Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o złożeniu zawiadomienia ws. Marka Kruszela. YouTuber znany wśród internautów jako Kruszwil miał w opublikowanym przez siebie nagraniu opisać szczegółowo, jak podczas randki w domu podać alkohol dziewczynie, następnie przejść z nią do pokoju z łóżkiem. Zdaniem OMZRiK to instrukcja, jak doprowadzić do gwałtu.

Reklama

Zawiadomienie ws. kolejnego youtubera

14 października Stuart B. został zatrzymany przez policję w Wielkiej Brytanii i ma zostać przekazany polskim służbom, co potwierdził w oświadczeniu prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Afera "Pandora Gate", określana jako MeToo polskiego internetu, może być dopiero początkiem walki z niedopuszczalnymi praktykami w sieci. W związku z nagraniem youtubera Kruszwila Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomił prokuraturę.

Zobacz także: "Pandora Gate": Przepychanka Sylwestra Wardęgi i Marcina Dubiela. Tego nikt się nie spodziewał

Karol Makurat/REPORTER

Jednak podawane przez niego szczegóły są bardzo niepokojące. Tym bardziej że odbiorcami tych treści były dzieci, do których kierował swój przekaz Kruszwil — napisano w facebookowym wpisie.

Celowo umieścił ten film, będący w zasadzie instrukcją przestępstwa, na kanale YouTubowym oglądanym w większości przez dzieci. Film obejrzało dziesiątki tysięcy dzieci i młodych dorosłych. Ich komentarze świadczą o tym, że traktują tę instrukcję serio i deklarują zamiar wypróbowania na swoich koleżankach — dodała organizacja.

OMZRiK poinformował, że zamierza domagać się "wszczęcia śledztwa w sprawie nawoływania do popełnienia zbrodni zgwałcenia i zatrzymania oraz osądzenia Marka K. oraz wszystkich osób, z którymi współpracował tworząc to nagranie".

Zobacz także

Zobacz także: Megakot z "Królowych życia" pochował cztery partnerki. Nagranie z nową wybranką wywołało skandal

Skierujemy też wniosek o zamknięcie wszystkich kanałów prowadzonych przez tego patoyoutubera i jego wspólników. Zero tolerancji dla osób, które deprawują dzieci i nawołują do gwałtu — zaznaczono.

Reklama

Jak na razie nie wiadomo, czy prokuratura postawi zarzuty wspomnianemu twórcy internetowemu. Warto przypomnieć, że Marek Kruszel współpracował z Arkadiuszem Zgorzelskim znanym jako Megakot.

Karol Makurat/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama