Huawei premiera
East News, Instagram
1/6
Huawei premiera
East News, Instagram

 

Byliśmy na bodaj najgorętszej technologicznej premierze tego sezonu! Huawei zaprezentował właśnie swoje flagowe smartfony - P20 i P20 Pro. Zrobił to w Paryżu, z naprawdę dużym rozmachem. A sam telefon mieliśmy w ręku w tym samym momencie, w którym odpakował swoje pudełko Robert Lewandowski!

 

 

Back to Munich! #SeeMooore #HuaweiP20Pro #TeamHuawei

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

Wraz z nami mogły go dotknąć setki dziennikarzy zgromadzonych w Grand Palais w Paryżu, tłumy fanów i gwiazdy… w tym również z Polski.

Jak było na premierze, no i - co najważniejsze - jakie wrażenie robi nowy P20 i P20 pro? Zobaczcie w naszej relacji! 

 

2/6
Paryska premiera Huaweia P20 i P20 pro
East News

 

Tłumy kłębiące się przed paryskim Grand Palais mogłyby wskazywać, że w środku wystąpi za chwilę największa gwiazda. Wchodzących poza kolejką dziennikarzy witało buczenie - bo przecież każdy chce dostać się pod wielki szklany dach reprezentacyjnego budynku w samym sercu stolicy Francji. A wszystko z powodu… telefonu.

Paryska premiera Huaweia P20 i P20 pro
AM
AM

 

No dobra, nie byle jakiego telefonu, a flagowego modelu popularnej marki. Już od tygodni spece w branży zastanawiali się co będzie miał, jak wyglądał, a w sieci pokazywały się mniej lub bardziej prawdziwe przecieki.

I jaki jest? Światu pokazał go szef grupy Huawei Richard Yu . Trzeba przyznać, że zrobił to z dużym wdziękiem i ogromną dawką energii. Ale wróćmy do telefonu...

3/6
Huawei premiera
East News

 

Co ma nowy Huawei P20 i P20 pro?

1. Trzeba przyznać, że pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Widać, że producent celuje w smartfonowy segment premium i chyba chce konkurować z Iphone X. P20 pro (tę wersję mamy okazję testować) jest elegancki, dobrze wykonany, przyjemny w dotyku i ładny. Zarówno w czerni, granacie, jak i mieniącej się wieloma barwami wersji twilight.

 

2. Ale Huawei P20 i P20 pro to przede wszystkim chyba najlepszy na rynku aparat fotograficzny, tym razem zaopatrzony na tylnym panelu w 3 (trzy!) obiektywy legendarnej marki Laica. Kto choć trochę zajmował się fotografią, wie jaką jakość optyki oferuje. Huawei dołożył do niej inteligentne rozwiązania technologiczne spod znaku AI (sztucznej inteligencji) - ze śledzeniem obiektu, rozpoznawianiem rodzaju obrazu (np. sam wykrywa sztuczne ognie), stabilizacją itd. Według producenta aparat jest w stanie nawet rozpoznawać rasy psów! Huawei w wersji pro ma również największą na rynku matrycę - aż 40 megapikseli! 

 

O tym jak działa aparat szybko przekonaliśmy się sami - zobaczcie na kolejnej stronie

4/6
Paryska premiera Huaweia P20 i P20 pro
East News

 

3. Telefon widzi w nocy lepiej od nas. Poważnie! Przekonaliśmy się o tym już tego samego wieczora wycelowyjąc obiektywy w pogrążone w paryskim mroku krzaki. Pstryk i z ciemności wyłaniają się żółte kwiaty! 

Paryska premiera Huaweia P20 i P20 pro - wywiady z gwiazdami - testy aparatu
AM
AM

 

Tu naprawdę było ciemno! Robi wrażenie? To wszystko za sprawą ogromnej czułości aparatu. Zobaczcie też nocne zdjęcie Paryża:

Paryska premiera Huaweia P20 i P20 pro - wywiady z gwiazdami - testy aparatu
AM
AM

 

Ale aparat to nie wszystko, co jeszcze ma?

4. P20 i P20 Pro wyposażono w Androida 8.1 z nakładką EMUI. System działa sprawnie, aplikacje odpowiadają natychmiast, jak dotąd w testach telefon też się nie wiesza.

5. Smartfon ma naprawdę dobrej klasy głośniki. Co więcej, po ustawieniu telefonu w poziomie przełączają się na tryb stereo. Używają systemu Dolby Atmos, tego samego, który wykorzystywany jest w najbardziej zaawansowanych technologicznie salach kinowych (w Warszawie ma go tylko jedno kino)

6. Mniejszy model P20 ma ekran 5,8 cala z matrycą RGBW i rozdzielczością 2240x1080 pikseli. Nieco większy P20 Pro ma tą samą rozdzielczość, ale nieco większy ekran - 6,1 cala.

7. Oba modele zaopatrzono w wytrzymałe baterie - 3400 mAh w wersji P20 i 4000 mAh dla pro. Posiadają system szybkiego ładowanie, ale nie mają możliwości ładowania bezprzewodowego.

 

Ile kosztuje nowy Huawei P20 i P20 Pro? Zobaczcie na kolejnym slajdzie.

5/6
Huawei premiera
Mat. prasowe

 

Ile kosztuje Huawei P20 i P20 pro?

Ile kosztuje nowy smartfon w Polsce? Za Huaweia P20 Pro zapłacimy 3499 zł, a za Huawei P20 - 2699 zł. Oczywiście sieci komórkowe proponują urządzenie w promocjach, ze spłatą w rachunku. Dużo? Dla porównania ceny iPhone X zaczynają się od 5 tys. Samsung Galaxy S9 jest tylko nieco droższy od Huaweia - ceny zaczynają się od 3599 zł.

 

Kto bawił się na paryskiej premierze? Zobaczcie polskie gwiazdy na kolejnym slajdzie!

6/6
Paryska premiera Huaweia P20 i P20 pro - wywiady z gwiazdami
AM

 

Trzeba przyznać, że premiera Huaweia P20 przyciągnęła naprawdę wiele osób. Poza dziennikarzami przyjechały z Polski również gwiazdy - w tym aktorka Marta Wierzbicka, modelka Karolina Pisarek, czy popularny model Jakob Kosel. Polscy celebryci mieli okazję spotkać się z nową ambasadorką globalną marki (dołączyła do Roberta Lewandowskiego) - Gal Gadot, czyli Wonder Woman!

 

Polskie towarzystwo bawiło się chyba dobrze, co pokazywali na swoich profilach społecznościowych:

Karolina Pisarek na premierze Huaweia P20 i P20 pro w Paryżu
Instagram
Instagram

Marta Wierzbicka na premierze Huaweia P20 i P20 pro w Paryżu
Instagram
Instagram

Jakob Kosel na premierze Huaweia P20 i P20 pro w Paryżu
Instagram
Instagram

Więcej na temat premiera technologie