cię z nami nie ma, ale kochamy Cię tak jak zawsze. Nina Terentiew wspomniała również jakim człowiekiem był Paweł Królikowski oraz jak duże dobro od niego biło: Kochał ludzi. Był w 12 edycjach naszego programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i właściwie nie powiedział nikomu nic, co by kogoś zabolało, bo nie lubił tego... bo kochał ludzi. Nie ma co gadać. Po prostu Pawełku tęsknimy wszyscy za Tobą i będziemy tęsknić. - zakończyła przemowę Nina Terentiew.  Na ekranie pojawiło się również wzruszające nagranie wspominające jego najlepsze momenty z programu. Zebrani goście oraz...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner