Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mecz Ekstraklasy
East News
Newsy

Premier Morawiecki zapowiada odmrażanie sportu! Kiedy pierwszy mecz Ekstraklasy?

Premier Morawiecki zapowiada odmrażanie sportu! Kiedy pierwszy mecz Ekstraklasy?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na sobotniej konferencji prasowej częściowe uruchomienie sportu, tak amatorskiego, jak i zawodowego. Już od 4 maja zniknie część ograniczeń spowodowanych koronawirusem. Pojawiły się też kolejne etapy. Kiedy ostatecznie ruszą rozgrywki Ekstraklasy? Jak się okazuje, będzie to możliwe prawdopodobnie już w maju! 

Zobaczcie, jak wygląda plan przedstawiony przez premiera i minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk.

Zobacz także: Tuż za naszą granicą przyspieszają odmrażanie gospodarki! Otwierają galerie handlowe i ogródki piwne

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Znoszenie obostrzeń dotyczących sportu: etapy

Podobnie jak w przypadku odmrażania gospodarki, odmrażanie sportu będzie przebiegało w etapach. I podobnie jak w przypadku gospodarki, dalsze etapy nie mają konkretnych dat. Znana jest jedynie data wprowadzenia II etapu. Drugiego, gdyż - jak wyjaśnił premier Morawiecki - pierwszym etapem było otwarcie parków i lasów.

Etap II - od 4 maja

- Dla maksymalnie 5 osób otwarta będzie infrastruktura sportowa o charakterze otwartym - stadiony sportowe, boiska szkolne, orliki, korty tenisowe.
- Uruchomienie działalności w pierwszych Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich.
- Rozpoczęcie indywidualnych treningów w sportach zawodowych

Etap III 

- Zajęcia sportowe w salach i halach sportowych, maksymalnie dla 6 osób.
- Ruszą treningi grupowe w sportach zawodowych.
- Otwarcie kolejnych ośrodków sportowych dla olimpijczyków i sportowców zawodowych.

Etap IV

- Działalność klubów fotness, siłowni, klubów tanecznych
- Imprezy sportowe do 50 sosób w przestrzeni otwartej

Co dalej?

- Po IV etapie, mam nadzieję, że wrócą rozgrywki, które będą mogły się odbywać przy udziale publiczności - mówił premier.

Zdaniem Morawieckiego, powrót rozgrywek Ekstraklasy będzie możliwy już pod koniec maja.

- Sportowcy są poddani izolacji, a w najbliższym czasie będą mogli wrócić do treningów - wyjaśnił Morawiecki.

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk doprecyzowała, że piłkarze poddani są 14-dniowej izolacji, potem wrócą do treningów. Treningi będą odbywały się bez maseczek.

Rozgrywki ekstraklasy mają wrócić pod koniec maja:

Ograniczenia w sporcie
East News

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Kiedy rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki? Rzecznik rządu zdradza termin 
Kiedy rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki? Rzecznik rządu zdradza termin 

Przedsiębiorcy z zapartym tchem oczekują na realne odmrożenie gospodarki i możliwość funkcjonowania jak przed pandemią. 20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap planu przedstawionego przez Mateusza Morawieckiego w miniony czwartek. Drugi etap dotyczy otwarcia hoteli i podobnych miejsc noclegowych z dalszym zachowaniem wzmożonej higieny raz dystansu, otwarcia sklepów budowlanych w weekendy oraz otwarcie niektórych instytucji kultury, takich jak muzea czy biblioteki. Rzecznik rządu zdradził termin wprowadzenia drugiego etapu. Czy możemy się go spodziewać jeszcze przed majówką?  Zobacz także:  Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy Odmrażanie gospodarki. Kiedy drugi etap?  20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap odmrażania gospodarki. Poluzowano kilka obostrzeń dotyczących wstępu do lasu oraz parków, jednak w kwestiach gospodarczych niewiele się zmieniło. Zmiany wprowadzono tylko w kwestii zakupów w sklepach spożywczych, zwiększono liczbę osób, która może przebywać na terenie sklepu oraz zniesiono godziny dla seniorów w weekendy. Do tej pory jednak nie podano dokładnej daty wprowadzania kolejnych etapów. Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził, przybliżoną datę wprowadzenia kolejnego etapu:  Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja. (...) Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu. Czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem - powiedział w TVP Info  Rzecznik odniósł się również do kwestii otwarcia hoteli i miejsc noclegowych:  To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane,...

Mateusz Morawiecki, zdalna konferencja, zdjęcie w tablecie
East News
Newsy
Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!
Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się we wtorek (21 kwietnia) na kolejnej konferencji w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o odmrażanie gospodarki . Kiedy zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe? Kiedy możemy liczyć na zniesienie ograniczeń? W poniedziałek wszedł w życie pierwszy etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią. Zniesiono zakaz wejścia do parków i lasów , zmieniły się też zasady przeliczania klientów w sklepach, czy wiernych w kościołach.  Podczas wtorkowej konferencji dziennikarze pytali premiera na jakiej podstawie chce przechodzić do kolejnych etapów odmrażania i czy te kryteria nie powinny być bardziej konkretne. W innych krajach podano np. konkretne daty znoszenia ograniczeń. U nas dotąd żadne wiążące terminy nie padły. Pramiera pytano również czy w niektórych regionach kraju odmrażanie mogło by nastąpić wcześniej - tam gdzie jest mało przypadków zachorowań? Zobaczcie, co odpowiedział Morawiecki. Zobacz także:   Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę!  Premier Morawiecki o kolejnych etapach odmrażania gospodarki Jak przyznał Mateusz Morawiecki , władze zastanawiają się, czy obostrzenia w niektórych powiatach nie powinny zniknąć wcześniej. Zastanawiamy się, by pewne reguły, które pozwalałyby na otwarcie działalności gospodarczej w zakresie szerszym, obowiązywały w innym stopniu w tych powiatach, w których jest zero zakażeń, lub liczba osób zakażonych jest poniżej pięciu, czy poniżej dziesięciu - mówił premier. Jednak jak dodał, na razie jednak takie decyzje jeszcze nie zapadły.  A co myśli na temat kryteriów wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodrki? Czy będą konkretne daty np....

East News
Newsy
Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! [AKTUALIZACJA]
Premier Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu znoszenia obostrzeń.

Premiera Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jakie restrykcje znikną już w najbliższym czasie? Pojawiło się sporo nowych szczegółów. Zobaczcie poniżej: Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad dystansowania społecznego. W domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w życiowo niezbędnych sprawach. Trzymajmy się w tych sprawach - przestrzegał w środę premier. Zobacz także:  Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania" Premier o szczegółach odmrażania gospodarki Polski Rząd zdecydował się podzielić odmrożenie gospodarki na cztery etapy. Pierwszy z nich został wprowadzony w życie już 20 kwietnia. Wtedy też została zwiększona liczba osób przebywających w sklepach czy kościołach, otwarto parki i lasy.  W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu II etapu odmrażania gospodarki. To bardzo ważne wiadomości m.in. dla handlu i  branży turystycznej. Jakie inne obostrzenia zostaną zniesione w najbliższym czasie?  Szczegóły II etapu odmrażania gospodarki  Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki: Od 6 maja  - możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli Od 4 maja (po przerwie majowej) - otwieranie hoteli i miejsc noclegowych. Ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych (siłownie, sale pobytu, baseny) - otwarcie galerii handlowych , ale w reżimie obostrzeń - na 15 mkw może przebywać jeden klient, jedna osoba.  - możliwe będą zabiegi rehabilitacyjne . - otwarte zostaną instytucje kultury. Co z kolejnymi etapami? Bardzo...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner