East News

Premier o kolejnych szczegółach odmrażania gospodarki! Zdradził co z galeriami handlowymi

East News

Premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania internautów. W transmisji uczestniczyło wiele osób, które dopytywały między innymi o organizację wesel czy datę otwarcia galerii handlowych. Prezes Rady Ministrów starał się jak najdokładniej odpowiedzieć na pytania. Sprawdźcie, co nowego w sprawie "odmrażania gospodarki" zdradził Morawiecki. 

Zobacz także: Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę

Premier odpowiada - kiedy pójdziemy do galerii handlowych?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała życie Polaków. Chyba wszyscy czekamy na nowe informacje z ogromną nadzieją, że niedługo będziemy mogli powrócić do normalności. I każdy ma mnóstwo pytań dotyczących przyszłości. Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych miał okazję odpowiedzieć na przynajmniej część z nich.

Okazało się, że wielu z nas czeka między innymi na informację, kiedy w końcu będziemy mogli się wybrać do galerii handlowych. Premier nie podał konkretnej daty, ale zapewnił, że już wkrótce spotka się z przedstawicielami tych obiektów handlowych. 

Pokazaliśmy w ramach naszego programu odmrażania gospodarki w jakim takcie chcemy co robić. Jestem też w stałym kontakcie z różnymi branżami. Wkrótce spotkam się z przedstawicielami na przykład galerii handlowych. [...] Chcemy, żeby polskie marki, polski handel też wracał do tych galerii - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Mateusz Morawiecki zwrócił również uwagę, że aktualnie dozwolony jest handel w mniejszych sklepach, znajdujących się na przykład przy ulicach, jednak oczywiście są one otwarte pod pewnymi warunkami z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wygląda na to, że rząd na razie nie poda nam konkretnej daty otwarcia galerii. W dalszym ciągu wszystko zależy od liczby nowych zachorowań i musimy uzbroić się w cierpliwość. 

O co jeszcze pytali internauci podczas live z premierem? Kolejnym nurtującym społeczeństwo tematem jest organizacja wesel. W dalszym ciągu rząd pracuje nad dopracowaniem szczegółów w tym temacie, jednak wiadomo już, że na razie większe imprezy na pewno nie będą mogły się odbyć. 

Śluby mogą się odbywać, wkrótce doprecyzowane zostaną przepisy dotyczące wesel. Dystans jest potrzebny. Chcemy racjonalnie podejść do tych wesel, jednak liczba osób na weselach musi być ograniczona i to w rozporządzeniu zostanie również ujęte. Ten temat wkrótce zostanie zracjonalizowany, zliberalizowany - zapowiedział premier.

Czekamy zatem na dalsze informacje, które zapewne pojawią się w najbliższych dniach. 

East News

W dalszym ciągu nie znamy konkretnej daty otwarcia galerii handlowych. Sytuacja jest dynamiczna i wszystko zależy od przyrostu liczby zachorowań. 

East News

Śluby mogą się odbywać, jednak przepisy dotyczące organizacji przyjęć weselnych zostaną dopiero doprecyzowane. 

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18